שמע, כולנו מקוים לשינוי. אבל דיברת פה על 15 ימי גשם בנובמבר, על נובמבר שיהיה אחד הגשומים שידענו, פתיתים ראשונים בחרמון ומה לא. בינתיים? רוחות מזרחיות ויום של טפטופים. גם אוקטובר לא היה משהו...למרות ההגדרה הטכנית אני ממש לא מגדיר יום שבו ירד 0.1 מ"מ באיזשהוא מקום בארץ כיום גשם. אוקטובר איכזב, נובמבר מחריד, ובהתחשב בעובדה שהחורף שלנו מתאפיין בתקופות יובש בין מערכות, דווקא הסתיו עושה את ההבדל בהרבה מן המקרים. בינתיים הנה הסתיו עבר אבל הגשם לא חלף הלך לו, הוא פשוט מסרב להגיע.

כמובן שזאת לא ביקורת, אתה בסך הכל עושה את המיטב עם הנתונים שקיימים והיכולת שלך לחזות מערכות מראש תמיד מרשימה אותי, אבל השנה בינתיים אתה לא פוגע. אז מזג אויר סוער ב8.12? הלוואי. אני מחכה עם השמפניות לפחות לעוד שבועיים, שבינתיים עושה רושם שיהיו עוד מאותו כלום ושום דבר שיש לנו השנה.

הבעיה שהתחזיות ארוכות הטווח לא שוות כלום.

לא של המודלים ולא של מה שאתה מנסה לתת.

אתה מנסה לענות לצרכי ההמונים ולהשתעשע בתחזיות כאלו שבמרבית המיקרים לא מדוייקות או חלקיות.

להגיד דצמבר יהיה גשום זו לא תחזית. זה הגיון בריא על סמך נתונים וסטטיסטיקה של שנים עברו.

אנשים פה לוקחים יותר מדי ברצינות תחזיות כאלו והמציאות מכה על פניהם.

עכשיו נגיד שנובמבר היה אמור להיות גשום ובסוף לא?

עובדה היא שבפורומים אחרים אתה זהיר בהרבה. אז מה הסיבה ליומרנות פה? לא ברור.

מודה שנחמד לקרוא את זה ומודה לך על המאמץ, אבל כדאי היה לסייג את הדברים ולא לדבר בכזה ביטחון ובסוף להגיד היה אמור להיות אבל...

ממש ממש לא מדוייק.

תחזית היא תחזית ,תמיד תמיד עומד מאחורי מה שכותב ולוקח אחריות מלאה על הדברים.

א.בפורום השני אני לא זהיר,טלא הכתיבה שם מבוססת על ניתוחי מפות הנראים מתוך המפות המקובלות וכל מה שאני עושה שם הוא לנתח את מה שרואים.

אין שום קשר לתעוזה כי אם לתוכן מקובל בהתאם לסגנון ולאופי המקום.מתאר לי שבבופו של יום אף אחד מן הצופים כאן לא מוכן לקבל תחזית ליומיים ויחד עם זאת לא מוכנים לקבל תחזית שמשנה פניה כל יום מס פעמים והוכחה הטובה ביותר לכך היא שאת דבריך אתה כותב כעת ולא שלשום וזאת מכיוון שעד שלשום אותן מפות הגיבו באיחור בדיוק לתרחיש שנכתב כאן לפני כחודש ומה לעשות שהשקע מתנוון לו מול עינינו?

את מה שנמפות הראו לפני יומיים וטעו אנחנו כתבנו כאן לפני כחודש וטעינו(אולי).

בעניין דצמבר ידידי היקר לא כיוונתי במסר שיהיה גשום (ברור שיהיה גשום זו התחזית הכללית) אלא נתתי תאריך יעד שעל פי נתונים המצויים אצלי אנו מקבלים מערכת קרה גשומה וסוערת.(מה לעשות זו התחזית שלי).

בכל אופן גם תחזית מרשמלו היא לא מדע מדוייק  אך ניתנת חודש מראש ולא משנה פניה ואם ישנה טעות היא קוראת פעם אחת בתחזית ולא 50 פעמים באותה תחזית כפי שנותנים המודלים וחוזרים בהם.

בוא ניתן את האפשרות לצופינו(שאינם חדודים באינטילגנציה חסרה)להחליט מה הם רוצים וזאת כבר שנה עשירית כמעט שרצונם ברור וכל אחד ואחד יעשה חשבונותיו שלו מהיכן לדלות את המידע המבוקש.

בכל אופן איננו חסינים מטעויות ולעולם לא חששנו מביקורת ואני מודה לך עליה בכנות,אך עובדתית בוא נמתין ונראה אם המערכת הבאה תכניס או לא את נובמבר כשחון.

טענתי לכך לפני חודש שיסתיים כממוצע או קרוב אליו בזכות הימים האחרונים של נובמבר וכל בר דעת יוכל לראות שלא טעינו מבחינת ראיית המערכת הרבה לפני כולם אך המערכת כפי הנראה שינתה פניה למתונה יותר ולא תוריד את 30ממ המבוקשים אלא כפי הנראה פחות אך למרות זאת בתאריכים שנקבתי חודש לפני כן היא מגיעה.יום טוב לכולם ולהביט ולעקוב אודות דצמבר וה8 בו ונמשיך לעדכן.

צפוני חברי הטוב,דרך אגב להגיד דצמבר גשום זה די מסוכן היום דווקא בגלל נסיון העבר והסטטיסטיקה.היו לנו בעשר שנים אחרונות דצמברים ב70 אחוז מתוך השנים גרועים!

תודה מרשמלו

מרשמלו בדרך כלל קורה מה שאתה אומר שנובמברים סוערים וגשומים אחרי נובמבר כזה קלש סיכוי לקבל דצמבר שינו שום זה סדיזםוגם איסי מתחיל למו עלמ עכת לתחילת דצמבר

מרשמלו

מה אתה רואה כרגע לפי החישובים שלך 

שיהיה בסוף החודש הזה ?????

תודה

אין עליך!!!!

כולם טועים ליפעמים..............

(בשביל ליטעות צריך לנסות ... ועם לא מנסים איך יודעים???!!!)

אוקטובר סביר 

נובמבר צולע 

נשאר רק להתפלל בינתיים נובמבר פספוס אחד גדול לא 15 יום גשם לא שליש אחרון 

מקווה שדצמבר יהיה משלים בינתיים ותן טל ומטר לברכה 

daskal10 דבכל מקרה נובמבר אינו מסתייים שחון ודצמבר קרוב לודאי ייהי משלים  את מה שנובמבר לא עשה. למה הכי המצב הקיצון שהיה בחודש הזה יפחת 

מלי - יפעת צריך להשלים שחודש נובמבר לא יגיע לממוצע.emo_126.png

מתתיהו יול   K לא יגמר ביובש טוטאלי מביש לפחות זה

חברים, אני כבר בסוף החורף הקודם (והנהדר) שהיה כאן ידעתי שלצערי לפחות בצורת או לפחות חורף שחון עד ממוצע מינוס במקרה הטוב, לפנינו. 

מהסיבה הפשוטה שבישראל הברק לא מכה פעמיים וזה ניגון מוכר שחוזר שוב ושוב. אחרי חורף גשום מהממוצע או חריג תמיד יגיעו שנים חלשות.

ולדעתי זה מה שגם כתבתי כאן (למי שיש כוח שיחפש בהודעות ישנות) אבל כמובן קיבלתי את התגובות המוכרות 'אי אפשר לדעת' 'עוד נביא הגיע' וכו'.

אז ככה שאני אחרון המופתעים ממה שקורה בנתיים השנה (אני "נביא" כמו שמישהו כאן כינה אותי בציניות..), למרות שנובמבר המזעזע והמחריד השנה עדיין הצליח להפתיע אותי בעליבותו למרות הכל.

קשה לי לראות איך הקערה מתהפכת על פיה ואנחנו מקבלים 3 חודשים גשומים, מקסימום יבוא חודש אחד טוב וגמרנו.

הלוואי ואני טועה אבל כל שנשאר לעשות הוא באמת לקוות לטוב.

shais000 יש לך הוכחות או שסתם נהנה לקשקש בקומקום סליחה חורף 1992 1993 היה גשום כלומר 2 חורפים ברציפות היו גשומים ברצף אז תדייק מי אמר לך שתהיה בצורת על פי מה אתה קובע עובדה כזה נובמבר יסתים עדין עם גשם לא שחון  אז החלטת לק'ב וע שתהיה הבצורת על פי סימוכין שטחי לחלוטין לבריאות  ככה לא נקבע מזג אויר

עבור לעמוד
, , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר