תודה על התשובה, ויש לי שאלה ומשאלה:

1. אם מדובר על מערכת שליש אחרון של החודש אני מניחה שנראה אותה לטווח רחוק מאוד. ראינו בכל השנים האחרונות מה שווה הטווח הרחוק במודלים. אז מה המשמעות לכך שהמודלים יתחילו לזהות אותה?

2. אותה מערכת קרה מאוד - יש לה סיכוי להיות קרה מספיק גם בשבילנו בשפלה?

תודה!

כתבת יפה

הסבר מעולה וברור

תודה רבה

יעל,המודלים(בדכgfs)יכולים לעלות על מגמה גם 10 ימים לפני.זה לא חייב לקרות ובאמת נדיר למצוא שהתרחיש שהיה ל10 ימים קדימה מתקיים בדיוק.יש הרבה מאוד "רוורסים",שינויים והתכחשות של המודל אל עצמו ופעמים אף יותר מפעמיים ביום.יחד עם זאת המגמה שנתן המודל יכולה להיות נכונה גם 10 ימים קדימה ככלל.מה שכתבתי הוא שמיום א או ב המודל יחל לעלות על אותו תרחיש או מגמה,זה לא אומר שלא יתכחש אליו אחכ או ישנה,אך זה בהחלט מסמל שאת האפיק הקר מאוד בשליש אחרון הוא יחל להריח מרחוק ולתת אותו כתרחיש עתידי.

חברים,   יש לנו החל ממוצ"ש מערכת משקעים מדהימה בצפון וגם לא רעה במרכז שלאחריה יתכן שכבר חלק מהמקומות במערב הארץ יהיו קרובים לסגירת הממוצע השנתי emo_04.png.

 

למה אף אחד לא מדבר עליה?

כנראה כי היא קצרה מדי אין לה אופי, מערכת שלג בינואר זה לא דבר נדיר בכלל ברמת הגולן, השאלה מה תהיה כמות המשקעים.. הקור קיים מרגישים אותו.

בין 120-200 ממ צפון.

מרשמלו זה נכון שיש הקצנה של הרגע האחרון לגבי ירושלים?

להתכונן למעקב אחר מערכת השלג של שליש אחרון.כפי שכבר הזכרנו,המודלים יחלו לזהות גלישה של אפיק גלי עמוק וקר לאזור,צריך רק את הרמה במקום המתאים והכל בסדר.

שליש אחרון יכול להיות גם 31.1.19.. מקווה שזה יהיה לפני.. אבל תכלס לא אכפת לי מתי

עונת החורף לא מתחילה בחורף.היא מתחילה הרבה זמן לפני.כל חובב יגיד לכם את זה.זה דומה לחתונה שכל ההכנות לפני הם הכיף האמיתי ובאותו יום של חתונה מתרכזים רק בחופה ,אך אותה חופה לא הייתה אם לא היו כל ההכנות של השבועות או חודשים אחרונים.

מאמצע דצמבר עד סוף פברואר זה הזמן של הירוק הירוק הזה.כולנו משחרים לפתחו או מזמינים אותו לפיתחנו.

כשיכורים עטים אחריו מחזרים אחר היפה בנשים ומשוועים לכמה שיותר ירוק וכמה שיותר דרומי ,מודדים,מסתכלים,מתרגשים ,מתאכזבים ושוב מתרגשים והכל הכל לכבוד אותה חופה בלבן אשר פעמים הופכת מחופה לגירושין.כמה אנרגיה סביב זה.זר לא יבין את זאת.

אז מה קורה ליפהפיים הללו השנה?למה הם חוסכים מאיתנו ולוחצים בכח על דוושת הבלמים ?

שאלה טובה נכון?

כעת נשאל מצד אוהבי הקיץ.מה יש להם השנה לאותם אפיקים אשר באים להם אחד אחר השני ?

אחד עדיין לא סיים להפגיז עם 100ממ,ואילו השני כבר בעורפו נושף,מה קורה כאן?חברים,תלוי מהיכן מסתכלים.

השנה ,רכס ממערב היבשת נתקע שם ולא למעט זמן,כאשר אופיו,ערכו ותכונותיו כמעט קבועים.

כל זמן שהוא שם אפיקים גליים מגיעים אלינו וללא יכולת של אפיק המצוי באזור להדרים יותרולהפוך לאפיק שלג וכבר מבקש ממנו חברו מאחור לפנות לו מקום.אם לא היה חברו מאחור אותו אפיק היה מדרים מכה חזק ומתפנה ולאחריו כמו כל מערכת חזקה הייתה משתלטת רמה.היו הפרשי זמן בין המערכות אך בעונה כזו היו מס ארועי שלג עד עתה כבר.

יכולים להתווכח מה טוב ומה פחות,אך משמים מעדיפים כעת לתת לנו מים ,והרבה.אל תשכחו שגם השלג בסוף הופך למים.אז מה צפוי בהמשך?האפיקים גם כך קרים.אנו נכנסים לחודשיים הקרים ביותר של העונה.כל גל אפיקיות בפוטנציאל להתעמק,והדבר תלוי בגל שלאחריו,זו גם הסיבה שאת הגל של אמצע שבוע הבא השארתי באופציה לגל שעשוי להביא עימו שלג להרים.כפי שכתבתי כבר,בכל מצב החודש הזה ובסבירות גבוהה לקראת או בשליש האחרון צפוייה מערכת שלג עוצמתית בהרים.הדבר תלויי ברכס ממערב,ובפנייתו מעט מעט צפונה או צפונית מזרחית.אז יקרה מצב בו תהיה שעת כושר ל"פספוס"של אפיק אחד אשר יאפשר לאפיק שלפניו להתרסק על ארץ הקודש.

יקרה או לא?נמתין ונראה.תהנו,יש המוון ממה.מרשמלו.

פשוט תענוג לדעת לפני כולם

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר