תחזית עונתית לחורף 2019/20.מעניינת ומאתגרת.בהצלחה!

ערב טוב לכולם.בראשית דברי אני מבקש להזכיר לכל הגולשים מס עובדות אשר אמורות להוות קושי מיוחד במתן תחזית לטווח ארוך,וכמו כן לציין שאם הייתי חושב שהדבר יפגע בטיב התחזית לא הייתי מפרסמה,ועצם פירסומה מהווה את האמון המוחלט שלי בה ועלי חובת ההוכחה.

א.אנו בשנים האחרונות חזק בתוך אפקט החממה וללא חוקים סינופטיים ברורים,דבר המשנה את כל מה שידוע היה עד תחילת השינוי.

ב.זרמי הסילון משנים אופיים וכיוונם,וכמו כן את צורת התניידותם ובשל כך השינויים חדים יותר במקומות סמוכים האחד לשני.

ג.במצב שכזה כמעט ולא מצאנו או אולי אפילו כלל לא מצאנו שתגיעה שנה ברוכה לאחר קודמתה שהייתה ברוכה ביותר ובודאי לא בשנים האחרונות,כלומר,שנתיים גשומות ברצף זה גובל בדמיון פרוע והופך לבקשה מוגזמת.

ד.על אף כל זאת אנו לפני שנה שניה ברציפות שתסתיים בע'ה כממוצעת לפחות.

כעת לתחזית.

עד סוף חודש ספטמבר תפקוד אותנו מע גשם מסודרת כתוצאה משקע רום ואפיק ים סוף פעיל.הדבר יקרה באמצע שליש אחרון ולקראת סוף החודש עם כמויות מדידות.עד אז מזא יהיה נוח וללא שרבים.

בחודש אוקובר יפקדו אותנו 4!! מע גשם.

האחת באמצע שבוע ראשון כתוצאה מאפיק צפוני שיגרד אותנו.השניה בין 12-16 לחודש,השלישית בין 23-25 לחודש והרביעית בתפר של סוף אוקטובר תחילת נובמבר.

בחודש נובמבר בתוך השבוע הראשון שלותפקוד אותנו מערכת גשם נרחבת אשר תכסה את רוב חלקי הארץ.

בסביבות 14-17 לחודש אפיק ים סוף פעיל מלווה בשקע רום אשר יגרום למזא לא יציב ולתופעות של שטפונות כבדים וסופות ברד,וכך גם בשלישו האחרון של החודש כאשר ב28 .11 לערך ירדו פתיתים לבנים ראשונים בחרמון.

בחודש דצמבר הטמפ צפויות להיות גבוהות באופן יחסי בימיו הראשונים עד שבוע ראשון בו.

מאמצע החודש יגיע אפיק קר ממרכז אירופה אשר יגרום למזא סוער קר וגשום עם שלג כבד בחרמון כולל רום תחתון.לקראת סוף החודש צפויה מע קרה מאוד נוספת אזר צפויה להורידאת הפתיתים גם בהרי הצפון.

בחודש ינואר בדומה לחודש דצמבר,השבוע הראשון יאופיין כחם יחסית אך בו יפקוד אותנו זרם סילון פעיל אשר יוריד גשם רציף.באמצע החודש מע קרה עם פוטנציאל גבוהה לשלג בכל ההרים הגבוהים גם במרכז.

סוף החודש שוב מע קרה מאפיק צפוני ממזרח אירופה דרך טורקיה.

פברואר 4 מע,אחת ב4.2,השניה סביב 12.2 ,השלישית מושלגת לערך ב 17.2 והרביעית ב24.2.

חודש מרץ לא ניתן מבחינתי לניתוח ולא אפרסם נתונים כעת מכיוון שסיכויים של פחות מ70אחוז התממשות של תחזית זו אינם מצדיקים פירסומה.

סיכום דברי.

עונה ממוצעת(לפחות)בכל האזורים,שניה ברציפות המכבדת את המושג חורף.שלג בהרים,ללא שום סימן לבצורת או יובש.

נא לשים לב שהמודלים ארוכי הטווח הן האירופאים והן האמריקאים ישנו מפעם לפעם את הצפי והדבר מובן ומוכר לנו וכהרגלי אני מציע לכולם להיצמד לתחזית אחת כאן.

יש לציין שהחודש נובמבר ישנו סיכוי סביר שבשלישו האחרון יפקוד את אזורנו מזג אויר קשה המורכב מרצף ימי גשם כבד אשר בהחלט יכול לשבור שיא של שנים,הדבר עוד ילובן על ידינו בהמשך.

תהנו לכם,יש ממה,שנה ברוכה וטובה לפנינו ונמשיך לעדכן.

אמן אמן ואמן

והלוואי וסוף סוף יהיה לי חורף גשום גם בבאר שבע

וואו !

תודה רבה על ההשקעה......!!

בסוף חודש ינואר כתבת ששוב צפויה מערכת קרה הכוונה לקופי כמו זו שתהיה לפניה??

תודה רבה מרשמלו על ההשקעה וכולנו מקווים לחורף גשום ומושלג

מרשמלו, ישר כח! מקווים שיתגשם... תודה על ההשקעה! חורף גשום וקריר...

כל הכבוד מרשמלו אהבתיי ואני מקווה שזו תיהיה שנה טובהה עם הרבה גשםם ושלגג אמןן

תודה מרשמלו אני בדעה אחרת לא חושבת שיש פה אפקט חממה מזמן  זה אפט מחזורי של האקלים הרי בלי שמש אין חום השמש בלי פעילות דבר שישליך על החורפים

מרשמלו הלואי והתחזית של איסי תתגשם הוא צופה שנה לא רעה בכלל זה אפשרי 2 ברציפות גשומות

בוקר טוב לכולם ,

מרשמלו רב תודות על ההשקעה שלך emo_45.png זה נשמע מעניין מאתגר ותענווווג ...

שאילה קטנה בבקשה :

"מע קרה עם פוטנציאל גבוהה לשלג בכל ההרים הגבוהים גם במרכז"

כשאתה אומר הרים גבוהים מה המנימום שאתה מתכוון אליו ?

רב תודות,

תודה רבה איש יקר על התחזית

המון תודה על ההשקעה וההסברים. emo_01.png

סליחה על הדיליי בתגובה, עוברת עלי תקופה מוזרה קצת, מרשמלו יישר כוח על התחזית!!!!

"מוסיקה היא לא הצלילים או התווים, מוסיקה היא הרווח שאנחנו לוקחים ביניהם" (ארתור רובינשטיין)

emo_45.png מרשמלו ידידי ישר כח.emo_38.png

תודה רבה מרשמלו ישר כוח!!

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר