מדוע המודלים משנים עצמם כל רגע?התשובה בפנים.

איכותו של המודל נובעת מכח המחשב שבו.כל הניתוח של המצבים הסינופטיים הקיימים והתרגום שלהם לחיזוי מזג האויר על ידי חזאי מותנה בכוחם להביא את הסינופטיקה האמיתית ביותר לידי המתרגם.(כאמור החזאי).

ברגע שהנתונים הינם נתוני אמת כמובן שהחזאי יוכל ללא קושי להעניק חיזוי מדוייק למצב מזג האויר החזוי.

כמובן שככל שעוברים עם הזמן קדימה נתוני המחשב ישתבשו להם ואז"כלי העבודה" העיקרי של החזאי פשוט איננו ועל כן לא יוכל לתת תחזית שתהיה תואמת את הנתונים האמיתיים.שתי סיבות לכך שהמודלים טועים ומטעים.

א.אי יכולתו של המודל לחזות רחוק מידי.

ב.יכולת שגויה שלו(באג) לנתח מצב נתון פשוט להסתברות הגיונית שלחזאי ותיק ידועה אך המודל לא קורא אותה נכון.

כעת אסביר.

אנו מצויים בפני סינופטיקה נדירה למדי בה רוב היבשת מצויה תחת רמה חזקה משך זמן.עקב כך אנו זוכים לקבל במזל גדול אפיקים מצפון אשר שומרים על כבודו של הסתיו והחורף אצלינו וזאת כאשר בתקופה כזו רוב הפעילות אמורה להגיע ממערב לנו,סיציליה כרתים ויוון בדמות שקעים.רמה זו מתמזרחת לה כעת ועקב כך עפ המודל מהבוקר בואל החורף וכן הסערה ליום שישי שבת הבאים דהיינו 30.12.

המודל לא "מבין" את מה שחזאי בעל נסיון יכול להבין(אך גם לטעות),שבעצם במלחמה כזו האםיק מנצח ולא הרמה.ומדוע?שולי הרמה חלשים יותר מבסיס הרמה.מאחר ואותו אפיק מגרד את אזור שוליה של הרמה (שבבסיסה היא בת 1045מ'ב),הרי שהוא ידחק את שולי הרמה והיא זו שתיאלץ לשגת או לפחות להישאר במקומה ועל ידי כך כן לאפשר לאפיק (שבוטל כליל) לחזור לתסריט הגיוני יותר ושפוי יותר ובכך בעצם לתת לסינופטיקה להגיב לכללים מקובלים שלה ועל ידי כך נוכל לסתור או להבין מתי המחשב "עובד עלינו" ומתי תרחישיו סבירים.

נכון הדבר שהמחשב אמור לתת ניתוח נתונים אל מבחינתי הדבר מוגבל ל144 שעות.מעבר לכך הוא לא יסייע (לפחות לא לי) לבנות תחזית אמינה כיוון שאין לו את היכולת לכך.אני משתמש במחשב לתקופה בת 144שעות כאמור אך משם והלאה המחשב בעבורי כמח-שב והוא במנוחה.ניתוח הנתונים לאחר תקופה זו ,רוחות ,טמפ בכל המפלסים,עומק שקע ורוחב ומבנהו של האפיק וכן שאר חישובים הם אותם אלו שיקבעו את התחזית שלי.מדוע אני כותב כל זאת עכשיו?על מנת שנתנסה בשיעור ראשון כעת עוד לפני פירסום עדכון הערב של המודלים.יתכן שהם יצדקו ויתכן שאני .זאת כולנו נוכל לבדוק.הם אותם אלו שנתנו שלג בהרים לסוף שבוע הבא והם אותם אלו שביטלו אותו הבוקר.נכון,הם אותם אלו שלאחר שביטלו הבוקר החזירו אותו בצהריים.הבנתם?

דעתי היא שהביטול היה מפאת חוסר יכולת הכרעה שלהם מי מנצח בנוק אאוט.האפיק או הרמה. הם כבר נתנו את כל האפשרויות.אני נתתי אפשרות אחת.כעת הבמה שלכם.עדכון gfs יוצא לדרך בעוד כשעה.נראה מי יצחק אחרון.בהצלחה לכולנו וערב טוב.

לא לקנאות, מרשמלו המלךemo_56.png

הי מרשמלו, האם תוכל לתת גם תחזית מפורטת לגבי הסופ"ש הקרוב והימים שלאחריו?

תודה רבה 

בבקשה..האפיק  "מפרק" את הרמה לרסיסים עד כדי כך שהוא אפילו מתמערב אך מגיע אלינו.זו בדיוק הייתה כוונתי כשכתבתי את דברי למעלה .זה היה ממש שידור חי כיצד המודלים אינם מנתחים נכון והתאוריה שנכתבה כאן היא הנכונה .נמשיך לעקוב אך כעת המודלים יתכנסו על מהלך סוער בסוף שבוע הבא וזאת עקב התמוססות הרמה שאיימה על האפיק מלהגיע.כל המודלים מהיום יתכנסו למהלך זה של סערה כזו או אחרת ומי שרצה ומבין בזה אואה היכן ולמה עדיף האדם על המחשב שלפעמים כגולם הקם על יוצרו.חברים.הולך להיות מעניין.תהנו.

אם תשאל מהשכל אתן לך תשובה.כשאתה שואל עפ הלב זה רגשות והרגשות שבלב הן מתחת לשכל שבראש.

עומר. וכשהוא דיבר לפני 3 שבועות על זה שבמערכת הרצינית של דצמבר תהיה בשליש האחרון ולא לפני. זה היה טווח של פחות משבוע??? עכשיו כל המודלים סגורים בדיוק על הניסוח שלו לפני 3 שבועות. מערכות סוערות עם אופציה ל...    

ושוב מודלים זה ניתוח ממוחשב ומקובע כך שחזאי מקצועי וגם שלא מסתמך רק על המודלים יכול לראות גם לטווח רחוק. כמובן שלא תמיד זה יהיה מדוייק אבל זה לכל הפחות יהיה מה שהמודלים יראו 4 ימים לפני.   תודה רבה מרשמלו ונקווה שיהיה שלגגגגג והרבה!!!

בס"ד.

תודה מרשמלו,שבת שלום,השם ישלח לך ברכה,emo_38.png

יש מודל שצופה גם שלג להרי המרכז? (חוץ ממודל מרשמלו, כמובן...)

העם דורש שלג!emo_85.png

חברים לא להאכיל את הטרול.

מנהל פורם מזג האוויר

מנהל הפורום
250+

בוקר טוב.המודלים מאמצים ובראשם גפס את התרחיש של סופת שלג לקראת סוף שבוע הבא.

וזה אומר כמובן שהאפיק אכן הכניע את הרמה ודחק אותה מערבה וזה התרחיש אותו ניתחנו כאן אתמול לפני פרסום המודלים.פרטים באשכול חדש אחכ.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר