הסערה כבר כאן מה בהמשך מרץ? כנסו27.2

אז שלג כבד בהרים אולי בחורף הבא. בנתיים היום ומחר סוער. השיא מחר מבחינת משקעים. הקור יחדור משעות אחרי הצהריים ויוריד שלג בפסגות הגבוהות בצפון. בירושלים אולי מעורב.  המערכת נחלשת מאד לקראת שישי. שבת גשם מידי פעם לא סוער. שני משעות הצהריים יתחדש הגשם יום שלישי גשום מידי פעם. לגבי המשך החודש. נראית מגמה של מערכת נוספת באמצעו ולקראת סופו. בינהן ימים יפים וחלקם חמים מהרגיל. זהו מרץ.

פספוס של חורף...אם בחורף כזה לא מקבלים שלג שלג בירושלים כנראה שבאמת כמו שאמרו כמה חזאים שאנחנו עוברים תהליך של מידבור...

אין קשר תגובה טפשית סליחה כן אבל דווקא השנה כשיש אפיקים ללא סוף זה מסביר למה אף אחד מהם לא באמת הצליח להתעמק ממש וליצור תנאים יותר גבוהים לשלג, האפיקים הם מאוד גשומים ולא מביאים עימם הרבה עוצמה כמו שהתרגלנו בשנים חלשות שלאחר רמה של חודש בא פתאום שקע אחד חזק. אני מעדיף את השנה הזו

יש מן האמת בדבריו של קרמבו,אכן בשנים האחרונות המידבור נע יותר ויותר מדרום למזרח מרכז.

אני מצטרף לדבריו של ברק ואומר כי עדיפה שנה גשומה ועתירה במשקעים כפי שאנו חווים השנה.

לדעתי כבר בשנה הבאה נחזור למציאות הכואבת ומצטרף לדבריו של קרמבו

מנהל הפורום
1000+

אני לא רואה הבדל בין התקופה שבה הייתי למשל בדרום הר חברון לזמן קצר בצבא, זה היה בשנת 2008 - כזכור חורף קר במיוחד באותה שנה אך ללא משקעים מרובים. באזור שם הדבר היה בולט במיוחד עקב קרבתו לנגב אך גובהו גרמו לכך שהקור יהיה בעיקר מה שאני זוכר, גשם באותה שנה לא היה משמעותי כמעט בשום מקום מלבד צפון הארץ, ואל לנו לשכוח הצפון הוא החלק הגשום ביותר במדינה וכך זה תמיד היה. בממוצע גם אזור ירושלים וגוש דן מקבלים גשם רב אך הצפון הוא בדרך כלל זה שבממוצע צוחק אחרון. אכן בשנים אחרות נסבול יותר מהפוגות במזג האוויר אך נקבל שקעים עמוקים יותר אותם לצערי לא קיבלנו השנה כמעט בשום שלב, הקור הוא לא משמעותי וכך גם שלג כמובן שלא ירד מעבר למקומות מסוימים אשר מתאימים לשלג.

קרמבו מדהים שאין לך שום ביסוס לשטיות שרשמת הבנתתי שאתה מומחה לאקלים כל שנה שלא יורד שלג בירושלים זה אומר שאנחנו מדבר תרשה לי לא לענות למה שרשמת כי זה מביך

אני חותם על חורף כזה כל שנה

בוקר טוב ,

אומנם אני מאוד אוהב שלג אבל גם אני חותם על חורף כזה עם כמויות גשם כאלה מבורכות ..

חבר'ה יש מצב שביום ראשון ישאר שלג במג'דל שמס ?

אני מתכנן טיול לשם , אשמח לתשובה .

תודה ,

חבר'ה יש מצב שביום ראשון ישאר שלג במג'דל שמס ?

אני מתכנן טיול לשם , אשמח לתשובה .

תודה ,

לא.

אני חותם על חורף כזה כל שנה

חותם ביחד איתך.

הציפייה לשלג במרכז היא ילדותית ולא ריאלית. אנחנו בישראל ולא בסקנדיביה, באיזור אקלים חם ולא ממוזג במיוחד שבו אין באמת 4 עונות אלא 2 בלבד וגם זה בקושי.

צריך לקרות יותר מידי בשביל שירד שלג באיזור כזה (למעט החרמון וסביבתו), רק אירוע קיצון שמתחרש פעם ב..  יביא לזה וגם אז לזמן קצר.

סה"כ החורף היה לנו מזג אוויר די פעיל במשך 4 חודשים כבר מנובמבר, כמעט ברצף עד פבורואר (וזה ממש, אבל ממש לא קורה בכל שנה ועל כך צריך לברך). הייתה דעיכה וחסימה בחצי השני של ינואר אבל זה אופייני לכל חורף שלנו, גם לחורפים הגשומים ביותר שהיו. 

כנראה שהחל מהחורף הבא נחזור למס' שנות בצורת, זה מה שקורה סטטיסטית לצערי.

לא בכל חורף יש שנת בצורת, בעשור האחרון זה היה ככה בכמה שנים אבל לא בכל אזור, הגירעון שחווה הצפון משנת 2014 ועד השנה הוא חריג מאוד

מרשמלו.... שנינו שווים פחות או יותר

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: רוננין, תומש
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר