ערב טוב.התחזית החודשית לנובמבר יוצאת לדרך.בבקשה.

לפני הכל רק נציין את העובדה שבלא פחות מ12 ימים בחודש אוקטובר ירד באיזה שהוא מקום בארץ גשם בכמות מדידה,נתון שצפינו בתחזית קודמת שניתנה לפני למעלה מחודש וכמות זו של ימי גשם חריגה בהחלט לחודש אוקטובר.

כבר מזה שבועיים הפעילות הקרה מתרכזת אל מערב היבשת(תופעה סבירה בהחלט לתקופה זו),ובהמשך תהיינה שלוחות גם לאזור איטליה ומעט דרומה יותר.

באזורנו ישנה חסימה שתקבל משנה תוקף בשבוע וחצי הקרובים,אשר לא תאפשר למערכות או שקעים גם אם יגיעו למרכז הים התיכון להגיע אלינו.

במילים אחרות,אין מה לדבר על מערכות קרות,אפיקים או שקעים קריםבאזור קפריסין עד כמעט למחצית החודש.

אל דאגה,תקופה זו שייכת לאפיקי הים סוף בתקווה שיהיו פעילים דיים על מנת לספק לנו את החוויות שמערכות כאלו מסוגלות להעניק.

עד צחצית החודש צפויות לפקוד אותנו שתי מערכות כאלו,האחת חלשה יותר בשבוע הראשון ,ואילו השניה בשבוע השני נרחבת יותר.

כפי שהזכרתי,אותה חסימה מצפון מזרח שתשתרע לדרום מערב ואזורנו תשרור באזור עד למחצית החודש ותתפוגג לה.משלישו האחרון של נובמבר יכנסו אלינו(סביב 20.11)מערכות  מורכבות וקרות יותר כאשר אחת מהן תהיה חזקה במיוחד ואותה כבר הזכרתי בתחזית העונתית וצפויה לפקוד אותנו בסוף נובמבר כתוצאה משילוב של שקע קר ממערב ואפיק ים סוף,מערכת זו כאמור צפויה להיות מורכבת,חזקה ומניבה במיוחד,וכמו כן כמובן נרחבת.

לא להתייאש ממס ימים יבשים שבפתחנו.הטמפ צפויות לעלות,אך בהחלט ממתינים לנו מס ארועים יפים אותם הזכרנו ואחריהם ממשיכים לעקוב עבורכם גולשים יקרים.

המשיכו להתעדכן,יש על מה,וברמיזה קטנה רק אציין את הנתון הנ"ל.בדצמבר תהיה מערכת העונה על ההגדרה נדירה במחוזותנו.שקע עמוק מאוד יסתובב לו באזורנו ,התאריך אינו ידוע לי כעת אך יהיה זה במחציתו השני של החודש.כפי הנראה מדובר על שקע 996מב סמוך מאוד לחופי עזה.החזיקו אצבעות.

תודה רבה חבר ואיש יקר

תודה רבה רבה 

אין עליך בעולם!!!!!!!!!!

תמשיך כך

emo_45.pngemo_45.png תודה לך מרשמלו ממתנים בסבלנות.

חורף מהנה לכולם.

תודה רבה מרשמלו על התחזית

תודה על התחזית מרשמלו אבל על פי פי הוורטקס כבר מסוף השליש הראשון כלומר תחילת השני החסימה מתפרקת הרבה לפני 20 לחודש ואולי תשלח שלוחה של אויר קר  באמצע החודש זה מה שמראה כרגע על פי פעילות השמש

וורטקס שמרקטקסemo_01.png,שמענו את הניתוחים המלומדים עליו לפני שנה.ישנה חסימה שלקראת אמצע החודש תוכל לאפשר על ידי גוויעתה למערכות להגיע ובתנאי שיהיו כאלו במרכז הים התיכון.אויר קר יותר יגיע,המערכות ?המשיכו לעקוב כאן והיצמדו לתחזית.שימוש במונחים שלא הרבה מכירים רק מסבך יותר ולא זו בלבד אלא שהסברה איננה נכונה ושלחה לא מעט חזאים מאתרים אחרים שניסו להשתמש במילים הגבוהות הללו לכישלון חרוץ בבניית התחזית.רק אזכיר שכאשר רואים מצב ברור ויציב של וורטקס בינואר או פברואר והמצב יציב ועקבי ,ניתן אולי אולי לבנות על בסיסו תחזית מוצקה.יש עוד גורמים בדרך בקיצור.

רק חהזכיר למי שלא יודע או מכיר את המושג שוורטקס בהקשר זה זו אנרגיה הנעה במעגלים,והיא אמורה עי תזוזתה מהירותה וצורת עירבולה להשפיע על מזג האויר לכאן או לשם.שכחת לציין שכל זרמי הסילון שינו התנהגותם מהירותם כיוונם והצעד הבא שלהם כלל אינו ידוע ויש חקחת בחשבון שזרם סילון הוא אותו זרם הנע בגבהים גבוהים מאוד ובמהירות של מאות קמ בשעה ויש לו השפעה ישירה על מיקום המערכות בחורף .

מרשמלו נכון תותח זה בדיוק מה שאומרת התחזית שהחסימה ניפרמת לקראת אמצע החודש הכי חשוב שתתציין שמ12 בנובמבר אנחנו עוברים לטמפ סתוויות חורפיות בהדרגה למזג אויר שפוי כמו שאמור להיות באמצע נובמבר

מרשמלו תודה יכריש אבל לא תזרוק לנו עצם על המערכת שאתה צופה בדצמבר? emo_02.png

מנהל הפורום
1000+

לא שכחתי להגיד צדיק.הדכשתי מס פעמים שעל אויר קר ומערכות בעלות אופי חורפי אין מה לדבר לפני מחצית החודש ,אולי אולי טיפה לפני.

מי שירצה לראות את השקע הקר הראשון מגיע לאזורנו,יוכל להבחין מיום ג הקרוב שהמפות הארוכות יחלו לזהות אותו דרומית מזרחית לסיציליה שבאיטליה.

קיצר, על הפנים.

אמנם הטמפרטורה בלילה באזור ת״א ירדה אפילו אל מתחת ל-18, אבל החום טרם הרפה סופית.

וידידנו מרשמלו ( כמו גם ידידנו דני רופ ) שכח להגיד מתי החום בדיוק, מרפה סופית.

אני בספק אם באקלים שלנו יש כזה דבר שהחום "מרפה סופית", למעט חורפים נדירים.

ככל הנראה אנחנו לפני חורף סטנדרטי-מינוס במקרה הטוב, הווה אומר ימים חמים כנראה בנובמבר וגם בדצמבר.

shais000  תהיה בספק האקלים שלנו לא ים תיכוני לא מדברי  זה לא דובאי כאן החום ועוד איך מרפה לכמה חודשים טובים  נדיר שהחום לא מרפה 2010 זה לא דוגמא לשנה נורמלית החורף פה לרוב קריר על מה אתה מדבר

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר