, , , ,

זה לא יאומן זה פעם 4 כבר החורף שזה כמעט סערת שלגים בירושלים וזה מתבטל (שלג קל/מעורב זה לא נחשב)...נסתפק בגשמים הרבים ונמתין לחורף הבא... 

למה לא יאמן,  אם תביט בנתונים תבין שזו הסטטיסטיקה, לא כל שנה יורד בירושלים שלג וירושלים היא אזור גבולי, לא כמו רמת הגולן ששם יורד שלג לפחות כל חורף.... ירושלים הרבה פעמים מתאימה ונראה שתגיע אליה מערכת אך בסוף זה משתבש בגלל התנאים הגבוליים בה...

נזכה להרבה גשם זה גם טוב :-)

חברים יקרים.מערכת הזויה ומתחדשת זה היום השלישי ונותרו עוד מס ימים כולל חמישי עם כמויות שהפתיעו ויפתיעו עוד את כל נותני התחזיות.מאגרי מים מתמלאים סופות ברד שהרבה זמן לא נראו וחוויה אמיתית וזה עוד לפני השיא.חיפה וסביבתה מתקרבת ל...90% !! מהכמות השנתית כולה .אילת עומדת על כ170% מהעונתית.נכון שישנם מקומות כבאר שבע שמתקרבת ל60% אך החורף בעיצומו.לשאלת השאלות.שלג בהרי הצפון והמרכז וגם בירושלים ,זו הייתה התחזית הבודדה שהעקבית שלנו.שאר התחזיות של מיטב החזאים הרשמיים ושאינם רשמיים שונו משלשום עפ רוח המודלים למעלה מעשר פעמים!

כל בר דעת מבין שאנו תלויים בסינופטיקה ולא היא בנו.אני לפחות עוקב אחר מערכת זו למעלה משלושה שבועות עוד הרבה לפני שראו אותה המודלים ועומד אחר תחזיתי.עדיף לי מאשר לשנותה כל רגע.שלג ירד אם כי הקור העיקרי נכנס בזמן מיעוט המשקעים.אל תשכחו שגם השלג בסוף הופך למים.יש עוד הרבה פעילות בדרך.

יכול להיות שיהיו שלג... אם כי גם עכשיו זה סיכון לומר זאת כי זה לא וודאי... מה שדי ברור זה שלא ייערם משמעותית... זה מזכיר לי את דצמבר 2013 בה כולם היו נגד מרשמלו והוא ניצח... מעניין מה יהיה עכשיו.

הפעם בעזרת השם גם ינצח בגדול ונקבל את מה שכולם מחכים לו 

הייתי מציע לך להוריד ציפיות בכל מקרה... תהיה אופטימי אבל לא להיסחף.. אני לא יודע איפה אתה גר אבל הסיכויים שירושלים תהיה לבנה קלוש... אם יראו שלג נקי זה יהיה יפה...

חברים יקרים.מערכת הזויה ומתחדשת זה היום השלישי ונותרו עוד מס ימים כולל חמישי עם כמויות שהפתיעו ויפתיעו עוד את כל נותני התחזיות.מאגרי מים מתמלאים סופות ברד שהרבה זמן לא נראו וחוויה אמיתית וזה עוד לפני השיא.חיפה וסביבתה מתקרבת ל...90% !! מהכמות השנתית כולה .אילת עומדת על כ170% מהעונתית.נכון שישנם מקומות כבאר שבע שמתקרבת ל60% אך החורף בעיצומו.לשאלת השאלות.שלג בהרי הצפון והמרכז וגם בירושלים ,זו הייתה התחזית הבודדה שהעקבית שלנו.שאר התחזיות של מיטב החזאים הרשמיים ושאינם רשמיים שונו משלשום עפ רוח המודלים למעלה מעשר פעמים!

כל בר דעת מבין שאנו תלויים בסינופטיקה ולא היא בנו.אני לפחות עוקב אחר מערכת זו למעלה משלושה שבועות עוד הרבה לפני שראו אותה המודלים ועומד אחר תחזיתי.עדיף לי מאשר לשנותה כל רגע.שלג ירד אם כי הקור העיקרי נכנס בזמן מיעוט המשקעים.אל תשכחו שגם השלג בסוף הופך למים.יש עוד הרבה פעילות בדרך.

טעות!: בחיפה ירדו 77% בלבד מהכמות השנתית ולא 90% כמו שכתבת (שזו אגב כמות שמהווה 99% מהממוצע העונתי). 

מרשמלו המלך האם זו ההזדמנות האחרונה לחורף הזה לשלג בירושלים

אל  תחפש את פירטי  הפינצטה.חיפה לא כולל יום המדידה של היום כפי מה שכתבת ולא כולל את כמויות הצפויות עד תום המערכת.תיקח בחשבון שביום ו היא תהיה קרובה ל 100%!

מרשמלו אחי דיברת על מערכת שלג קלאסית..עכשיו אתה אומר שיהיה קור אבל מיעוט משקעים לזה קוראים שלגון לא מערכת שלג קלאסית...מערכת שלג קלאסית זה דצמבר 13 פברואר 2003 ינואר 2000...התחזית שנתת התפרשה כמערכת כזאת...שלא תטעה אני בעד גשם לא אכפת לי איך זה יורד רק כדי לחדד את הנקודה.

מרשמלו כל הכבוד על ההסברים והליווי המיקצועי...גם אם קצת יצא שונה לכאן או לכאן דיינו...מזג אויר אינו מדע מדויק.

תודה רבה.

יש הערכה לגובה הערמות במג'דל שמס?

דקל..אף אחד לא בא לרדת על מרשמלו...הערתי הערה לטובתו..אי אפשר להגיד שהוא דבק בתחזית שהוא נתן כלומר מערכת שלג קלאסית בירושלים ומאידך להגיד שבזמן הקור יהיה מיעוט משקעים...אמרתי לו שיחדד את דבריו שלא יבואו טרולים למיניהם ויהפכו את המקום הזה לגועל נפש...

חברים האם ניתן לפתוח שרשור חדש? זה יהיה יותר נוח....

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר