ערב טוב לכולם.תחזית דצמבר יוצאת לדרך.בבקשה.

חודש דצמבר יאופיין ב 3 מערכות חזקות ושתי "ריקושטים",אליהם לא אתייחס בתחזית זו.

דבר נוסף שיאופיין בחודש זה הוא היובש היחסי והטמפ הגבוהות יחסית ב6 ימים מתוך החודש הנל,כאשר שאר הימים מבחינת טמפ ממוצעים למדי.

במערכת הראשונה(נצפתה חודש שעבר וקרויה מערכת שליש ראשון),זו המערכת החורפית הקרה הראשונה המגיעה מצפון מערב,אשר מביאה איתה כמובטח שלג ראשון לחרמון העליון,רוחות חזקות סופות גשם וברד וטמפ נמוכות מן הממוצע,כמויות גשם גדולות מאוד בצפון ובחוף,כמויות פחותות אך מכובדות בשאר האזורים שטפונות והצפות.

זו אותה מערכת אשר ספגתי עליה מכאן ומשם די ביקורות מאחר שבראש השירשור של חודש שעבר קראתי לה מערכת קרה וסוערת,אפילו חיפשנו לה שם,והנה היא מגיעה.כמויות גשם חזויות.

צפון וחוף-85-110ממ.

השרון -80ממ

מרכז-60-70ממ.

שפלה פנימית-50ממ.

ירושלים-30ממ.

גוש עציון-30ממ.

בש-15ממ.

המערכת הבאה תגיעה ב-16 לחודש ותכלול שילוב של שלוחת אפיק ושקע שיווצר דרומית לקפריסין וגשמים נרחבים ירדו ברוב האזורים ויתכן אף בכולם.זו מערכת שתוריד מעט שלג בחרמון וכן כמויות של בין 25-50ממ.

יש לציין שבין המערכות צפויים ימים חמימים עם טמפ מעל לממוצע.

כעת לדבר האמיתי.

עפ נתונים שמתהווים אצלי ,צפויים ימים חמימים גם בין המערכת השניה לשלישית.כלומר בין זו של 16 לחודש לבין מערכת שליש אחרון של דצמבר.

הימים החמימים הללו יהיו תוצאה של רמה מעלינו.

הצפי של המודל שלנו עפ אותם נתונים מראה שבאותו זמן תהיה רמה גם ממערב לנו וגם מעלינו,וזאת כאשר ביניהן ישנו אפיק קר מאוד עם שרשרת שקעים פעילים ועמוקים שיניעו את גל הקור ממערב למזרח,ובאותו זמן אותה רמה מעלינו מתמוססת וסוללת את הדרך של האפיק הקר מאוד להתעמק תחילה מעל יוון וטורקיה ואילו בהמשך מעלינו.

יש לציין שאפיק זה מלא אנרגיה וטעון מאוד,והסיבה לכך היא שהוא היה כלוא בין 2 הרמות ונטען היטב בקור ושקעים עמוקים ועקב התנאים שיהיו באגן המזרחי של הים התיכון ובצפונו תתאפשר גלישתו אלינו.

ברצוני להוסיף שמבחינת הפוטנציאל שבו ואופיו,זהו אפיק שלג!מסלולו,תנאיו,אופי השקעים שבו ועומקם,יקבעו כאשר יגיע לאזור יוון והים השחור,על כן יכולים להיות מס תרחישים לגביו הנעים ממערכת שלג בהרים הנמוכים מהחרמון ,מגדל שאמס למשל ודומיו,לבין מערכת שלג להרים באופן כללי,ואכן נמשיך לעקוב בעבורכם וכמובן לעדכן.אז שיהיה ערב טוב וחורף מהנה ומאתגר לכולם.

תודה מרשמלו על תחזית חודש דצמבר,אין עליך.emo_45.png

מלך פורום וואלה

מנהל הפורום
1000+

מרשמלו תודה  רבה  ,רק רציתי לשאול שאלה אחד. דצמבר יגמר מעל הממוצע ,ממוצע?

רוב הארץ ממוצע.אל תשכח שיש תחנות שבסבירות לא רעה מסיימות את ממצוע דצמבר כבר בסוף שבוע זה או שלפחות יקבלו 75 % מממוצע דצמבר.

תותח מרשמלו אגב אני חדש פה קוראים לי אמל מכפר בית ג'אן בגליל העליון 

תודה מרשמלו. כשאתה מדבר על ימים חמימים מההממוצע - האם מדובר במשהו שקרוב ל20 למעלות (ז"א קצת מעל) באיזור החוף או מעבר לכך?

מבאס, מקווה לינואר-פברואר קרים יותר, וכמובן גם גשומים.

עבורי חורף ישראלי מוצלח מתאפיין ב"שרשרת שקעים" כפי שציינת, כשהגשם כל הזמן בסביבה והכבישים בחוץ כמעט תמיד רטובים, מה שקורה אצלנו לעיתים רחוקות ולא לתקופות ארוכות.

תודה רבה, נחכה בקוצר רוח לסוף החודש

גם מעט ימים חמימים האלה לא נורא ובטח לא מתקרב ל28 מעלות שהיו בדצמבר 2010 20 מעלות זה בסדר מידי פעם

מרשמלו יתותח תודה 

שאלה? שאומרים מישור החוף עד היכן מהחוף ??? רמת גן תל השומר יהוד האם גם הם נקראים מישור החוף כמה קילומטרים אווירית נקרא עדין מישור החוף תודה

הגבול של מישור החוף זה מה שכתבת

חזית אלימה מאוד תכנס בשעתים הקרובות

עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר