ערב טוב תחזית לחודש ינואר ,חם מהתנור.

ראשית נציין מס עובדות מעניינות.

☆רכס כמעט קבוע במערב היבשת ,מצוי שם באזור כבר מס שבועות וימצא שם לפחות ב10 ימים הקרובים.בנייתו ואופיו הם בין הגורמים העיקריים לשאלה איזה אפיק יבנה במזרח היבשת.(אפקט המאזניים).

☆מאחר והרכס היה סטאטי כך גם האפיק אצלינו היה ועכן עתיד להיות בעל אותו אופי,כלומר-אפיק גלי אשר מייצר מערכות כל הזמן באגן המזרחי.

כל עוד הרכס ישאר במקומו (וכאמור הוא נשאר ב9-10 ימים הבאים שם),כך נמשיך לקבל את אותו אופי של מערכות.

כלומר,מערכות מכובדות ופעילות אך לא קרות דיין על מנת שיכלו להביא איתן את הסם הלבן וזאת מתוך העובדה שכמערכות גליות האפיק אשר מעלינו לא מתעמק מספיק עקב אותו אפיק הצופר לו בחוזקה מאחור לפנות לו מקום לנחות,זו הסיבה גם שקשה לו או אין לו זמן להתעמק.

מצד אחד הדבר טוב למשק המים,מצד שני אותם מכורים יאלצו להמתין לשינוי מיקומה של הרמה ממערב.

מתי זה יקרה והאם זה טוב לנו?

אותה רמה ממערב עתידה בעוד כ9 ימים לקבל זוית ימינה כלומר,להצפין ולהתמזרח.באותו זמן האפיק כבר לא יהיה בעל אופי גלי כי הרמה תפריע לו,ועל פי צפי שלי תחל אפיקיות עמוקה יותר אך פחות רציפה.כלומר,פוטנציאל למערכת שלג אך רווח בין מערכת למערכת.כלומר לא תהיה מערכת מאחור אשר תמנע התעמקותו של הנכחי מעלינו.

כעת לעניין עצמו.

עד אמצע החודש אנו באותו מצב של אפיקיות גלית,כלומר,מערכת יום רביעי חמישי(לא תכסה רק את הצפון חוף כמפורסם,אלא תגיעה גם לשפלה ואף מקומית לצפון הנגב),כמויות 25-50ממ.

מוצ'ש עד יום ב גל אפיקיות נוסף וקר,צפון -צפון הנגב25-50ממ.

בהמשך השבוע לאחר הפוגה בת יומיים גל נוסף.

יש לציין שאחד הגלים עשוי להתעמק ולהוריד שלג בצפון ועל כך נרחיב בהמשך.שימו לב שאני כעת מדבר על חציו הראשון של החודש.כלומר העדין יותר מבחינת קור עקב אותה אפיקיות גלית.במידה והגל של אמצע שבוע הבא יתעמק,הרי שיש פוטנציאל למערכת שלג קלאסית הסיכויים אינם גבוהים עקב הישארות הרמה בעינה ממערב,עדיין לא שינתה מקומה ועל כן אופי המערכות נשאר בעינו גם אצלינו.

מתאריך 12 לחודש כלומר לקראת חציו,עקב השינוי שיכול ברמה ממערב ידחף אויר קר מאוד למרכז היבשת וכן למזרח אירופה,ואפיק קר מאוד יגיע לאזורנו.התאריך המשוער להגעתו בין 12-16 לחודש.זהו אפיק שלג קלאסי,והוא יסמל את הפתח הראשוני ליצירת מערכות בעלות פוטנציאל לשלג בהרים.אפיק דומה עתיד להגיע בשליש שלישי של החודש כלומר לאחר 20.1.

יש לציין שמבדיקתי את התרחישים שציינתי הימרתי בסיכוי כמעט וודאי על תחילת תזוזתו של הרכס ממערב ב10.1.

כל טעות שלי בניתוח זמן תזוזתו עתידה לשבש את דיוק התחזית.שימו לב,נתון זה חשוב.מבחינתי שוב,העניין בוודאות כמעט מוחלטת ועל כן נתוני התחזית כאלו.לכן אני נוהג לומר בכל הזדמנות,את אופי האפיק קובע אופי הרכס בין היתר.

לסיכום דברי:

ינואר גשום ב30%לערך מהממוצע.

בין מערכת שלג אחת ל2 מערכות שלג בחודש זה.

הסבירות הגבוהה היא,מערכת אחת מרום 1000 מטר ,השניה מרום נמוך יותר.הרבההה משקעים בדרך.

תהנו לכם  ,זיכרו שחודש פברואר טומן בחובו את הקור האמיתי ורוב מערכות השלג שייכות דווקא לשם.

בהזדמנות זו,תודה לכולם על התגובות הרבות גם כאן ובעיקר בפרטי ,בתקווה להתממשות התחזית,עשיתי ככל שניתן היה,בהצלחה לכולנו.ערב טוב.emo_01.png

סליחה,נא למחוק את השתיים הנותרות

ובנוסף סליחה על 3 שגיאות כתיב ממהירות כתיבה ולא דבר אחר.יכול-יחול,וכו

מממללללךךךךך אני פשוט אוהב לקרוא אותך וגם עם לא יתרחש הכל במדוייק זה כל הכיף זו תחזית ולא מדע מדוייק אבל מבין כולם אתה הכי מדוייק פשוט מלך מזג האויר

תודה רבה לך מרשמלו פשוט ענק

מרשמלו תודה רבה על התחזית ועל השקעה emo_01.png. בעזרת ה' שיהיה לך הרבה כח להמשייך.

תודה רבה

שאפו על ההשקעה בכתיבה 
ויותר מזה על ההשקעה בבנית התחזית

מרשמלו שאני יבין כמה זה במ"מ 30% מהממוצע?  (בבקשה)

תודה לך מרשמלו על הזמן וההשקעה 

כיף לקרוא את נתוחי מזג האוויר שאתה מספק לנו.

וכמובן ידוע לכולם שתחזית מזג אוויר היא 

אינה מדע מדוייק. emo_45.png emo_45.png emo_85.png emo_84.png

תלוי באיזה אזור.אם במקום מסוים ממוצע ינואר 100ממ,אז ינואר הזה יהיה לו 130ממ.

תודה רבה איזו השקעה

מנהל הפורום
1000+

הבנתי ,תודה רבה מרשמלו על הכל emo_01.png.

כלומר שלג בהרי המרכז וירושלים רק אחרי. ה 20/1 .

האם כך ??

emo_45.png כרגיל מלוטש,מקצועי ואמין, תודה מרשמלו ידידינו היקר.emo_38.png

אופיר בגדול כן.דיברתי בפתיח לפני מס ימים על ינואר עם ארוע שלג.גם המערכות שלפני כן קרות אך אופי מיקום הרכס כעת והגלים המרובים לא מאפשר התעמקות ראויה

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: shmuelshmuel10
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר