, , , ,

הכל נכון.על כך נאמר שעד שזה לא קורה זה לא קורה.

emo_45.png

כפי שנראה לפי עדכון ערב של גפס הרי הגליל העליון מחוץ לתמונת המשקעים בסופש כמו כמעט כל השבוע הזה וחבל נשאר רק עם הקור

אני מעריך אותך מאוד אבל כן היה שלג בהרים בצפון השנה או שאתה מתכוון לשלג מגובה 600 מטר 

בכל מקרה כל הכבוד על התחזית

אני מצטער חברים יקרים, יותר מדי פעמים בחורף הזה שמעתי את המילה מערכת סוערת או מגה מערכת ובפועל היו ימים גשומים אבל כפי שרשמתי בדיונים אחרים לא היו ימים גשומים כמו שאנו רגילים משנים קודמות... יש חולשה של ימי גשם השנה... כבר לא אוהב את הקטע שיש לי כל יום 20 מ"מ, זה בריא לחקלאות אבל בסופו של יום משאיר אותנו במרכז עם כמויות פחותות... בחורף כמו שהיה בשנים האחרונות עם כל כך הרבה מערכות כמו השנה היינו מגיעים כבר ל-450 מ"מ. כי כל מערכת הייתה מביאה לפחות 70 מ"מ אבל היו פחות.... 

היי ברק,   אני לא יודע היכן אתה גר,   אך בדרך כלל באירועים בעלי עוצמות גבוהות של גשם הענן מתכנס לתוך עצמו ובמקום לתפשט באופן מרחבי יותר הוא גובה אך נעשה נקודתי ולכן תמיד יש זוכים ויש מפסידים.

כנראה אתה עד כה היית השנה בצד של "המספידים" בכל המערכות שהיו,    לי בחיפה לפחות ב3 מערכות בדצמבר קיבלו כמויות תלת ספרתיות ואף הייתה יממה ב13.12 שתוך כמה שעות הורידה אצלי 110 מ"מ.

גם במרכז הארץ זכו לפחות באופן נקודתי למערכות שהניבו כמויות יממתיות כמו שציינת ומעלה.

ואישית חייב לציין שלמרות שהצפון אף הוא נכנס לגירעון,  החורף הפתיע אותי לטובה ברצף המשקעים ומנות הקור שלו,   שונה בהחלט מהשנים האחרונות.

מרשמלו פעם ראשונה שאני לא מבין את התחזית שלך. כתבת שלג בהרים הגבוהים. זה יכול להיות 2 דברים שנים. או כנראה שלג בהרים גבוהים ואין סיכוי להרים נמוכים. או בטוח שלג בהרים גבוהים עם אופציה לגבהים נמוכים

אני גר בתל אביב אבל נע בין אור יהודה שהיא ליד תל השומר יהוד וגם קצת ראשל"צ אז המצב לא תמיד אותו דבר בכל מקום כמו שרואים בתחנות המדידה... בחיפה השנה היה חורף מצוין... דיברו על חורף מתחת לממוצע במשקעים השנה, נכון שלא מרגישים את זה כי הטמפ' לא גבוהות מדי בד"כ אבל כמויות הגשם בהרבה מקומות לא מרשימות ורחוקות מהממוצע במרבית המקומות, ככה שהרגשה לחוד וכמויות לחוד, כמו שאתה יודע אתה הרי מלך הסטטיסטיקה... אתה גר בכפר ורדים או בחיפה?

מרשמלו  נראה שלא יהיו משקעים בזמן הקור המשמעותי אולי מעט בעוצמה נמוכה

חברים ,גבהים מדוייקים ינתנו.אנחנו רק בזיהוי ראשוני של המודלים את המערכת.להבדיל ממה שקרה עד עתה שהכל היה גבולי זו מערכת(אם לא יהיו פנצרים) שלג ברורה להרים כולל ירושלים בודאי ועל כן קראתי לה מערכת שלג קלאסית.נמשיך לעדכן בעניין הגבהים בהמשך.יש לשים לב לעובדה שמאחר וכל האטמוספירה טעונה וקר מפאת האפיק הממושך שישהה מעלינו זמן רב יחסית יכולות להיות הפתעות מבחינת גבהים אך עוד חזון למועד.

מרשמלו האם אתה חושב שכן צפוי משקעים בשישי שבת הבאים בצפון הרחוק למרות שלפי גפס צפוי יובש כמעט מוחלט אצלינו?

האם המערכת תשפיע באופן ניכר גם על מרכז הנגב כמו מצפה רמון?

יכול להיות בכלל שוב שלג במצפה רמון כמו בלפני שנתיים? 

חברים ,גבהים מדוייקים ינתנו.אנחנו רק בזיהוי ראשוני של המודלים את המערכת.להבדיל ממה שקרה עד עתה שהכל היה גבולי זו מערכת(אם לא יהיו פנצרים) שלג ברורה להרים כולל ירושלים בודאי ועל כן קראתי לה מערכת שלג קלאסית.נמשיך לעדכן בעניין הגבהים בהמשך.יש לשים לב לעובדה שמאחר וכל האטמוספירה טעונה וקר מפאת האפיק הממושך שישהה מעלינו זמן רב יחסית יכולות להיות הפתעות מבחינת גבהים אך עוד חזון למועד.

תודה רבה שבוע טוב!

עכשיו הבנתי תודה

איזה לחץ ....

אנשים תרגעו ותרדו מהבן אדם שחזה מהלך נכון וצפה מערכת קרה שבועיים לפני והוא לא טועה.

עניין המשקעים יסתדר בעדכונים הבאים וכמובן התמיכה הקרקעית.

הקוטב פשוט קורס מתחמם ושולח מאסה קרה וגדולה דרומה ולקווי רוחב בינוניים כשבמקביל רמה אדירה מתפתחת ברחבי היבשת.

האפיק מתעמק מחדש ומביא הפתעה

emo_45.png

ידידי, נראה לך שהפעם נזכה ליותר מכמה סנט' בודדים של שלג???

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: lia5000, shalgon120
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר