דני רופ אלעד זוהר ושאר החזאים(הם נכנסים לכאן),זה בשבילכם.

שבוע טוב לכולם.בראשית דברי אני באמת רוצה לתת את הכבוד המגיע וכן את הערכתי הגדולה למקצועיות שלכם ,אותה בודאי רכשתם במיומנות רבה ולימוד אינטנסיבי ועל כך תבורכו.

את דני אני זוכר עוד משידור ראשון לפני למעלה מעשרים שנה ואכן מדובר באיש ששינה את פני המדיה בכל הקשור למקצוע זה וכיום אין איש אחד בחורף שלא מתעדכן (אם ירצה או לא) בחדשות מזג אויר והתקשורת עטה על תופעות מזג אויר חריגות כמוצאת שלל רב וזאת מטעמי רייטינג וכסף.

ברצוני רק להזכיר לכם שאין לכם מונופול על מתן תחזיות ועצם העובדה שאתם מוגבלים במתן תחזית לשישה ימים(מטעמים מובנים וצודקים), עובדה זו אינה סותרת או גורעת מאנשים מוכשרים ואחראיים אחרים לפרסם מגמות! לתחזית למעבר לזמן זה.ישנם פעמים שניתוח נכון של המפות או הבטה נכונה גם בלעדיהן על המצב הסינופטי המשתקף מכלל התרחישים יתן אחוזי הצלחה גבוהים(70-80%),במגמות ולא בנתונים ספציפיים לגבי כמות גשם או רום שלג גם לשלושה שבועות קדימה.(מוזמנים להכנס לתחזיות כאן ולשפוט לבד).

יתרה מכך.ישנם אנשים(גם אם למדו את המקצוע ואין להם תעודה כי לא סיימו לימודם מפאת סיבות מסויימות),אשר מצויים בפרטים ובפרטי הפרטים של המפות(שאינן שונות מאותן אלו שאתם מסתכלים בהן),אשר רוב שעות היום מנתחים רואים בודקים ומפרסמים את מסקנותיהם ,ולא רק פעם ביום עם נתונים שאינם רלוונטיים כאשר המצלמה מופעלת ולא פעם נתקלנו בחזאים אשר מי שמבין היה שם לב במהירות שהנתונים על פיהם הם נתנו את התחזית אינם עולים בקנה אחד עם מפות הבוקר ומפאת שעת הצילום התחזית ניתנה עם מפות הערב הקודם ואז כבר הנתונים השתנו.

מדוע אני מעלה נושא זה?הן כאן והן בסיזונט (אתר אמין מאוד ומקצועי),מנתחים את הארוע הקרוב כמעט בכל שעות היממה.אני באופן אישי כתבתי כאן תחזית אשר לא הוזכר בה שלג ולא סערת שלגים עוד הרבה לפניכם.התפלאתי לראות בדף הפייסבוק של דני התנגחות בלתי מובנת באותם אנשים אשר פירסמו תחזיות אחראיות אך למרבה עזות מיצחם גם הקדימו את דני.

נכון, היו כאלו שכתבו תחזיות מאוד לא אחראיות אך קל מאוד להבחין בהם.התחזיות שנתננו כאן דיברו על מזג אויר סוער גשום וקר עם אפשרות להקצנה בגלים הנוספים של האפיק.הניתוח אי התחזית הזו ניתנה לפני כשבועיים!

דני עלה היום לאויר ושוב קטל את אותם מספרי סיפורים לא אחראיים אשר דיברו על סערה.ואני שואל.מה זה סערה?האם הנתונים שאני רואה שונים משלך?שקע מעט צפונית לסוריה 1000מ'ב אשר ימצא שם כאשר האפיק יורד אלינו מצפון לא נותן כאן סערה??רוחות חזקות מאוד גשמים עזים וברד ,כמויות גשם גדולות וכיסוי נרחב עד הנגב וכן קור עז 5- בחרמון ו4 בירושלים .האם זו לא סערה?אך היכן הבעיה?שהשתמשו לפניך במונח.אז אמרת שזה מזג אויר חורפי ולא סוער.אמרת שאולי יהיה סוער לקצת זמן .מההכוונה?בשעה מסויימת התחזית תענה לקטגוריה של סוער ובשעה אחרת לא?

ידידי היקר.מערכת בעלת אופי סוער לפנינו.שלג ירד מרום 1100-1200 מ בצפון לפחות באויר.אל תעשו עוד נזק לעצמכם בכך שרק בגלל שהגדירו לפניכם את המערכת אז אתם תשנו את הכללים ותקראו לה בשמות אחרים.חבל כי הציבור ואני במיוחד מעריך אתכם מאוד.הגדלת לעשות בתחילת הסתיו כאשר התראיינת ואמרת שצריך לחוקק חוק שאי אפשר יהיה לתת תחזית הפורומים כאלו אלא רק אנשי מקצוע.חבל .

עלו והצליחו ובעיקר זיכרו שאתם לא לבד.שבוע טוב.

שאפו גדול מרשמלו....כל מילה בסלע

מקווה שיפנימו את העניין אך לדעתי הדברים של רופ מכוונים לאנשים הלא אחראיים בלבד ולא כל מי שמפרסם תחזיות

מנהל הפורום
1000+

אני גם ראיתי את זה וחשבתי על הפורום הזה ושאני לא מבין מה הבעיה להתעדכן דרך הפורומים השונים על מזג האוויר הצפוי.

החזאים פה מקצוענים מאוד ומסייגים את עצמם כשצריך ועובדה שאני מעדיף להתעדכן דרך הפורום הזה מאשר דרך המדיה כי פה אני מקבל יותר מידע ופה המידע גם יותר מדוייק.

אני גם לא מבין למה פרסום תחזיות ארוכות טווח הוא משהו לא טוב??? להפך! זה מקדם את התחום!

מרשמלו צודק!!!

איתך בכל מילה !!

מרשמלו יישר כח. אל תסטה מהדרך שלך אפילו במילימטר. 

ההבדל בינך לבין דני רופ הוא כמו ההבדל בין לוחם מוסד אנונימי שעושה את העבודה בלי רעש וצילצולים לבין דוגמן יחצן עם לוק יפה שהקשר שלו ליזוי נגמר בפאן שהוא משקיע יום יום בסידור הבלורית. תמשיך בדרך שלך ... ואל תטעה כי בסוף הכלבים נובחים והשיירה עוברת

עם כל הכבוד ויש כבוד. גם בפורומים הפסיקו לחזות שבועות מראש. הפוסט הזה יכל להיות נכון לגבי שנים קודמות לא לגבי השנה. שעוד שבוע מהיום יש סיכוי לשלג בהרים. ואין אף חזאי באף פורום שאפילו מרמז על זה מילה. ובטח אם זה יתממש כולם יקפצו ויגידו הנה ידענו מראש. אז לא לא ידעתם הוכחה שעכשיו זה לא טווח רחוק מאוד. סכ"ה שבוע לפני. ואין אף איזכור גם לא ממרשמלו. הדברים השתנו לרעה בפורומים ובמקום לדבר על מזג אוויר התחילו להתחרות עם חזאים מהטלוויזיה ולתת תחזית לשלש ימים. בקיצור אני גם יודע לקרוא מפות אבל לא מקצועי ולפי דעתי יש סיכוי טוב לשלג בהרים בתחילת שבוע הבא. שזה מתחיל להיות טווח בינוני. ואין על זה אף מילה מאף אחד. ואם ירד ואני מקווה שירד אף אחד לא יוכל לומר "ראינו את זה מראש"

מצד אחד אלו תפקידם של הפורומים לצור דיון על נושאים שפחות מדוייקים ולתת תחזיות קצת מעבר ל-4 ימים אולם אני יכל להבין את הסיבה שהוא כתב זאת.

כשעיתונים ואתרים פופלרים מאד בישראל מתחילים להוציא הצהרות על סופה שתכלול שלגים כמו מה שעשו "מעריב" וNRG (האתר של ישראל היום) זה מכניס את הציבור להתרגשות או פניקה מיותרת וסביר להניח שהם לא לקחו את המידע הנ"ל מהשמ"ט או ערוצי טלוויזיה אלא מהפורומים שכן התחזיות שאנו נותנים אחראיות מאד ואנשים בכל הפורומים למינהם מקצוענים לא פחות מאנשים בגופים שציינתי,    אך לפי דעתי מומלץ לכתוב בכל תחזית שהכל בעירבון מוגבל מהסיבה שפשוט החומר מגיע גם לאנשים שאין להם מושג בתחום,  שרוצים לכתוב על זה סקופים וכמו שציינתי קודם הדבר מכניס את הציבור להתרגשות יתרה.

מצד אחד אלו תפקידם של הפורומים לצור דיון על נושאים שפחות מדוייקים ולתת תחזיות קצת מעבר ל-4 ימים אולם אני יכל להבין את הסיבה שהוא כתב זאת.

כשעיתונים ואתרים פופלרים מאד בישראל מתחילים להוציא הצהרות על סופה שתכלול שלגים כמו מה שעשו "מעריב" וNRG (האתר של ישראל היום) זה מכניס את הציבור להתרגשות או פניקה מיותרת וסביר להניח שהם לא לקחו את המידע הנ"ל מהשמ"ט או ערוצי טלוויזיה אלא מהפורומים שכן התחזיות שאנו נותנים אחראיות מאד ואנשים בכל הפורומים למינהם מקצוענים לא פחות מאנשים בגופים שציינתי,    אך לפי דעתי מומלץ לכתוב בכל תחזית שהכל בעירבון מוגבל מהסיבה שפשוט החומר מגיע גם לאנשים שאין להם מושג בתחום,  שרוצים לכתוב על זה סקופים וכמו שציינתי קודם הדבר מכניס את הציבור להתרגשות יתרה.

צודק cB!!! צריך כן לתת תחזיות ארוכות טווח ולהדגיש שזה בעירבון מוגבל. זה בדיוק מה שאמרתי. אבל הבעיה שגם את זה הפסיקו לעשות ואף אחד כבר לא נותן תחזיות ארוכות טווח גם על סבירות.

מרשמלו, פיסקתי את ההודעה שלך כי קצת קשה היה לקרוא אותה.

אם כבר נפתח ת'רד בנושא, לרווחת כולנו רצוי שמישהו יעלה את הפוסט המדובר מהפייסבוק של דני רופ או שלפחות תתנו את הלינק לדף.

מנהל פורם מזג האוויר

מנהל הפורום
250+

אין עליך .רק היהיה חורף טוב וגשום .באופן אישי אני ממש לא צריך שלג שגורם  נזקים בישוב שלי .אבל מי אנחנו מול  ריבונו של עולם לסיכום ,שיהיה חג חנוכה שמח  ואם צריך גם קר ומושלג 

תומש,תודה.הודעותי באמת זקוקות למרווחים נכונים ופיסוק אך הדבר נעשה מפאת קוצר זמן ורצון שלי להעביר את המסר בדקות שיש לי לכך.בעניין לינק זה מצוי בדף הפייסבוק שלו.ניתן להקיש דני רופ תחזית ולהיכנס.מקוה שהוא לא מחק את זה מכיוון שעמד בעקשנות מרובה שזה רק גשמים רגילים אם בכלל וגם עתה כאשר המלה סוער עולה מכל חזאי ותחנת חיזוי מקצועית ורשמית הן מטאוטק והן השמט הוא עדיין לא משתמש במלה זו.שיערב לו.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר