ערב טוב.המערכת עליה דיברנו בדרכה אלינו,אפיק קר מאוד מצפון!

בתחזית החודשית אמנם דיברנו על מערכת שעתידה להגיע סביב 22.2(יש לציין שבתאריך זה תשהה מעל דרום טורקיה ותתעקב יום יומיים לפני התעמקותה בדרכה אלינו),ועקב שאלות ששאלתם גם כאן ברצוני לנתח את אופיה למענכם.

ראשית,המערכת בסבירות גבוהה תגיעה מצפון או צפון מערב ולא דרך הים.עובדה זו תעשה אותה קרה יותר.

שנית,לא בטוח שתהיה בת גל אחד וישנו תרחיש של מעבר לכך.

יחד עם זאת יש לציין את מה שכתבתי בעבר גם כאן וגם בסיזונט שעל מנת לקבוע את עוצמתו של האפיק יש להביט גם על אופי הרמה ממערב לו ועל כן כבר לפני מס ימים הערכתי שם שהרמה ממוקמת במקום האידיאלי ביותר שקיים על מנת שיגיע אפיק בסדר גודל כה קר אך עליה וקוץ בה.הרמה אמנם חזקה אך גם בת 2500קמ רוחב!!

כלומר,פרט שהיא גבוהה מאוד ומגיעה למקומות צפוניים ורחוקים יחסית,היא גם תופסת מקום נרחב ומפאת מימדיה היא גם גורמת לאפיק יכולת להיות שברירי.

בכל אופן,יחד עם הפעילות הענפה במערב היבשת או אם להתבטא כך ,חרף הפעילות הענפה,הצליח אפיק קר להתגנב לחלקים הדרומיים במזרח אירופה וללא הרבה ברירות עקב רמה בעלת מימדים לא רגילים אחד התרחישים הסבירים יותר הוא ירידה של האפיק אלינו.

המודלים כהרגלם  מקשים את המלאכה וקשה להם לצפות כיצד יגיב האפיק לאותה תנועת או בניית הרמה ממערב ,וחלק מן התרחישים מדברים על ירידה של האפיק במרכז הים התיכון וכך ניטלת ממנו האפשרות הטבעית לנועה מזרחה עקב עייפותו ויגיע מוחלש.

את התרחיש הזה לא הצגתי בתחזית החודשית ועל פי ניתוח שביצעתי לטווח הארוך בסוף חודש שעבר בעת מתן התחזית התרחיש שלנו היה לכך שהאפיק מגיע ויבנה ואף יעמיק מעלינו.שוב ,על מנת להיות הוגנים,נספר שאת מבנה עצום המימדים של הרמה בצורתה הנוכחית לא חזינו למימדים כאלו ועל כן האפיק יתעכב מעל דרום טורקיה יום יומיים מעבר לתאריך המשוער.

יחד עם זאת הזכרתי את העובדה שהמערכת הזו עשויה להיות מערכת מושלגת ואני מודע היטב  לרמות הציפיה של כולנו.ברשותכם אמנע מלתת תחזית מושלגת כעת,אך נסכם שמערכת קרה וסוערת בדרכה אלינו בתאריך המדובר.

סיבת המנעותי מתחזית מושלגת נעוצה במבנה הרמה אשר הזכרתי ,ברוחבה וביכולת הנזילה של אותה רמה להשפיע על התמזרחות מהירה של האפיק או קיפולו מערבה,כך שגם אם התרחיש קיים בסיכוי נמוך,הוא קיים ואמתין לקבלת נתונים נוספים אודות זרמי הסילון ומיקומם ביומיים שלושה הבאים.

כידוע אין את כל הזמן שבעולם ואנו כמעט בסוף עיקר הפוטנציאל הגלום בחודש זה למערכת מסוג כזה.

ברגע שינתנו המפרטים הרצויים שחסרים על מנת לקרוא למערכת בשמה-אפרסמם כאן.

יחד עם זאת,מחר יום ב סיכוי טוב לסגירת פערים לערים הדרומיות וכן לבאר שבע ,אשר מצויות בפיגור אחר שאר נקודות המדידה אשר חלקן הגדול כבר עבר את הממוצעים לאותה תקופה ואף מעבר לכך.בכל אופן נמשיך ונדאג שתדעו ראשונים אודות כל התפתחות עתידה.תהנו!

 תודה מרשמלו על הפרשנות ,לדעתי יש מצב "לגראנד פינאלה לפנתאון".emo_38.png

אבל זו דעתי בלבד.emo_45.png

בעזרת השם יתברך, תודה ולילה טוב איש יקר 

יישר כח ידידי, אני מקדיש לחברי הפורום את השיר "בלבלי אותו" חחחח,זה יושב בול על המצב כרגע.החורף הנוכחי עשה לנו בלבלה לא קטנה.

בסדר,השיר הבא יהיה שלג על עיריemo_01.png

555 בלי עין הרע emo_02.png

תודה רבה מרשמלו חיכינו לך ידידי

מנהל הפורום
1000+

השאלה הגדולה 

האם יהיה השנה שלג משמעותי בירושלים

בוקר טוב וגשום לכולם

בוקר טוב ומבורך לכולם ,

תודה מרשמלו .

מרשמלו ידידי האהוב.

אני בדעה שמקסימום יהיה לנו גשם מקומי וגם זה רק בצפון. היו ימים טובים בחורף הזה בירושלים אבל זה לא החורף שלנו 

קרמבו ידידינו, החורף עדיין כאן וכנראה עוד בגדול..emo_45.png

מהערב התכנסות כלל המודלים לסערה.לשמור על עירנות

תודה מרשמלו אני גם חושב כמוך

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר