שבוע טוב.שתי מערכות סוערות בדרכן לישראל!

מאחר והיו לא מעט פניות בפרטי ,וכמו כן מימושה של המערכת השלישית אשר ציינתי כאן בתחזית החודשית הוא כבר ברוך השם עובדה קיימת(24.12), נעשה כאן מעט סדר אודות הסיבות אשר יצרו את היכולת למערכות הללו להגיע וכן את אופיין של המערכות וצעט רמזים אודות הצפוי.

קשה היה למודלים לחזות כיצד יתנהג אפיק ממערב לנו כאשר באותו זמן נמרחת רמה רוחבית מדרום.כל תזוזה של אותה רמה מביא עימו תרחיש שונה מקודמו ובכך כבר נגענו ואחסוך זאת מכם כעת.

יחד עם גרעין הקור על שקעיו העמוקים אשר עשה ועדיין עושה דרכו למזרח אירופה כך גם המערכות מסוגלות להגיע לפיתחנו וביתר שאת.

מערכת הקרה והמורכבת שהייתה לנו עד עתה תצא לדרכה ביום ג במשך היום עם גשמים שיחלו בצפון הארץ ויגיעו למרכז ביום ד ,ולפנים הארץ וצפון הנגב רק במהלך יום ד לקראת צהריים אחהצ.

מערכת זו תהיה עתירת משקעים מגובה ברוחות חזקות והרבה אבק בדרום וגם במרכז עד אשר יגיו המשקעים גם לשם.

שלג כבד בחרמון כאשר הצפי שלנו הוא לכ40 סמ עד יום ו בחרמון עליון וכ15 בתחתון.

למעלה מ100ממ ימדדו בצפון,כאשר במרכז כ70ממ.

הזכרתי ואזכיר שוב שמערכת קרה עוד יותר צפויה להגיע אלינו בתפר בין החודשים(סוף חודש זה תחילת הבא ) ותהיה מורכבת יותר,ואף עשויה להתפתח למערכת שלג בהרים.נמשיך לעקוב עבורכם וכרגיל תהיו ראשונים לדעת.שהוע טוב ובשורות טובות,חנוכה שמח לכולם.

תודה מרשמלו :)

תודה מרשמלו היקרה emo_01.png

שבוע טוב! תודה רבה מרשמלו... האופטימיות שלי לתחילת ינואר נכונה גם להבוקר אפילו ששנה שעברה היו יותר מ8 הזדמנויות כאלו ואפילו יותר טובות ונעלמו ככל שהזמן התקרב. בכל מקרה אני עדיין אופטימיemo_84.pngemo_84.pngemo_84.png

הגיע הזמן לשלג טוב אחרי 4 שנים 

היתיחסות ספציפית ל 29/12 ערב יום ראשון אירוע בת מצווה ?????,

זה נראה שאיסי בכלל לא בכיוון של מערכת שניה סוערת (או מושלגת)

הוא פשוט נותן שלוחה חלשה לכיוונינו? לא?

היתיחסות ספציפית ל 29/12 ערב יום ראשון אירוע בת מצווה ?????,

אי אפשר לדעת בוודאות לטווח של שבוע בחורף. בגדול ה28/9 זה בין מערכות. יהיה קר זה בטוח חחח וכנראה יהיה גשם לפרקים (ברוב הארץ). עוד יומיים שלוש יהיה אפשר לדעת בדיוק. (אולי מרשמלו יודע כבר עכשיו)

זה נראה שאיסי בכלל לא בכיוון של מערכת שניה סוערת (או מושלגת)

הוא פשוט נותן שלוחה חלשה לכיוונינו? לא?

emo_45.png איסי כרגע בכלל לא בכיוון... אבל זה עוד 10 ימים זה הרבה מאוד זמן. וגפס כבר עקבי שבוע. ברור שכל המודלים ישתנו עוד הרבה פעמים אבל לפחות יש פונטצייל

היצמדו לתחזית האתר

rimon866  איסי לא שווה כלום השנה טעה בענק  מודל  סתם אהבל חושב לרכס אותנו חחחחחחחח חי בסרט נכנס לבאג אל דאגה מחר הוא ירד מהסרט שהוא נכנס איליו

דווקא שנה שעברה איסי קלע יותר מגפס (יחסית כמובן. גם הוא לא משהו) גפס אלוף בחלומות לטווח ארוך. בכל מקרה אני עדיין אופטימי לגבי תחילת ינואר!. וגם הסטטיסטיקה לטובתנו חחח אחרי 4 שנים בלי שלג אין כמעט סיכוי סטטיסטי שגם השנה לא יהיה. ואולי גם יהיה 2 מערכות כמו 2003. 

אגב עדכון צהריים שונה לגמרי מעדכון בוקר! אבל גם זה לא אומר כלום. לדעתי בעדכון ערב החלומות יחזרו...

rimon866  השנה איסי מפשל  וגם גפס 2  אווילים  אסור להסתמך על תחזית לטווח רחוק מה שמעניין אותך זה הטווח הקרוב לא מעבר ל5 ימים 

מה קורה מרשמלו?תן תחזית לינואר.....מתי השלג ??

תודה!!!!!!!!!!

מי צודק?לשבוע הבא.....השלג או השמש???

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר