שבוע טוב.תחזית להמשך החודש.

בין 26.2 ל1.3 יגיע אפיק קר ממערב וישפיע על אזורנו  למשך מס ימים.האפיק קר (לא ידוע כעת כמה) אך יוריד בכל מקרה כמויות גשם מכובדות ברוב האזורים.זה מה שיש כעת.לגבי חודש מרץ תצא תחזית מסודרת לאחר המערכת הבאה.טיפ קטן,ישנו אפיק צפוני על הפרק סביב 12.3.החורף לא הסתיים.שבוע טוב.

תודה רבה מרשמלו תמשיך לעקוב ואנחנו נמשיך לקרוא לך emo_45.png

תודה רבה, אפיק צפוני בדרך כלל יותר קר ממערב?

החורף מסתיים רשמית ב-21 למרץ... זה לא תמיד משנה כי לפעמים הוא מסתיים אחרי אבל בשנים האחרונות ברוב המקרים לפני... בגלל שלא היו לנו ינואר ופברואר אגדיים... יש אולי סיכוי שמרץ יהיה יותר מוצלח השנה...

ברק צודק.בשנים האחרונות הפעילות החורפית האמיתית הסתימה בפברואר.יש מושג שנקרא "אפריל המשוגע" אך בשנים האחרונות זה יותר נכון לומר על מרץ.

בכל מקרה אני מדבר על מגמה למערכות קרות(אפיק מצפון או אפיק קר ממערב) ולא על שקעי רום ועל כן לא נתתי תחזית מפורטת אלא למערכת קרה  אחת לקראת סוף חודש.

אני מאמין שמחרתיים זה יכנס לטווח של ברקנל שהוא מאוד אמין ל144 שעות .מי שירצה יוכל להסתכל בו ביום ג או ד ולהבחין מה תרחישו ל 144 .לדעתי הוא כבר יתן אז את האפיק צמוד אלינו.

גם גפס אמור לעלות על תרחיש דומה רק שהסינופטיקה שנתן הערב ברקנל יותר סבירה בעיני.

ברק צודק.בשנים האחרונות הפעילות החורפית האמיתית הסתימה בפברואר.יש מושג שנקרא "אפריל המשוגע" אך בשנים האחרונות זה יותר נכון לומר על מרץ.

בכל מקרה אני מדבר על מגמה למערכות קרות(אפיק מצפון או אפיק קר ממערב) ולא על שקעי רום ועל כן לא נתתי תחזית מפורטת אלא למערכת קרה  אחת לקראת סוף חודש.

אני מאמין שמחרתיים זה יכנס לטווח של ברקנל שהוא מאוד אמין ל144 שעות .מי שירצה יוכל להסתכל בו ביום ג או ד ולהבחין מה תרחישו ל 144 .לדעתי הוא כבר יתן אז את האפיק צמוד אלינו.

גם גפס אמור לעלות על תרחיש דומה רק שהסינופטיקה שנתן הערב ברקנל יותר סבירה בעיני.

תודה רבה מרשמלו..

מחכה לעידכונים שלך.. שיהיה שבוע טוב

תודה על העדכונים!

בס"ד.

המון המון תודה מרשמלו על העדכון,

תודה מרשמלו ובהחלט אצל איסי כבר רואים את האפיק שיורד מערבית ועושה מסלול ימי עד הגעתו אלינו תוך כדי סגירת שקע קפריסאי 

מקווה שהפעם תהיה בעיקר מערכת של ההרים, גם הצפון וגם ירושלים צריכים עוד גשם... דווקא בשומרון ירד הרבה אני לא יודע איפה הנתונים אבל בזמן האחרון כל מערכת ישב עליהם ענן מסיבי

החורף מסתיים רשמית ב-21 למרץ... זה לא תמיד משנה כי לפעמים הוא מסתיים אחרי אבל בשנים האחרונות ברוב המקרים לפני... בגלל שלא היו לנו ינואר ופברואר אגדיים... יש אולי סיכוי שמרץ יהיה יותר מוצלח השנה...

בפברואר לפני שנתיים היה שלג בירושלים אם אני לא טועה, לא? 

ומערכת גשם אחרי פסח באפריל עם טמפרטורות של ינואר. 

במרץ 2012 היה שלג בירושלים - כבר עברו 5 שנים... פברואר זה חודש רגיל מבחינת שלג... הסיכוי די טוב יחסית אבל כמו שאתה רואה אנו מתקרבים לסוף החודש אז הסיכוי קיים רק תיאורטית... גשום יכול להיות גם באפריל ולפני שנתיים היה גשום מאוד במאי - כמות דו ספריות של מ"מ בכל הארץ... אבל בלי טמפ' נמוכה אלא רק הרבה גשם.

עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: moti27561
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר