שבוע טו.תחזית פברואר.ראשית,

אני מאוד שמח לראות אנשים נוספים שכותבים כאן תחזיות זה מוסיף הרבה לפורום .

ב.ישנו אדם כשרוני מאוד שמו יניב ריז,הוא נותן תחזיות בפורום מזג אויר של תפוז.אדם שיודע ומבין בתחום,ראיתי שחל מן הכותבים כאן מצטטוים אותו ומן הראוי שיכתבו בתחתית ההודעה שהדבר בשמו.

ג.ורטקס,nao קשר קליפורני ועוד כל מיני מושגים שאינם ברורים לכל אחד מתעופפים להם בתחזיות שונות ברשת.פרט לשמות המרשימים שחלקם מגיע משפות זרות חשוב שתדעו.אין ולא הייתה שום הוכחה לאמיתות או קשר בין המושגים  לבין מה שקורה בפועל,הכל זה רשימה של השערות שאפשר להסתדר בלעדיהם טוב יותר כי הצופה מהצד לא בקיא בפיענוח שמות מסובכים אלו.אני כותב זאת כי צצות להן כל מיני תחזיות"נסיוניות"פעם עפ ורטקס פעם עפ מושגים אחרים והדבר מטעה מאוד.מי שמשתמש כאן במושגים הללו כדאי ומומלץ לטובת כולם שיסביר אותם.הנסיון לדעת לקשור את מה שקורה באגן המזרחי למה שקורה בשאר העולם זו משימה שנועדה לכישלון מכיוון שהסינופטיקה פועלת איך שמתחשק לה וכללים משתנים להם מפאת אקלים,זרמי סילון,התחממות גלובלית ואין מי שיכול לפענח חד משמעית את הדבר.כאשר מנסים לפענח וזורקים רשימות של מושגים בלועזית זה נשמע מקצועי אך רחוק מאוד מכך.את הדברים אני כותב שוב מפאת הציטוטים שלדעתי מטעים כאן לא מעט.בכל אופן מה שניתן לומר כרגע זה שהגרעין הקר עושה דרכו ממערב היבשת אל עבר מזרחה.זה לא היה המצב בשבועיים האחרונים .הייתה פעילות ענפה מאוד במערב היבשת כאשר שקעים צמודים ועמוקים מאוד השאירו ממערב את הפעילות.לא היה שום אפקט או דחף שלהם לנוע מזרחה וגם מה שזז התמוסס או הצפין.

כזכור לכם דיברנו על שינו מגמה שתהיה בשליש ראשון וצפיתי(בטעות)מע שלג בשליש זה.

החלק הראשון אכן קורה בימים אלו והגרעין זז ואפילו בקצב מהיר ממערב למזרח יחד עם השקעים העמוקים שמלווים אליו.נשאר חלקה העיקרי של התחזית.מתי יגיע האפיק המדובר ובאיזה שלב ודרך.כבר ב6.2 עד 8.2 נקבל מערכת גשם בעלת אופי חם ולאחר מכן התקררות ואת חלקה הקר יותר.מע זו צפויה להוריד בין 20-50 ממ תחילה בדרום ולהצפין עם הזמן.שלוחה של אפיק נוסף צפויה להגיע בין 10-13 לחודש ולהיות קרה יותר.עד 22 לחודש אמור לגלוש אפיק מורכב קר וסוער מצפון.אלו שלוש המערכות העיקריות החודש.יש לציין שאו האפיק השני או השלישי יהיו בעלי פוטנציאל שלג להרים ואמנע מלפרט כעת ,את התאריכים נתתי ואם יהיה צורך להרחיב ארחיב.

לסיכום.אני כמעט בטוח ששלג בהרים מאחת המערכות המדוברות נראה.מפאת התנהגות סינופטית מוזרה לא ננתח לפרטי פרטים כעת ועם התקרבותנו לארועים נעשה זאת.חודש פברואר לא יסתיים כיבש אלא כממוצע לפחות,זאת אני מזכיר עקב תחזיות שניתנו כאן ובמקומות אחרים הטוענות ליובש.

דבר נוסף שרציתי לחדד,כל מה שכתבתי אודות פרסום תחזיות עם מושגים שלא כולם מבינים וכל מיני תחזיות שהמפרסמים קוראים להם תחזיות נסיוניות ,לא כתבתי מתוך חלילה זלזול במפרסמים אלא אך ורק על מנת שכדאי לצטט דברים בשם מי שפירסם וכמו כן להסביר ולפרט את הכתוב שם שיהיה בגדר אינפורמציה השווה לכל נפש ולזכור בעיקר שכללי יסוד שעל פיהם מרכיבים תחזית משתנים בצורה מהירה וקיצונית ואת הקשר בין מה שקורה כעת בארה'ב למה שיקרה כאן אף אחד לא יכול לדעת כי הכל בגדר תיאוריה.ודאי שיש קשר רק שלא יודעים מהו.בקצרה,חורף רציני בדרך ושבוע טוב.

סליחה על ניסוח מבולבל אני פשוטעם מסך חשוך.תקלה

תודה רבהה מרשמלו. יש עוד תקווה לחורף הזה ונקווה שהוא יסתיים כמו שהתחיל + בונוס...

תודה רבה מרשמלו

מנהל הפורום
1000+

תודה רבה מרשמלו על הסקירה המקיפה.

ערב טוב לכולם, אני כתבתי שלשום לגבי המתרחש בקוטב (תנודת AO) ולגבי המתרחש באטלנטי והשקע האיסלנדי (NAO)..

חקרתי את הנושא לאחרונה ממש לעומק כולל ההשפעה עקב התחממות הסטרטוספירה הפתאומית (SSW).

וקראתי חלק מהמודל של יניב ריז ולא כולו, מצאתי כי יש קשר ישיר ועקיף למז"א אצלנו באירופה ובכל הכדור הצפוני..

חייב שיהיה שחרור לוורטקס מהקוטב וחייב ששקע האסלנדי להיחלש.. חייב שיהיה זרם סילון פעיל במידה בשביל לקחת איתו את הגרעין קור...

אם כל זאת מתקיים, הדבר לא אומר שגרעין הקור יגיע אלינו, לכן חייב שתהיה רמה מעל מערב אירופה יפה ומסודרת.. לא מזרחית מדי, חייב שלא תהיה חסימה מעלינו ממזרח ואין פעילות סילונית קיצונית מדרום...

אבל אם הקוטב והאטלנטי נותנים תנודתיות שלא עולה על 1+ ולא יורדת מ 1-.. ויש התאמה בניהם.. ושאר האפקטים מסתדרים, גרעין הקור יגיע.

אכתוב סקירה שלי לגבי ההמשך הערב או מחר..

לילה טוב אנשים יקרים

תודה רבה מרשמלו על הסקירה המקיפה.

ערב טוב לכולם, אני כתבתי שלשום לגבי המתרחש בקוטב (תנודת AO) ולגבי המתרחש באטלנטי והשקע האיסלנדי (NAO)..

חקרתי את הנושא לאחרונה ממש לעומק כולל ההשפעה עקב התחממות הסטרטוספירה הפתאומית (SSW).

וקראתי חלק מהמודל של יניב ריז ולא כולו, מצאתי כי יש קשר ישיר ועקיף למז"א אצלנו באירופה ובכל הכדור הצפוני..

חייב שיהיה שחרור לוורטקס מהקוטב וחייב ששקע האסלנדי להיחלש.. חייב שיהיה זרם סילון פעיל במידה בשביל לקחת איתו את הגרעין קור...

אם כל זאת מתקיים, הדבר לא אומר שגרעין הקור יגיע אלינו, לכן חייב שתהיה רמה מעל מערב אירופה יפה ומסודרת.. לא מזרחית מדי, חייב שלא תהיה חסימה מעלינו ממזרח ואין פעילות סילונית קיצונית מדרום...

אבל אם הקוטב והאטלנטי נותנים תנודתיות שלא עולה על 1+ ולא יורדת מ 1-.. ויש התאמה בניהם.. ושאר האפקטים מסתדרים, גרעין הקור יגיע.

אכתוב סקירה שלי לגבי ההמשך הערב או מחר..

לילה טוב אנשים יקרים

עוד אחד מהתותחים יש לו הרבה נסיון חברים

מנהל הפורום
1000+

תודה רבה מרשמלו תודה חמזי איש יקר

תודה מרשמלו,מקצועי,אמין ומאלף.emo_45.png 

חמזי איש יקר.אני מוכן לנתח איתך את המצב אבל שים לב.לו היו הדברים הללו קשורים בקשר ישיר,הרי שהם היו עובדתיים.הקשר אם ישנו (לדעתי)הינו קשר עקיף אם בכלל.

כאשר אני נותן כנקודת מוצא כפי שכתבת שהעניין תלוי בצורת הרמה(נתון הפשוט ביותר מכל הנתונים שנתת מעליו)וכל שאר הנתונים הסבוכים יתקיימו במלואן,הרי לשיטה זו לא תהיה מערכת.כלומר:ה ao בסדר,התנאים באטלנטי טובים לנו,ה ano,עונה לצרכים שלנו,שחרור לוורטקס יהיה קיים,שקע איסלנדי כאמור נחלש,אבל....אופס..רמה 1040מ'ב נוצרת בין איטליה ליוון והאפיק מזרחי מידי,או שהרמה נוצרת בין מערב איטליה לאטלנטי והיא שולחת את האפיק למקום אחר.הנה על אף כל התנאים שהתקיימו במלואם מיקום הרמה לא מוריד את האפיק אלינו.כלומר,ריבוי הדרישות עפ זה בעת ובעונה אחת איננה מאפשרת נחיתה נכונה של מערכת שלג אצלינו.זה הופך את כל השכלול הזה על כל שמותיו למפץ גדול,ולמשהו בגדר תיאוריה בלבד שאם הייתה כזו לפני 30 שנה היינו קונים אותה.מדוע?הסינופטיקה שונה,כללים ונתונים אחרים לחלוטין מפאת התחממות הכדור,ודברים הזויים קורים ראה אנטרטיקה שהיגיעה לארהב למס ימים,שלג במדבר סהרה וכו".כיום על מנת ליצור תנאים סבירים על מנת לתת תחזית שבסבירות גבוהה תחשב למוצלחת ישנה חובה אחת להבין במטאורולוגיה ולזנוח את כל מושגי היסוד שהשתנו עם הזמן(תנועת זרמי סילון,חילופי עונות,מהירות וכיוון רוחות במפלסים הגבוהים בסמיכות לארוע שקשה מאוד לצפותם)וכו.חייבים להגיע למצב בו החזאי בונה תחזיות לבד וללא עזרה מהמודלים כי כל או כמעט כל פיסת אינפורמציה שתיקח מהם היום,מחר יכולה להיות לא רלוונטית.,היא תשתנה בין עדכון לעדכון.

ישאל השואל ובצדק,אם המודלים לא עוזרים לי ,מי אני שאני טוב מהם?על סמך מה החזאי עצמו קובע מה יהיה?

ואני עונה,נסיון וידע בתרחישים ארוכי טווח.המודל יסתור עצמו וללא סיבה לפעמים 4 פעמים ביום.חזאי טוב יכול לומר טעיתי פעם אחת בתחזית,או צדקתי.בקיצור לעניות דעתי איש יקר זו רשימה של נוסחאות שאםאחת לכמה זמן יוצא שהיה קשר ואחרי סערה בארהב קרתה גם כאן אנו כבר הופכים זאת לתופעה וזה לא נכון.

יכול לומר לך בהגינות שאני אכן נעזר במודלים אך קובע תחזיתי כאשר לוקח תרחיש שאני מאמין לו מהמודל ל144 שעות ומשם הכל בלעדיו ולחלוטין כך.הפרטים ופירטי הפרטים של כל הנתונים שהזכרנו בתחילה הם כה רבים שלהפוך את העניין לתחזית או לתופעה או לפאזל שרק אם כולו מורכב נכון תהיה מערכת זה קשה מאוד לקבל.מסכים איתך שכאשר משתמשים במושגים כאלו זה מעלה את רף הרצינות אך בהחלט גם חושב שמעבר למושגים הללו יש בלבול עצום בהקשר של פרט למשנהו ועל כן לא ניתן לבנות תחזית מאותן מקורות מדוברים.אולי כשיתאפשר לי אהיה מעט גלוי יותר ואשתף במה שניתן,אך לא חושב שהמצאתי את הגלגל.

תודה רבה מרשמלו על התחזית והמקצעיות וגם לך חמזי ובעזרת השם החורף יחזור ובגדול ויהיה הרבה הפתעות בחודש הזה 

תודה מרשמלו...פוטנציאל לשלג בהרים אכן בין 18_24 לחודש.

מרשמלו, כיף ממש לקרוא את ההסברים שלך, אני מסכים עם כל מילה.

אכן ההשפעה של המושגים או מני חוקים שנתתי הינה עקפית אם בכלל על מזה"ת וקוי הרוחב הבינוניים אך יש לה השפעה יותר ישירה לקוי הרוחב היותר קרובים לקוטב ולאטלנטי ואז מתחיל כדור השלג או הדו סטריות, אכן קשה מאד לצפות מה בדיוק מתרחש ומה יתרחש, אני מוסיף גם מימד הזמן, תוך כמה זמן אזור מסוים יושפע מאקט זה או תגובה אטמוספירית זו.

אני אישית רואה בזה אינדקס מצוין אל אף המני פקציה בעניין, כי הכל זז במעגל או בגלים, ושינוי יכול להתחולל בטווחי זמן קצרים מאד.

צריכים להפגש הרבה אפקטים באותו זמן, לעונתיות יש תפקיד ולא תמיד חוכמה חח.

בכל זאת, מעניין מאד מה שאמרת לגבי שינויי האקלים שהתחוללו בשנים האחרונות, הדבר מאתגר את החזאים וכנראה את המודלים.

המודל משתנה לפי מציאות קיימת עם צפי לפי המתרחש ועל פי עתיד מסוים.. מעניין לדעת איך חוזים לשבועיים קדימה או שבוע אפילו.. מעניין אותי באופן אישי.

ומעניין מה שאמרת חזאי יכול לגבש תחזית על פי ניסיון וכו'.

לגבי הסקירה, אני צופה שהחל מ 10/11.2 נכנס לסינאריו יפה ורצוי והוא שקע רודף שקע לפחות עד סוף פברואר..לגבי מערכת מושלגת לדעתי עוד מוקדם להצהיר.

הדבר גובש ע"ב תנודות, סינופטיקה במודלים השונים בעיקר גפס ואיסי, מראים סינופטיקה יפה וכיוון אופטימי לגבי רמה מעל מערב אירופה, כניסת אפיק קר (ומשתפר עם הזמן),  כניסת אוויר לחץ נמוך לאזורינו וקרקע משופרת, ועם שיפור לשבירת החסימה מעלינו עוד לפני התאריכים האלה, רואים עקביות מסוימת..

מקווה שתמשיך.

מעבר לכך, אני בונה תחזית זו ע"ב אנומליה, עונתיות, מחזוריות ואינטואיציה (חחח).

לילה מקסים לכולם.

תודה לכל החברים, אנחנו בתחום בעל אנרגיה מדהימה חיובית וכיפית.

הכל מהלב.

תודה מרשמלו אבל מה שקרה  בארצות הברית וסהרה שוב מוכיח ש כרגע  קורה ההפך מהתחממות לדעתי כדור הארץ בדרך לעידן קרח אולי אין כזה התחממות כמו שסבורים  גם  אז  בשנות ה70 סברו שהכדור יתקרר וטעו  וקרה הפך זה מחזריות  לדעתי 

ההתחממות הגלובלית לא בהכרח גורמת רק לחום אלא גם לגלי קור קיצוניים בעולם לצד חום קיצוני למעשה אדם שיש לו חום של מעלה יותר ממה שצריך כבר הופך אותו לחולה זה גם נכון לכדור הארץ

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: adieil, ariksncam, מרשמלו, ganso24, moti27561, תומש
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר