כן שלג לא שלג.עפ גפס ופארה הבוקר-כן אחד גדול.אבל..

עם התקדמותנו אל עבר שלישו הראשון של החודש ובהתחשב בתחזית לאפיק שלג קר מאוד שניתנה כבר חודש שעבר צריכים לקחת  בחשבון מס נתונים עובדתיים.

אכן התחזית שנתתי הייתה כזו וכהרגלי נשארה כזו.

תחזית זו ניתנה היות וברור היה עפ נתונים שלי שהשקעים העמוקים מאוד במערב היבשת אשר השאירו את רוב הפעילות שם ,יתמזרחו להם והפעילות הקרה תעבור למקומה הטבעי בפברואר.זה אכן קורה והמודלים כבר הבוקר מזהים מערכת קרה וסוערת וכמובן מושלגת החל מ7.2. בינתיים בעדכון צהריים נתקבלו גם תרחישים אחרים אך גם אתמול היו 4 תרחישים שונים אחד בכל עדכון.

במעבר הפעילות הככ" אנרגטית הזו למזרח ישנם כל מיני מצבים שעשויים לקרות,החל מחיבור אפיקים ,מזרחי למערבי,ועד למצב של שמירה על מרווח של כ1000 קמ האחד מן השני לאורך כל התזוזה ובכך לאפשר לרמה ממערב החוצצת בין שני האפיקים להוריד לכאן מערכת חזקה מאוד.

נקודת התורפה היא שהאפיק ממערב גם הוא מתמזרח עקב שינוי מצב באטלנטי ואז חייבים תזמון מתאים על מנת שיווצר מצב בו האפיק הרלוונטי מבחינתנו אם יתחבר שיתחבר לצפוני ולא למערבי.בקיצור הרבה תנאים.ישנו גם מצב בו באויר מתחבר לאפיק ממערב ונוצרים מס גלים אך לא קרים.

בקצרה,שינוי סינופטי ואפיק קר בכל מקרה שיגיע אלינו החל מ7.2.

כעת לתחזית מרשמלו.תרחיש ירידת האפיק  המדובר-אכן קורה.אך אם יווצר מצב בו הוא יחבור לאפיק ממערב הוא יהיה פחות קר אם כי יותר ארוך.בכל אופן אם אפיק זה לא יוריד שלג בהרים הרי שתחזיתי לא התממשה מסיבה זו שדיברתי בפירוש על אפיק שלג קלאסי.התחזית מבחינתי נשארת בעינה ולא משתנה אך בהחלט ישנו מצב שיתחבר לצפוני ולא למערבי ואז אנחנו מולבנים במקומות שאינם שגרתיים.כרגע מצריך מעקב ונכנסים לטווח בו כן מביטים במודלים על מנת לדלות נתונים.לא רק על המודלים מסתמכים אך בהחלט מקבלים מהם סיוע בבניית התחזית לטווח הקצר.

סיכום הדברים.התרחיש המדובר קורה.אפיק קר מאוד מגיע,אך תוך נקודת חולשה שאיתו מתקדם גם אפיק ממערב ויכול להתחבר אליו דבר אשר יקשה לקבל מערכת מצפון.אם יוריד שלג התחזית התממשה.לא הוריד שלג ?פספסנו.מה יקרה?אני חושב שיודע.אך נמתין ונראה.בהצלחה לכולנו.

מנהל הפורום
1000+

מתי תחזית חודש  פברואר?

יום שישי בבוקר.אם לא נספיק מוצש ב21.00

תודה על ההסברים, מרשמלו. מה שבטוח - ימשיך להיות מעניין...

בס"ד.

תודה על הכל מרשמלו אמן שיתגשם שבורא עולם ,ישמע וכך יהיה

תודה מרשמלו עבור הכל emo_45.png

emo_45.png תודה רבה מרשמלו. יש למה לחכות..

תודה על העדכון

תודה תותח על ההשקעה הרבה ומאד מקווה שהערכתך תצליח כי גם אני מאד מתגעגיע לשלג ורוצה שיגיע כמה שיותר מוקדם ואין סבלנות יותר חח

תודה רבה על ההסברים, בכל מקרה יש למה לצפות...

אוסמה צריך להפעיל מאווררים ברום לבטל את הדו שקע ממערב

מנהל הפורום
1000+

צריך לזכור שלמרות שהיה חורף חזק השנה.. מבחינת שלג אפילו בצפון הגולן לא היה אירוע משמעותי

חחחחח אילן כן יש חולשות בסינופטיקה כפי שמרשמלו ציין למעלה וזה לא מפתיע....

בכל מקרה אני מאמין שיהיו שיפורים בהמשך ומערכת יפה תגיע לאיזורינו עם מספר גלים ואולי גל קר יותר בתחילת שליש שני

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: קרמבו
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר