ערב טוב לכל הגולשים.

היום הסתיימה לנו תקופה אשר אופיינה באפיק גלי אשר ישב כמעט באופן קבוע מצפןן מערב לנו ובמקביל רכס חזק במערב היבשת אשר אפשר את גלי האפיקיות הללו בצורה מחזורית ובדיוק למקום הנכון מבחינתנו.

הזכרתי בעבר שהיות והגלים צפופים אין יכולת לאפיק להתעמק לעברנו מפאת האפיק שמאחריו המבקש גם הוא לבקר אצלינו בארץ הקודש.

מצד אחד תופעה זו שכמעט בת חודשיים נתנה לנו מערכות אחת אחר השניה וכמויות משקעים ברוכות שבחלק מן האזורים מגיעה ל150 ואף 180%מהממוצע לתקופה,(למעט נגב צפוני שבגרעון מועט),ומצד שני לא נתנה אפשרות לאפיק עמוק להגיע ולהתפתח כאן.

הזכרתי שבתום תקופה זו "יתפספס" גל אפיק אחד ובכך יכשיר את האטמוספירא לשחרר אפיק עמוק יותר ומבלי שירדוף אחריו אפיק נוסף ויגביל אותו וכך נקבל מערכת קרה ושלג.זה אכן קרה,המערכת היגיעה אך שלג לא ירד בכל המקומות כיאה לאפיק כזה אלא בהרי הצפון מעט מאוד,צפון רמת הגולן הרבה,החרמון בודאי,גוש עציון 10-15 סמ!ירושלים שכבה דקה ברוב המקומות,היוגם דיווחים על כ5 סמ בגבעת זאב ובשכונת גילה,בית וגן כ3-4 סמ .

יש לציין שבפרק זמן של פחות מ12 שעות ירדו למשל בגוש עציון מעל 50 ממ!

ירושלים מעל 40ממ,ועוד מקומות בצורה דומה,יש פחות ויש יותר מכך.מערכת זו גם נחשבה למערכת הקרה ביותר שהייתה לנו עד עתה.

כיאה לאפיק מסוג זה אנו מתרכסים כאשר האפיק הבא נמשך מערבה אך לא ליותר מידי זמן.

 

אני צופה (להבדיל מהמודלים שיראו אחרת בימים הקרובים),שעל אף שהאפיק משוך מערבה הרמה שם ממערב רק תתחזק ולא תרצה לקלוט אותו למערב אירופה.

מאחר והרמה תתחזק שם,האפיק יצבור אנרגיה וקורויעביר אותו בתנועה טבעית לתקופה זו של השנה למזרח היבשת.הצפי שלי הוא שעד 26.1 האפיק "יטען וחזק" ממערב או צפון מערב לנו,הרמה ממערב תתחזק עוד וכשהאפיק הנל לא יוכל לשאת את רמות הקור הללו הוא יאלץ לנוע לאיטו מזרחה והחורף ישוב .זה אומר שלקראת 26-7 לחודש הסינופטיקה משתנה,הטמפ יצנחו ונקבל מערכת שתקדים מערכת קרה מאוד נוספת אשר תגיעה בשליש ראשון.המודלים מתעקשים או יתעקשו בימים הקרובים לחבר בין האפיק מעל מרכז ומערב היבשת להתחבר לבועת קור ממערב ובכך לגזור עלינו תקופת יובש ארוכה יותר,אך זה לא יקרה.גם אם יהיה חיבור בין שני מקורות הקור הוא יתנתק מהר מאוד כי האפיק קר מאוד ומחזיק באמתחתו מס שקעים עמוקים מאוד אשר ימשכו את האויר הקר דרומה יותר.

אם כן מה שכעת ניתן לומר(נרחיב בהמשך)זה שהחורף חוזר לקראת סוף החודש ובשליש ראשון של פברואר מערת שלג ארוכה יותר קרה יותר מורכבת יותר ומניבה יותר.זה התרחיש ,תהנו.

תודה מרשמלו, אנו נעשה את חלקנו בתפילות להמשך החורף והגשם (והשלג) והודיה לבורא על מה שכבר קיבלנו

האמת היא שזה קרה יותר מהר מאשר חשבתי.בעוד אני כותב אודות השקעים העמוקים מאוד אשר הם שיעשו את העבודה בעבורנו וימשכו אלינו את האויר הקר,מגיע gfsעם התרחיש שלו שמאמת את הנתונים.שימו לב לשקע שלא מצויי שם בדכ מדרום לאיטליה כיוון תוניס 995מ'ב ,מאוד לא צפוי וממוקם בתחתיתו של אפיק מטורף.שימו לב לתרחיש ותבינו מה עומד לרות כאן בתחילת פברואר ובכלל בפברואר.

וזה כבר לא מצחיק,הוא הופך להיות990מב.לא רוצה להגיד איך קוראים לזה.

תודה רבה מרשמלו מקווים להמשך חורף גשום ומושלג דרך אגב אצלי בבית ג'אן עברנו את 800 מ"מ גשם והעונה בעזרת השם נגיע עד 1200 מ"מ (אצלנו ממוצע שנתי 900 מ"מ)

בס"ד.

איזה כייף לקרוא תודה מרשמלו היקר.

וכפי שנאמר פה,אנחנו נמשיך להתפלל כהרגלנו בקודש.

תודה מרשמלו על התחזית אין עליך ידידי.emo_38.png

"emo_02.pngאולי קוראים לזה סופר מגה מערכת."

אולי מתתיהו יש מצב.כתבתי על השקעים המיוחדים הללו בתחילת העונה והזכרנו שלא רחוק מאיתנו יהיו שקעים בעלי ערך כזה.

אמל אתם בעה תגיעו ל1200בעה.פברואר חזק.שייקה תודה

מסכים. מערכת לקראת סוף החודש. ועדכון טרי מערכת קור גדולה לקראת אמצע פברואר אבל צריך לעקוב

תודה רבה מרשמלו על ההסבר המפורט והמושקע!

תודה מרשמלו תותח

אופטימיות היא שם המשחק,תודה לך ידידי מרשמלו על העבודה הקשה זה לא מובן מאליו,יישר כוח.

מסכים. מערכת לקראת סוף החודש. ועדכון טרי מערכת קור גדולה לקראת אמצע פברואר אבל צריך לעקוב

אמצע פברואר זה לא תחילת שליש ראשון.. או שזו מעכרת אחרת

עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר