קשה לי להאמין שהשקעים ישארו במערב אירופה לנצח זה לא הגיוני

מצוין אך לטעמי מערכת שלא כוללת שלגים בגבהים של החרמון אינה ראויה להיקרא מערכת חורפית - לפחות בדצמבר ינואר 

ברק,לכל מערכת יש אופי.ישנן מערכות סתויות ישנן מערכות חמות או קרות וכו.כאשר מגיעה מערכת כזו מאפיק קר המצוי סמוך אלינו,זו לא מערכת סתוית(אף דאנו עדיין לא בחורף)אלא מערכת קרה בעלת אופיון חורפי.מי כמוך יודע שכאשר הטמפ מגיעה למעט מעל האפס או אפס זה ההבדל בין ירידת שלגים או לא.אז זה מה שיכריע לדעתך האם המערכת חורפית.?

כעת לעניין.הטמפ לכל הדעות תהיה על אפס או מעט מעליו בחרמון עליון.שחג ירד באיזו שהיא צורה.המערכת חורפית לחלוטין אך איננה קשורה לתקופת החורף.אל תיצור מהומה על לא מאומה.

לא מדובר במהומה ברור כאשר נכנסים לפרטים הקטנים אתה צודק, אך אני דיברתי על הגדרות כלליות יותר.

12 מעלות בשפלה ב8 בערב   הקור גובר אין ספק

בשבוע הבא כרגע נראה על גבול הסוער . השקע ממערב אירופה פחות מפריע לנו להנות מחורף רציני שוב זה כרגע לפי עדכון לילה בגפס והקנדי מהערב 

מנהל הפורום
1000+

מה קורה עם העדכונים???

עדכון הערב סוף סוף מצביע על מגמה חורפית ממושכת

בינתיים צריך לחכות עם השמפניות. הגרמני והקנדי די העלימו את הגל של ראשון שני. אז למרות שאני מאמין ומקווה שהם יתיישרו עם איסי וברנקל (וגפס שצריך עוד להתיישר עם עצמו), עדיין צריך למתן את ההתלהבות ולהימנע מאכזבות.

בנוגע לשבוע הבא, כרגע נראה שיש דחייה של הציר השני, אבל שנקבל אחלה שקע רום לקראת חמישי או קצת קודם. הבעיה? בשנים האחרונות יש למודלים נטייה להיצמד למודל: דחייה-הקצנה-דחייה-הקצנה-התמתנות-איקלוז-כאב לב. נראה לי שזה היה לפני שנתיים שכל בום הפך לדרדלה בזמן אמת. מקווה שזה לא המקרה.

מצד שני, יש את המודל של שנה שעברה שבו כל שקע העיף את זה שלפניו עד שהאחרון פספס אותנו או התנוון בדרך, מה שנתן אחלה של חורף לאדמה ולמאגרי המים, שזה מה שחשוב, אבל לא סיפק את חובבי הסערות שאני ביניהם. הכוונה היא לאו דוקא לשלג בירושליים אלא ל3-4 ימים של רוחות, גשמים, שמיים שחורים באמצע היום וטמפרטורות נמוכות. בכל מקרה, סערות מהסוג הזה טובות בעיקר לחובבי החורף והרבה פחות לחקלאות, אז אני מוכן לחתום כבר היום על חורף דומה לשנה שעברה.

lior_navon2000 היתי חוסכת לך את המגילה שרשמת  אומרת לך שהמגמה הכללית חשובה אל תיכנס לפרטים כי זה יקצין וישתנה בתכלס יש מגמה להחזרת החורף  נקודה. הגרעין של הקור עבר למזרח אירופה אני מדברת איתך על עובדה והגרמני מודל לא אמין תמשיך להסזתכל על הטווח הרחוק טעות גדולה מצידךך

שום מגמה ושום קנדי וגרמני.הרבה מאוד גשם בדרך.היצמדו לתחזית אחת שנכתבה כאן לפני חודש.בינתיים היא קולעת למערכת זו של 8.12 בדיוק של יום חודש לפני.המודלים כבר שינו בשבוע האחרון 23 פעמים תרחישים.

שום טעות גדולה. את הרי תמיד תזלזלי בכל מודל שמעלים מערכת ותהללי כל מודל שצופה גשם, זה לא חדש. נכון לעכשיו אין הסכמה על מערכת בראשון-שני והכל זה משאלות לב כרגע. ביטול מוחלט כנראה לא יהיה פה אבל ניסיון עבר מעיד שהתמתנות ופספוס היא אופציה ריאלית. על המערכת של חמישי-שישי אין אפילו טעם לדבר כרגע, עוד הרבה ישתנה בשבוע הקרוב, אז אין פה שום עובדה. גם אני אשמח שהחורף יחזור במלוא העוצמה והמגמה נראית חיובית, אבל משאלות לב הם לא מודל אמין והמציאות בשטח היא זו שתקבע.

ומרשמלו, אני אכן נצמד לתחזית שלך ומקווה לטוב אבל לי אין את הנתונים שלך אלא רק את מה שהמודלים מראים. לצערי, השנים האחרונות באזורנו לימדו אותי ששום דבר לא בטוח, והסיכוי לשנים בינוניות ומטה גדול בהרבה מהסיכוי לשנים גשומות, בטח עם הצורה בה החורף התחיל. אני אהיה הראשון לחגוג כשהתחזית שלך תתממש. 

שום טעות גדולה. את הרי תמיד תזלזלי בכל מודל שמעלים מערכת ותהללי כל מודל שצופה גשם, זה לא חדש. נכון לעכשיו אין הסכמה על מערכת בראשון-שני והכל זה משאלות לב כרגע. ביטול מוחלט כנראה לא יהיה פה אבל ניסיון עבר מעיד שהתמתנות ופספוס היא אופציה ריאלית. על המערכת של חמישי-שישי אין אפילו טעם לדבר כרגע, עוד הרבה ישתנה בשבוע הקרוב, אז אין פה שום עובדה. גם אני אשמח שהחורף יחזור במלוא העוצמה והמגמה נראית חיובית, אבל משאלות לב הם לא מודל אמין והמציאות בשטח היא זו שתקבע.

ומרשמלו, אני אכן נצמד לתחזית שלך ומקווה לטוב אבל לי אין את הנתונים שלך אלא רק את מה שהמודלים מראים. לצערי, השנים האחרונות באזורנו לימדו אותי ששום דבר לא בטוח, והסיכוי לשנים בינוניות ומטה גדול בהרבה מהסיכוי לשנים גשומות, בטח עם הצורה בה החורף התחיל. אני אהיה הראשון לחגוג כשהתחזית שלך תתממש. 

כל מילה בסלע

lior_navon2000  סליחה לך תלמד לקרוא מפות מי מתיחס למודלים כמו שהם אתה אמור להסתכל על המגמה הכללית ממה הקשר לזלזול אתה לוקח דברים בפורפציה נכונה לידעתך הסתכלתי במפות של גפס ואיסי  אין מגמה לגשם בראשון? אתה משקר EC ל-10 ימים נותן מעל 100 ממ לחוף הצפוני.  ואילו GFS נותן רק 50 ממ עדין יש הסכמה למערכת גשם

shais000 אה מדבר הפסימיסט התורן

עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: lia5000,
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר