שיא מטאורולוגי חדש נשבר היום.

נרשם בקיבוץ דפנה שבעמק החולה שם נמדדו אמש כ-3% לחות, וזו הלחות היחסית המינימלית ביותר שנמדדה בארץ.

מעניין אם גם נ"ק הטל שברה שיאי מינימום גם כן.

הלחות תוסיף להיות נמוכה מאד עד שני,  בשלישי עקב הגעת שקע קרקעי בים התיכון נקבל אוויר לח יותר לקראת מערכת הגשם שתגיע במהלך אמצע שבוע הבא.

וואו! לא יאמן

וגם לא ייאמן שישאר יבש כל כך עד שני!! במישור החוף לפחות לא רגילים לכל כך הרבה זמן של לחות נמוכה כזו

וואו! לא יאמן

וגם לא ייאמן שישאר יבש כל כך עד שני!! במישור החוף לפחות לא רגילים לכל כך הרבה זמן של לחות נמוכה כזו

תמיד פעם ראשונה יש

נרשם בקיבוץ דפנה שבעמק החולה שם נמדדו אמש כ-3% לחות, וזו הלחות היחסית המינימלית ביותר שנמדדה בארץ.

הלחות תוסיף להיות נמוכה מאד עד שני,  בשלישי עקב הגעת שקע קרקעי בים התיכון נקבל אוויר לח יותר לקראת מערכת הגשם שתגיע במהלך אמצע שבוע הבא.

בס"ד. תודה על הנתון המטאורולוגי,emo_38.png

אומרים שבפעם האחרונה נרשמה לחות כזאת נמוכה ברחבי הארץ בשנת 1996 בחודש נובמבר לפי התחזית של אילנדית אדלר

http://www.mako.co.il/news-israel/local-q4_2016/Article-2d5603855379851004.htm?sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=1898243326

בשאר הארץ ניחא, אבל אני מחיפה וממש לא רגילים לדבר כזה כאן. לכולם השפתיים התייבשו ובפעם הראשונה מחכים שהלחות תעלה, בחודשי הקיץ מקללים את הלחות הנוראה פה.

באמת מקווה שהחורף יגיע בקרוב וכל מערכת מסתמנת לא תתנדף ככל שנתקרב אליה.

בשאר הארץ ניחא, אבל אני מחיפה וממש לא רגילים לדבר כזה כאן. לכולם השפתיים התייבשו ובפעם הראשונה מחכים שהלחות תעלה, בחודשי הקיץ מקללים את הלחות הנוראה פה.

בקיץ עדיף לחות נמוכה

ובחורף עדיף לחות גבוהה

אני די בטוח שאתם מבינים מדוע אני אומר את זה

בכל מישור החוף לא רגילים לזה, ואני עדיין לא מאמין שזה ישאר עד שני, זה המון זמן!

ואתה צודק במאה אחוז אלכס. כרגע יש בפתח תקווה 15.2 מעלות אבל עם 20% לחות!! (-7.6 הטמפ הלחה) וזה גורם לזה להרגיש הרבה יותר קר, ממש קפוא פה! בטח בהרים יש קור אימים.

היום היו פה 21%-12% 

אתמול: 20% - 10%

שלישי: 22% - 9%

שני: כמו בשלישי

ותגידו, גם אתם מרגישים את החשמל הסטטי? אני די מרגיש והבנתי שזה קשור ליובש הרב.

כי באוויר יבש המוליכות החשמל נמוכה יותר ואז יכולים להצטבר יותר מטענים חשמליים על גופים ואז שיש את האיפשרות למתאנים להתאזן אז זרם החשמל יהיה גבוה יותר מזרם החשמל ביום לח יותר.

כי באוויר יבש המוליכות החשמל נמוכה יותר ואז יכולים להצטבר יותר מטענים חשמליים על גופים ואז שיש את האיפשרות למתאנים להתאזן אז זרם החשמל יהיה גבוה יותר מזרם החשמל ביום לח יותר.

emo_45.png

ואתה צודק במאה אחוז אלכס. כרגע יש בפתח תקווה 15.2 מעלות אבל עם 20% לחות!! (-7.6 הטמפ הלחה) וזה גורם לזה להרגיש הרבה יותר קר, ממש קפוא פה! בטח בהרים יש קור אימים.

היום היו פה 21%-12% 

עד כמה שידוע לי הלחות לא משחקת תפקיד כשמדובר בטמפ' נמוכות ואין לה השפעה על עומס הקור, אלא לרוח (תקנו אותי אם אני טועה).

תנסה לגור בירושלים, אתה יוצא לבחוץ וחוזר לבית עם יד מצומקת ופצועה כמו שדה חרושה...

העם דורש שלג!emo_85.png

היום היו פה 21%-12% 

עד כמה שידוע לי הלחות לא משחקת תפקיד כשמדובר בטמפ' נמוכות ואין לה השפעה על עומס הקור, אלא לרוח (תקנו אותי אם אני טועה).

דווקא אני הבנתי שכן, גם כי אני מרגיש את זה וגם כי כתבו את זה פעם בפורום שיובש גורם לטמפ להרגיש קרה יותר. אני לא יודע את ההסבר המדעי בכל אופן, אבל אולי מישהו אחר יוכל להסביר.

שיא לחות נוסף נשבר היום: נמדדו בעפולה 0% לחות!

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: anonimy12314
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר