שבוע טוב.תחזית לחודש מרץ יוצאת לדרך,כולל מס מילים אודות

החורף שעברנו.

אולי נתחיל דווקא מהסוף.כתבתי את המילים חורף שעברנו מכיוון שאמנם תחילת מרץ נחשב עדיין כחורף אך עד אמצע מרץ פרט למערכת הקרובה של יום ג לא צפויה מע מסודרת עד אמצע החודש.

בכל אופן ,עונת משקעים זו תזכר בזכות רצף המערכות שרדף את אזורנו ובכך גרם לאדמה להיות רוויה ובכך לזרימות רציפות בנחלים אשר אלו גרמו לכנרת ולנו מעט נחת רוח לאחר שנים שחונות.

יחד עם זאת קרה דבר שלא הרבה שמו אליו לב.

באופן תמידי משקל הקור העיקרי והשקעים העמוקים אשר משכו אליהם את רוב הפעילות ישבו ממערב ליבשת.כאשר עיקר הפעילות שם ובצורה ככ רחבה ועקבית קשה לנו לקבל חורף נורמלי כאן.אז כיצד בכל זאת?

פשוט אין לי הסבר!

אם מישהו היה מראה לי מפות המראות פעילות תמידית שם הייתי חושש כאן מבצורת.אף שקיבלנו אפיקים מסודרים ממערב ומצפון מערב גם אז היו מערכות חזקות מאוד במערב היבשת ובעיני הדבר תמוה.

באותו זמן יש לציין שלא תמיד נשלחו שלוחות למזרח אירופה ממערב היבשת ובדרך כלל כאשר אין לנו גיבוי ממזרח היבשת בחודשים העיקריים ישנה סיבה לדאגה.

כל מה שרציתי להבהיר כאן הוא שבמצב סינופטי כזה עניין הבצורת באזור האגן המזרחי הוא בסבירות גבוהה.

כנראה שלא נוכל לפענח את ההטבה או הבונוס הזה שקיבלנו השנה ולי באופן אישי קשה למצוא הסבר לדבר.

כל אחד יכול לעיין ולדפדף במפות ולראות שקעים עמוקים מאוד וגרעין קור קיצוני באזור האטלנטי וממזרח לו ברוב תקופת 3 החודשים האחרונים.בקיצור אני קורא לזה סיעתא דשמיא אחת גדולה.יחד עם זאת מערכת שלג אמיתית וקלאסית לא זכינו לראות על אף רצף המערכות,שם דווקא יש לי הסבר וכבר כתבתי אותו בעבר,והוא נעוץ בעובדה שבתקופת דצמבר ינואר בעיקר המערכות היגיעו מאפיק גלי ומתחדש ומאחר והמערכות התחדשו האחת אחר השניה בקצב מדהים,לא הייתה אפשרות לגל מסויים להתעמק יותר.

בקיצור עונה מדהימה שלמעשה מותירה את רוב תחנות המדידה מעל ולעיתים הרבה מעל הממוצע פרט לאזור הנגב הצפוני ומישור החוף הדרומי אשר במערכות הבאות וכן בתקופת המעבר כנראה ישלימו או קרובים יהיו להשלים את הפער ולהתקרב לפחות לממוצע.

פרט נוסף הוא אתר החרמון אשר לראשונה משך שנים רבות ישנו רצף ימים מרובים שבכל התקופה ישנה כמות שלג המתאימה לגלישה וזה נחמד.

כעת לתחזית.

עד יום ג מעט גשם לרוב קל.

יום ג התחזקות בגשמים ופריסה נרחבת יותר,ואלו יסתיימו במהלך יום ד.

המערכת הבאה צפויה להגיעה מעט אחרי אמצע החודש,כאשר בשליש אחרון של החודש נקבל מערכת מאפיק שיגיע מאזור יוון.מערכת זו תהיה גשומה עם טמפ נמוכות מן הרגיל אך את חלומות השלג נאלץ לדחות ולהסתפק בעונה נהדרת.מנקודת זמן זו ועד לתום עונת הגשמים הכנרת צפויה לעלות בעוד כ1.20-1.50מ.

יש לזכור שגשמים ולאו דווקא חלשים עדיין צפויים בחודש אפריל.

שיהיה שבוע מצויין לכולנו.

תודה מרשמלו על ההסבר והתחזית לחודש מרץ,שבוע טוב ומבורך לכלל חברי הפורום.emo_45.png

תודה איש יקר שבוע מבורך 

חברים,התפספסה לי שורה מהתחזית,המערכת של שליש אחרון דווקא תהיה מערכת עתירת משקעים ,חזקה מאוד שטפונות ברד ושאר ירקות.תלווה בשקע עמוק ותהיה באמת חזקה!

תודה רבה!

שבוע טוב.

בוקר טוב ומבורך לכולם ,

תודה מרשמלו .

אז אחרי אמצע החודש יהיו שתי מערכות גשם ?

מרשמלו יש מצב לפעילות ספורטיבית ביום שלישי אחרי 18:00 ?

מדובר על איזור הכרמל כמובן .

תודה ,

מרשמלו תודה רבה על הכל

מנהל הפורום
1000+

תודה רבה למרשמלו על התחזית וההסברים. אכן חורף מצויין עובר עלינו (גם ללא הלבן לבן emo_02.png).

מעניין אם מה שתואר הוא תוצאה של השינויים הגלובליים (ההתחממות הגלובלית, שיש מומחים שסותרים אותה)

EliSיש הרבה דברים שאשפשר לסתור למשל הכתבה שיצאה בחוסר אחריות מוחלט שבוואי נט אדם חסר מקצועיות רשם  באמצע ינואר שהחורף מתקצר וכל הבולשיט הזה כמובן שנכון לשנה הזה ,החורף יתארך מאי פעם ככה שכותבים הרבה שטיות אבל חובת ההוכחה היא חובה

שיא הפעילות מחר יום ג אחר 12 לפני הצהריים.גשמים עם עוצמות חזקות ושטפונות והצפות בזק.אזור גב ההר ההר והנגב עם מרכז הפעילות שתכה גם בשאר המקומות אך שם בעיקר.

תודה מרשמלו. בתחזיתך ציינת שהמערכת הקרובה מסתיימת כבר ברביעי. באמצעי התקשורת מפרסמים שהגשם חוזר בחמישי, האמנם?

ביום ד בבוקר עוד ישארו טפטופים או גשם קל מהמערכת והיא אכן תסתיים.יום ה זו מערכת שונה לחלוטין מזנב אפיק שהצליח או יצליח חהשתרבב מצפון לפני שהוא בורח ולגרום לגשם מקומי

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר