מישהו רשם בסיזון נט 
"פעם היינו מתחילים להרגיש את הירידה בעומסי החום כבר מאמצע אוגוסט. אוויר נקי יותר ירידה בלחות עומסי חום במגמת ירידה, וטמפ מינימום של 17-18 בהרים ומקסימום לכיוון 28 ואף פחות .
היום כבר לא!!!
אני שגר בהרי הגליל התחתון, מקבל מזג אוויר שמשתווה לחוף ולשפלה יותר מאשר לגליל העליון, נהיה הביל מאוד גם בלילה עם טמפ מינימום של23-24 מעלות ולחות בשמיים " סוף ציטוט  יש מי   שלא מבין שלא מבין שלחום יש סיום . והטמפ כן צפוית לרדת זה  לא חוכמה בעיצומו של גל חום מתון להתלונן שחם מהרגיל זה מגוחך  אתה מרשמלו אמרת שתהיה התקררות בינתים מתללוננים

פשוט עובדתית לא נכון!

אולי בשנה מסויימת אכן קרה כך ושנה אחרת לא,אך ככלל חודש אוגוסט מאופיין בזרימות מערביות ועל כן יותר לחות מגיעה מהים ומצליחה לגלוש אף אל אזור ההר,ובכך דווקא מכבידה את עומס החום ותופעת ההזעה המוכרת יותר לאנשי החוף והשפלה מתדפקת גם על דלתות תושבי ההר.אין ויכוח שכאשר הטמפ נמוכה יותר ויש לחות כזו כמובן שהעומס יורד בהתאם,אך טענת הטוען עפ דברייך(לא ראיתי את דעתו האוטנטית כפי שביטא אך מסתמך על דברייך),איננה מדוייקת.

חודש אוגוסט הוא החודש שבו הפרסי נמצא בשיא ולרוב הוא מפותח ולכן הזרימות המערביות מתחזקות והאנברסיה מגביהה קצת ולכן הלחות נכנסת ברוב ימיו גם לפנים הארץ ולגליל התחתון ואפילו לגליל העליון.

במהלך ספטמבר הפרסי מתחיל את נסיגתו מזרחה ומפנה מקום לאפיקי ים סוף בקרקע ולשקעים שרביים שיגיעו יותר במהלך אוקטובר ואז הזרימות הן לא ממש מערביות בחלק מהימים והלחות יורדת גם במישור החוף 

עפ התכנית ,בימים אלו ירידה הדרגתית בטמפ כאשר מתחילת החודש יעשה קריר בלילות ובמהלך שבוע ראדון שלו טמפ של 16-17 מע בלבד בהרים בלילה

מרשמלו היקר אני מבין ממך שיהיה קריר בלילות בשאר איזורי הארץ אבל מה לגבי תל אביב והמרכז החום והלחות כאן לא נסבלים

avrahamph  חכה הטמפ עוד לא ירדה אברהם זה חדש לך שבמהך אמצע ספטמבר הלחות יורדת משמעותית בתל אביב אין שום סיכוי שתהיה לחות מעיקה מהרגע שנהיה  בעיצומו של ספטמבר

תודה רבה שמרית נקווה שיגמר כבר

צודק,באזור קו החוף זה יקח מעט יותר זמן אך!!

סוף שבוע ראשון של ספטמבר ,כלומר שישי שבת הבאים  כפי שכתבתי בתחזית המוקדמת,שים לב לנתונים שאתן כעת.קו החוף,23 מעלות בחבד בלילה,יהיה נעים.

חרמון,8-9 מעלות בין יום שבת לראשון בלילה!!

ירושלים-16-17

צפת14-16!

הרי מרכז15מעלות בלילה.

קריר בהחלט,הסתיו כאן החל מ6 לחודש.

מרשמלו מה ההינו עושים בלעדיך מרשמלו אני נפעמת ממך כל פעם מחדש

מסתמן באמצע החודש כפי שהזכרנו זנב אפיק,טמפ שיזכירו שאנו בסתיו ולמי שרוצה מעט לשטוף את העיניים ניתן כאן מס דוגמאות.

אמצע חודש-טמפ מינימום

חרמון-7מעלות.

צפת-12מ

ירושלים 13מ

הרי מרכז-11מ

מישור החוף-18מ בלבד.

מרשמלו  אתה פשוט גאון כולם הולכים אחריך מדברים אכן על התקררות מבריעי הקרוב שאפו לך אתה פשוט מחיה תפורום הזה נותן לו ערך מוסף בין השאר בגלל זה כיף להיות פהemo_04.png

חברים.התחזית והמודלים מיישרים אינו קו.אמצע החודש קריר ולא רק בהרים,מע גשם במס מקומות.

מרשמלו אני לא חסידת מודלים אבל  איסי התעדכן לעונה המשקעים הקרובה

צופה אוקטובר נובמבר  ובעיקר דצמבר  מעל הממוצע  ינואר  מתחת  ופברואר  מעל הממוצע בצפון לממוצע במרכז אתה  לא מאמין במודלים בטח

מודלים הולכים איתנו

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר