תחזית חודש ינואר ,מערכות קרות בדרך.

ראשית,חודש דצמבר על שלושת מערכותיו נצפו בדיוק של יום,מעודד לכשעצמו בהתחשב במצב הסינופטי הסבוך שהיה בעת נתינת התחזית.יחד עם זאת אזכיר (עם מישהו שכח)שבנובמבר התחזית שנתתי לא הייתה מדוייקת וגם את זה צריך להזכיר.

בעניין חודש ינואר הרי שיהיו לנו 4 מערכות עיקריות.אחת מהן מושלגת בהרים סביב אמצע החודש.

מערכת ראשונה  כתוצאה מאפיק רום מעלינו תחל בין 2.1 ל6.1 וזו תכלול שלג מרום 1250מ בצפון וכמאה מלימטרים של גשם ויותר בחלק מן האזורים בצפון חוף וכ60ממ בפנים הארץ .הזרימות לכינרת יגברו והאגם הלאומי הככ יקר לנו יעלה בעוד כעשרים סנטימטר  ויותר בשבוע הקרוב בנוסף למה שכבר עלה.יש לציין שעוצמות הגשמים יהיו חזקות הן בשישי והן בשבת .

בין 10-13 לחודש יגיע אפיק קר מאוד מצפון מערב ,אפיק זה יהיה בנוי מ2 גלים כאשר אחד מהם יהיה מושלג הן בהרי הצפון והן בהרי המרכז,קשה מאוד לדעת איזה מהם עקב רמה חזקה שתשהה ממערב לנו ויתכן מאוד שדווקא חלקו השני יהיה קר יותר כי צפוי לעבור מסלול יבשתי על כן תאריך היעד מלכתחילה למע זו היה סביב אמצע החודש כאשר כרגע מתבררת תמונה ל2 גלים כאשר אחד קר מן השני אך שניהם חזקים ובנויים יפה.

אם ברצוננו לדייק יותר רק אזכיר ששני האפיקים אמורים לתפוס לנו את התאריכים של בין 10.1 ל17.1 ושוב,הרבה משקעים.

בתאריך 24.1 צפויה מערכת סוערת כתוצאה משקע עמוק ואפיק קר מאוד נוסף בעל פונציאל להתפתח לקראת סוף החודש לאפיק שלג שני ,פוטנציאל קיים למערכת שעשויה לענות להגדרה נדירה במחוזותינו,אעקוב ואעדכן וכרגיל תדעו ראשונים.

לסיכום הדברים.חודש מבורך במשקעים,תזוזה נוספת בזרמי הסילון תגרום להעמקת האפיקים והדרמתם אלינו.

המפות כעת זהירות מאוד ואף לא אחידות בלשון המעטה אף לטווחים קצרים עקב כך שלא נתנו נתוני אמת לגבי התמזרחות הגרעין קור העיקרי ממערב ועל כן לא נותנות אופציה נראית לעין לצוםה מן הצד להבין שהתמזרחותן תגרום גם להעמקתן אלינו וזו הסיבה גם לבלבול המודלים בטווחים הללו.

מציע מה שהיצעתי תמיד ,להיצמד לתחזית אחת כאן שהחודש הייתה מדוייקת במאה אחוזים ונכתבה חודש שלם לפני כן.חבל לייצר ציפיה מיותרת מתוך המודלים כאשר ריבוי מערכות בשטח קטן גורם להן לא לעקל היטב את הנתונים הסינופטיים הכל כך משתנים באזורנו ועל כן עובד עבורכם לא מעט שעות,יחד עם זאת זיכרו תמיד,אנחנו קטנים ולא מסוגלים לראות ולצפות את התנהגות הטבע שגם הוא כפוף לבוראו.השמים שמים להשם והארץ נתן לבני אדם.רק טוב לכולם וערב מצויין.

מרשמלו יתותתתח

מנהל הפורום
1000+

תודה מרשמלו ושנה אזרחית טובה emo_113.png ורטובה emo_84.png emo_85.png

תודה מרשמלו הולך להיות ינואר גשום וסוערר בעזרת השם (:

תודה

תותח על

תותח הייתה נשארת ותשאר , גם אם יהיו פספוסים למיניהם תישאר תותח 

כי תחזית לחודש בדיוק והסברים כמו שאתה נותן קשה לי להאמין שמישהו 

יתן וגם אם ידעו יחששו להסתכן ולצאת בהצהרות ...

תודה מלך emo_45.png 

וואפי,מלך יש אחד.אנחנו בהיפוך,למך.הכל ממנו.

גפס כזה חרטטן מרשמלו מוגבל שלא מסוגל להתמוודד עם אפקיות כזה עצומה

וואפי,מלך יש אחד.אנחנו בהיפוך,למך.הכל ממנו.

צודק 100% emo_45.png

מרשמלו שתי שאילות בבקשה :

מחר בערב באיזור הכרמל יהיה סוער ? ליתר דיוק בין 18:00 ל- 21:00 ?

מה יהיה המצב בנגב שבוע הבא בין ה- 7 ל- 9 לחודש ? כידאי לנפוש באיזור לכמה ימים ?

רב תודות ,

מחר בכרמל לא יהיה סוער אך אלו השעות של תחילת התחזקות המערכת בצפון ,זה לא אומר שלא תהיה רוח חזקה או גשם אך הסערה יום שישי לילה שבת.כל השאר יש תחזית ויצאו עדכונים עפ הצורך חברי.

תודה רבה אחינו emo_45.png

emo_45.pngemo_45.png תודה רבה מרשמלו!

עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: מרשמלו, , קרמבו
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר