חובת כניסה לכל מי שהחורף חשוב לו.ובכלל.

אף על פי שחווינו כמעט חצי חודש יבש חודש פברואר יסתיים כממוצע מבחינת כמויות הגשמים אשר ירדו בו.

הזכרתי כאן בתחילת הסתיו שאמנם מס ימי הגשם ירדו בעשרים שנה אחרונות אך הארועים חריגים יותר ומניבים יותר וכך בעצם אנו שומרים אפילו בחודש שחציו יבש על כמות ממוצעת שכפי הנראה יסתיים חודש זה.

נכון,זה לא בריא לכינרת ולזרימת הנחלים מאחר וישנן הפסקות ארוכות בין מערכת אחת לחברתה ומכאן גם למרות עונה ממוצעת הכינרת כמעט ולא עולה במיפלסה.

יחד עם זאת יש לציין את העובדה שהמדבריות חמים וכך גם אותו זרם סילון שצריך לשהות מרחקרב מאיתנו מדרום פשוט נדבק או מתקרב אלינו ובכך מהווה כחומה בצורה ולא מאפשר לאפיקים האין סופיים שיש לנו העונה באזור מע אירופה וגם מזרחה להדרים ולהתעמק מעלינו.

המפות חסרות אונים וזאת בלשון המעטה!

גושי אויר חמים מאוד סמוכים אל גושי אויר קרים מאוד.

המפות מזהות תרחיש ומיד חוזרות בהן לתרחיש שונה.למה?לא כי המודלים רק אשמים.פשוט הסינופטיקהמתעתעת בהם והיא לא צפויה לחלוטין!

כך קורה בשבוע הקרוב כאשר גוש אויר קר במיוחד עם אפיק מורכב מאוד מתישב במערב אירופה,משם הוא ידרים לעבר מרוקו ועוד הרבה מעבר לכך דרומה ,ומצד שני אפיק נוסף במזרח אירופה שגם הוא קר מאוד ופעילובאמצע גושי אויר חמים ושני מערכות האדירות והנדירות הללו פעם מתחברות ופעם מתנתקות (תלוי באיזה עדכון)ופשוט לא ניתן למודל להכריע כיצד הן יגיבו.

במצב שנוצר מסינופטיקה כל כך לא שגרתית וככ מורכבת כאשר אנחנו מצויים ממש עדיין בשיאו של החורף ובחודש האמור להיות הקר ביותר,לא מן הנמנע שיווצרו תרחישי פתע.

כאשר מגיע אפיק עמוק עמוק מדרום מזרח למרוקו זה לא שיגרתי.כאשר התנועה של האפיק לא טבעית וכל רגע שמגיע לאגן המזרחי של הים התיכון הוא נסוג כתוצאה מסילון או כל דבר אחר בשיא החורף גם זה לא שיגרתי.

כשיש שני אפיקים ככ מורכבים כשבאמצא אויר חם מאוד זה יכול להתפתח למפץ גדול.

כל מה שאני רוצה בכתיבת שורות אלו לומר הוא,שמאחר ואיןבמהלכים הללו הגיון והכל מעורבב זה אומר שגם הכל יכול לקרות.כשאני רואה את ההתנהגות העצבנית של האפיקים ואת תזוזתם ללא שום קשר לדברים מקובלים כגון שבתקופה זו תנועה טבעית ממערב למזרח ולא לניפך,מבינים שקורה משהו מוזר.ובמשהו מוזר יש גם את הפוטנציאל לייצר תרחישים לא הגיוניים.בקיצור,בסוף שבוע הבא הכל יכול לקרות וישנו פוטנציאל נפיץ ביותר על מנת שנקבל מגה מערכת וקור קיצוני.פונציאל אמרנו.נשארים במעקב.

יופי של ניתוח מרשמלו נקווה שבאמת יצא משהו עסיסי . סופש נעים!

emo_45.png. ואו תודה רבה מרשמלו. הסיכום הכי יפה שראיתי... כאחד שמבין קצת במפות אבל לא מקצועי הסיכום שלך עזר לי הרבה... זה בעצם מסביר את המצב בדיוק כמו שהוא... ונתן לי הרבה תשובות על דברים שהיו נראים לי מוזרים במפות בזמן האחרון. תודה רבה. אתה תותח!!!. והכי חשוב שיש עוד סיכוי לשלג...emo_01.png

נשמע מעניין תודה!

חברים,לא להספיד את החורף.

על פי עדכון צהריים ל גפס עדכון חלומי בצצה אטומית ... באמת לא להספיד את החורף .

חברים,זו רק דוגמא לחוסר האונים של המודלים מול אטמוספירה לא צפויה ,אותה זו שאתמול הראתה רכס וחוסר יכולת הדרמת האפיקים וזה בדיוק מה שהתכוונתי שכל תרחיש יכול לקרות.שימו לב לרמה יפה ממערב בדיוק במקום הנכון וכן להדרמה(סוף כל סוף)של הסילון.

זה לא אומר עדיין מה יקרה ואיך יקרה אך התמונות מדברות בעד עצמן ועירבוב כל כך צפוף של מערכות אשר כל אחת שונה מרעותה בתוך רדיוס כה קטן גורמת לאטמוספירה לתת לנו שינויים הזויים וארועי קיצון לכאן ונקוה שגם לשם.שבת שלום ושימו לב לכותרת.

עדכון צהרים באמת קיצוני וממושך. (גם ב850) נקווה שזה לא חלק מהתהפוכות במודלים שדיברת עליהם. ונקווה שהפעם זה יהיה תחילת מגמה. שבת שלום. 

אמנם הטווח ארוך אך חלומי ובהישג יד.emo_38.png

ועדכון ערב..עולם אחר..emo_18.png

אבל תראה את האנסמבל של גפס תומך במערכת לקראת סוף החודש ואולי אפילו משהו גדול יותר, רוב הסיכווים שבעדכון לילה הכל יחזור.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר