מרשמלו אני מציע שנסגור את החודש אין שום סימן לפעילות ויש בפברואר 28 יום כידוע, עוד מספר ימים יתחילו הסיכומים הרשמיים. מה שאומר שאם השבוע הזה אין כלום אז החודש נגמר.... לגבי האפיק שדיברת אולי אפשר לדעת פרטים בתחזית מסודרת לחודש מרץ? כך עדיף לא?

האמת ששכיחות חודשי מרץ הגשומים נמצאת במגמת ירידה משמעותית מאד משנות ה-2000,     בעוד שיש מגמת עליה בכמות חודשי האפריל הגשומים ובניהם ניתן למצוא את אפרילים 2006 ו2011 שיודעים כחודשי אפריל גשומים במיוחד.

עקב הטווח הקטן של השנים זאת לא מגמה, וכן גם המרץ האחרון בו ראינו כמות גדולה יחסית של גשם באופן מרחבי לא היה מזמן (לאחרונה דווקא ב2014 לאחר ינואר-פברואר בעלי מיעוט קיצוני של גשם).

השנה נראה שכן יהיה גשם אבל לא ברור כמה...

התכוונתי להגיד שפברואר אביבי אחד או שניים ב-5 שנים האחרונות גורם לנו (שלא בצדק) לשמוח שהשנה זה לא כך, מרוב שהתרגלנו לאכזבות. אז אני מנסה לומר ..שרק לפני שנתיים פברואר היה די מוצלח עם אפשרות לשלג גם בחיפה (שלא ירד בסוף).

ולגבי מרץ מסכים, מרץ חורפי הופך לדבר יותר ויותר נדיר. חודשי מרץ האחרונים שזכורים לי לטובה ב-1998 עם שלג בירושלים, 

2003, ו2011 שבו היה אביב גשום עם שרב אחד בלבד שהשאיר הרגשה של חורף ארוך וקיץ שהחל באיחור.

התכוונתי להגיד שפברואר אביבי אחד או שניים ב-5 שנים האחרונות גורם לנו (שלא בצדק) לשמוח שהשנה זה לא כך, מרוב שהתרגלנו לאכזבות. אז אני מנסה לומר ..שרק לפני שנתיים פברואר היה די מוצלח עם אפשרות לשלג גם בחיפה (שלא ירד בסוף).

ולגבי מרץ מסכים, מרץ חורפי הופך לדבר יותר ויותר נדיר. חודשי מרץ האחרונים שזכורים לי לטובה ב-1998 עם שלג בירושלים, 

2003, ו2011 שבו היה אביב גשום עם שרב אחד בלבד שהשאיר הרגשה של חורף ארוך וקיץ שהחל באיחור.

מסכים איתך,   אך ההסתכלות היא לא רק על פברואר אלה על כל שלושת חודשי החורף המרכזיים שכנראה הולכים להיות קרירים מהממוצע,  שיסתיים החודש אני יעשה השוואה של ממוצעי הטמפרטורה בשלושת החודשים האלו השנה לשנים קודמות ונראה מתי לאחרונה היה רצף רב כל כך של ימים קרירים,    אפילו אם נכך לדוגמא את הפברואר המצויין שהיה מלפני שנתיים שהוא היה מאד לא יציב והתאפיין בהתחלה ובסיום איביביים ואף שרביים, למרות אמצע החודש שבו היה פרק גשם רצוף של כמעט שבועיים שכלל שני אירועי שלג נפרדים.

חברים.אפיק ים סוף מעניין פורה ומניב בדרך.לאחריו מערכת מאפיק קר בתאריך שנתתי.

מתי אפיק ים סוף????

סוף חודש

מסכים איתך,   אך ההסתכלות היא לא רק על פברואר אלה על כל שלושת חודשי החורף המרכזיים שכנראה הולכים להיות קרירים מהממוצע,  שיסתיים החודש אני יעשה השוואה של ממוצעי הטמפרטורה בשלושת החודשים האלו השנה לשנים קודמות ונראה מתי לאחרונה היה רצף רב כל כך של ימים קרירים,    אפילו אם נכך לדוגמא את הפברואר המצויין שהיה מלפני שנתיים שהוא היה מאד לא יציב והתאפיין בהתחלה ובסיום איביביים ואף שרביים, למרות אמצע החודש שבו היה פרק גשם רצוף של כמעט שבועיים שכלל שני אירועי שלג נפרדים.

מסכים, ולא חושב שאי פעם קרה שנובמבר עד מרץ או אפריל (ברצף) היו גשומים מהממוצע או אפילו בממוצע. חייב להיות לפחות חודש אחד מתחת לממוצע.

אז אחרי ינואר ופברואר די מאכזבים, נקווה שמרץ ואפריל יפצו.

אכן,  לא זכור לי גם רצף כזה.

בכל מקרה העניין הוא שחודשיים שחונים לא בהכרח מרמזים על הבאות וראוי לציין כי תעבורת אפיקי הרום בינואר-פברואר השנה הייתה סבירה ולא מעטה.

מרשמלו מתי תהיה מערכת חורפית ??? רואים רק יובש

מרשמלו מתי תהיה מערכת חורפית ??? רואים רק יובש

ממש לא.כתבתי.לא מעט גשם לקראת סוף החודש.אחכ מערכת חורפית בתאריך שנקבנו.החורף לא הסתיים.

שבוע טוב.לא מעט גשם ולא מעט סופות ברקים צפויים בימים ג-ה.

עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר