שלום לכולם.הפתעה!(אפילו לי).נתונים ראשוניים לחורף ממוצע לפחו

ת,פרטים בתהליך התהוות ולכשיגובשו-יפורסמו כאן לראשונה.

emo_45.png

חורף 2016/2017 קר,גשום,ומושלג.

קיימת אינדיקציה נכון לעכשיו לתחילת לסתיו שחון. בהמשך שיפור. 

akdho12  קח בחשבון שהתחזית לא לוקחת התפרציות ולקניות למניהם אז אולי אוקטובר יהיה יבש 

אקדו,זהו נתון שגם אצלי מופיע בניתוח עומק לטווח ארוך.

בחרתי לא לפרסמו כעת ושמח שאתה העלת כאן את הנושא ועל כן אגיב.

הנתונים שבידי מדברים על סתיו שחון מבחינת מערכות בעלות אופי קר,וזה נתון שמיבש את הצפון מרכז .

מנגד ,יש נתונים המעלים אפשרות סבירה עד גבוהה לקיום מערכות בעלות אופי חם כאפיקי ים סוף פעילים,וזה נתון שמיטיב עם הדרום וההר.

מאחר ואין לי יכולת לדעת עד לאן ישפיעו אותם אפיקים מבחינת תפרוסת ואופי לא העלתי אפשרות של פיענוח נתונים שיעברו את האפשרות להיות ברובם מדוייקים ועל כן ויתרתי לעת עתה.בקיצור,לפי מה שנראה לי,סתיו פעיל דרום הרי מרכז,יתכן שאפיקים אלו יזלגו לצפון חוף ויחפו על היעדרותן הצפוייה של מערכות קרות בתקופה המדוברת של ספטמבר עד נובמבר.בעניין החורף יש תמונה המתהוות לה,כעת נתאפק על מנת לא לטעות.

מרשמלו לא כל כך הבנתי למה התכונת  לגבי אופי הסתיו אבל אני יכולה להגיד בודאותאחרי  שראיתי סרטון דמתאר את אופי ההתפרצות כמה חזק זה  זה  ההתפרצות הר געש בפפואה היתה מאוד משמעותית  שקרתה בסוף יוני ונחכה לאותותיה על סוף הסתיו והחורף

לגבי החורף, בואו נתפלל שיהיה יותר טוב מזה האחרון.

זה האחרון התחיל טוב, איבד כושר בסביבות סוף ינואר, ודי אכזב במרץ.

לחלוטין לא מסכים איתך, היה רצף יפה של משקעים השני ועוד באפריל ירדו גשמים השנה, אחד החורפים היותר טובים שזכורים לי בשנים האחרונות וזה לא רק אני אומר, לגבי שנה הבאה עוד חזון למועד, נצטרך להמתין ולראות איך דברים יתפתחו.

"מוסיקה היא לא הצלילים או התווים, מוסיקה היא הרווח שאנחנו לוקחים ביניהם" (ארתור רובינשטיין)

לגבי החורף, בואו נתפלל שיהיה יותר טוב מזה האחרון.

זה האחרון התחיל טוב, איבד כושר בסביבות סוף ינואר, ודי אכזב במרץ.

אין מילים... אם לא נקבל חורף 1992 אנשים פה אף פעם לא יהיו מרוצים.

דרך אגב מרץ היה פיגוז וגם ינואר (לצפון). אחד החורפים הגדולים שידעה המדינה.

אגב דיברת על מרץ, בסוף מרץ הייתה מערכת גשם שלא הייתה מביישת את חודשים ינואר ופברואר.

"מוסיקה היא לא הצלילים או התווים, מוסיקה היא הרווח שאנחנו לוקחים ביניהם" (ארתור רובינשטיין)

winter2019 T או אנשים שלא מבנים מהחים שלהם איך אפשר לקרוא לחורף האחרון מאכזב אל דאגה ההתפרצות הר געש מספיק חזקה כדי לסתופ פיות לחורף הבא כניראה

מרשמלו אתה יודע מה ההבדל בעומסי חום בטבריה בין הכינרת לשכונות הגבוהות? אין מדידה בשכונות שם וזה ממש גבוה יחסי עם אוויר פתוח. אשמח להסבר מפורט. אני יודע שמצד אחד בשכונות גבוהות יכול להיות יותר חם ומצד שני פחות לחות וההרגשה של החום לא קבועה. אני צריך לדעת בכללי ובממוצע הבדלי טמפרטורות ולחות...

תודה לעונים

רימון,מצטער על העיקוב בתשובה.כמעט לא נכנס לכאן בתקופה הזו.עם הזמן העסק יתחמם ונפקוד יותר את הפורום.

הפרשי הגבהים בין השכונות הגבוהות של טבריה לבין האגם עצמו נעים סביב 450מ.בתקופות הסתיו חורף כעיקרון כל 100 מ גובה מתבטא בכ0.6 מעלות פחות.הדבר תלוי הן בתקופה והן בסוג המערכות.מבחינת אחוזי לחות הרי שהאויר יבש יותר בהר מאשר בעמק ובסביבת האגם.

מבחינת משקעים הרי שברוב המקרים העננות המפותחת יותר מצויה מערבית לאגם ומעל האבם עצמו עוצמתם נמוכה יותר ככלל.(לא מדבר על כל סוגי המערכות והעננות אלא שוב,באופן כללי).

עוצמת הרוחות בדרך כלל גבוהה יותר במעטפת של האגם ,כלומר 4 קמ מזרחית או מערבית לאגם עצמו בגב ההר.מקוה שעניתי להכל.תודה על השאלה.

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר