כפי שנחזה,   חצי האי סיני הררי הביא עימו התפתחות אוגרפית מרשימה לדרום לכל הדעות,  דבר מרשים ביותר אך שכיח לאיס"ים פעילים.

אישית בתור חובב לאחרונה אני זוכר אירועים דומים כאלו כמדי שנה (לדוגמא שנה שעברה היה בספטמבר מקרה דומה).

תגידו שנייה, איך היו עונות הגשם האחרונות בדרום? בצפון אני יודע שהן היו שחונות, במרכז ממוצעות ומה בדרום? אני מבחין שיורדים שם גשמים יפים בסתווים האחרונים אך האם זה אומר שהדרום מעל הממוצע בשנים האחרונות?

זה נראה שמבול מתקרב לבאר שבע, מישהו שם מהפורום לדווח?

חברים,ברגעים אלו בראשל"צ גשם מלווה ברעמים.

תגידו שנייה, איך היו עונות הגשם האחרונות בדרום? בצפון אני יודע שהן היו שחונות, במרכז ממוצעות ומה בדרום? אני מבחין שיורדים שם גשמים יפים בסתווים האחרונים אך האם זה אומר שהדרום מעל הממוצע בשנים האחרונות?

בדרום שהממוצע הוא בין 300-10 מ"מ הרבה יותר קל לקבל חורף גשום מאשר בצפון.

בצפון מאז עונת 2014 היו 2 עונות שוחונות ואחת מעט מעל הממוצע.

אבל אם נשים לב היה רצף הפוך בו היה יתרון גשם לצפון בשנים 2013-2010 (ארבע חורפים ברציפות).

בדרום שהממוצע הוא בין 300-10 מ"מ הרבה יותר קל לקבל חורף גשום מאשר בצפון.

בצפון מאז עונת 2014 היו 2 עונות שוחונות ואחת מעט מעל הממוצע.

אבל אם נשים לב היה רצף הפוך בו היה יתרון גשם לצפון בשנים 2013-2010 (ארבע חורפים ברציפות).

אהה מעניין מאוד, אז אפילו אחרי מערכת כזו הם יכולים לסגור את הממוצע בדרום הרחוק. לפי דעתי אם בשנים האחרונות זה קורה הרבה אז כשיעשו ממוצעים חדשים ממוצע הגשם בדרום יגדל.

וגם חשבתי שבצפון היו יותר עונות שחונות בשנים האחרונות, אם כך לא ניתן להצביע על מגמה בצפון ולהסיק לגבי העתיד שום דבר. זאת הקלה

אוף! בגלל העננים הטמפ גבוהה וזה מעצבן, עדיין 28 מעלות פה כשבדרך כלל באיזור 24-23 מ"צ בשעה הזו בפ"ת, זה כמו קיץ בלי לחות.

חחחח את האמת אני לא בטוח אם אני שמח לגבי העננים אוא עצוב כי כבר הרבה זמן שלא היה מעונן ככה פה אבל שוב זה גורם לזה שחם בחוץ.

אם אני אסכם אז כיף להסתכל על זה מהחלון כשאני במזגן בבית וזה נותן הרגשה כאילו קר בחוץ חחחח

אני כרגע לא נמצא בחוץ, טאבל הבנתי מחברים שלי שהתחיל גשם בירושלים.

"מוסיקה היא לא הצלילים או התווים, מוסיקה היא הרווח שאנחנו לוקחים ביניהם" (ארתור רובינשטיין)

ברגעים אלו כל גוש דן תחת מופע אורות.

שימו לב במכ"מ מה הולך ונכנס מדרום הארץ ועושה את דרכו למרכז.

הגשמים ממשיכים במרכז כבר די הרבה זמן... פעם בישראל מופע אור קולי

הגשמים ממשיכים במרכז כבר די הרבה זמן... פעם בישראל מופע אור קולי

כעת נשאלת השאלה מתי יבוא הגשם הרציני לבית שאן וישטוף את הטינופת שנעשתה פה באוויר כי איאפשר לנשום פה

גוש נוסף עושה את דרכו צפונה. 

יואו איזה גשם מבול! ירד בפתח תקווה 1.8 מ"מ והלחות קפצה ברגע אבל עכשיו כשזה נגמר נראה שהלחות יורדת שוב והטמפ עולה מעט

גוש נוסף עושה את דרכו צפונה. 

כן אבל כיוון הרוח עשוי להשתנות לדרום דרום מזרחה שזה לא טוב לאיזור שלי

כי בעצם הרוח מבריחה את הגשם צפון צפון מערבה

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: alviliavi, , מרשמלו, , shay2748
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר