יהיו ימים חמימים בשבוע הבא ולקראת 5 לחודש מערכת נוספת.ראה תחזית חודשית.

מנתונים שלי מהשעה האחרונה,כמות גשם חזויה לאזור החוף כ60ממ ומקומית אף יותר!!

מרשמלו כמה מלימטרים  גשם אתה צופה  באזור השפלה בית דגן אזור רמלה? במערכת ממחר

היורה לפנינו בזה אין ספק ואוקטובר הנוכחי הולך להסתיים כגשום בהרבה מהממוצע.

אך ראוי לציין כי אלו שיהנו בעקר מהמערכת הם תושבי הצפון.

מחר באירוע של הזרם סילון פעיל ברוב הארץ יהיו רוחות יבשות יחסית בקרקע בעוד בצפון הארץ הים החם והרוח המרינית ממנו יאפשרו פיתוח מאסיבי של CB בעוד בשאר הארץ לטעמי מדובר בעקר בACB שהוא ענן גבוה יותר וכמובן כל הפיתוח יהיה בלי עזרה מהים החם.

לאחר מעבר החזית הנ"ל העקמומיות ברום חולפת אותנו וירגע יחסית במרכז ובדרום ויהיה יום יחסית נוח בעוד בצפון הארץ כנראה שמדובר בדבר אחר לגמרי עם קווי התכנסות שיגרמו ללא מעט גשם.

וכמובן בערב של מחר מגיעה החזית הקרה שכולנו מחכים לה והיא תגרום למזרח אוויר סוער בצפון ובחוף תחילה ובהמשך במקומות דרומיים יותר,   מחר בבוקר המערכת דועכת ונראה כי נכנסים לתקופה מסויימת של חום, יובש ורוחות חזקות משבת.

בקיצור לתושבי המרכז ובעקר אלו שלא גרים בסמוך לחוף יהיה "פיק" של גשם מחר בשעות הבוקר מאוחרות-צהריים שיגמר מהר מאד אך עלול להיות עוצמתי במיוחד בעקר אם אתם גרים בקירבת החוף.

והלילה של מחר עד בוקר שישי גשום ואף סוער למדי אך מדובר בכמה שעות של גשם ולא משהו ממושך.

בנוגע למחר גם חשוב לציין שהסינופטיקה מזכירה במעט את מה שקרה באוקטובר 2015,   מעניין לדעת מה יקרה....

ראוי לציין גם שחלק מהמודלים מאד מקטינים את הגשם שיהיה מחר מהזסל הפעיל כך שאפילו הייתי עוד טיפה ממתן את הצפי למרכז ודרום.

מה אני אמרת חזק וקולע קצר ופסיכי

אתה מתכוון לגפס קומלינמבוס איסי מאוד נדיב במשקעים לא סומכת עליו

לא להתרגש מכך שלא רואים כלום.בעוד כשעתיים יכנס הרבה גשם לדרום

אין הרבה חדש כאן בפורום, מרשמלו היקר חזית כרגיל נכון אך שוב הפרזת ונסחפת עם הכמויות ואורך המערכת, CB אתה כרגיל פסימי אך ריאלי. שמרית אל תצאי עליי בבקשה ;) טוב לחזור לכאן, אחלה של עונת גשמים.

סיכומים בסוף.עננות טעונה

ו...סימנים ראשונים במפות למערכת שבוע ראשון של נובמבר(מישהו חשש מהתייבשות ארוכה בתקשורת),שכפי שדיברנו תהיה עתירת גשמים.

נכון לרגע זה בירושלים סערה בכוס מים.   לא כוס כוסית .

נקווה שבמערכת הבאה נקבל כמה טיפות 

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר