אשכול מרוכז עדכוני בוקר צהריים וערב

חחח זה לא נראה לך מוגזם קצת בטווח? אנחנו בסתיו דברים משתנים כל יומיים אי אפשר לדעת בכלל מה יהיה ביום ראשון הקרוב אפילו...

שלום לכולם,

לפי עדכון צהריים מסתמנת מערכת גשם ראשונה ( היורה ) בין התאריכים 15.10-18.10 עם כמות משקעים יפה מאוד לצפון ולמרכז ואולי אפילו שלג בחרמון, אמשיך לעדכן.

מהפה שלך לשמיים

שלום לכולם,

לפי עדכון צהריים מסתמנת מערכת גשם ראשונה ( היורה ) בין התאריכים 15.10-18.10 עם כמות משקעים יפה מאוד לצפון ולמרכז ואולי אפילו שלג בחרמון, אמשיך לעדכן.

אני לא רוצה להישמע פסימי אבל לא נראה לי שזה ישרוד

כי עדכון צהריים כבר החל להתמתן טיפה אצל מודל gfs ללא שום קשר לשאר מודלים שיש

אכן ההתמנות היא קלה אבל יש מצב למערכת עם מעט משקעים בתאריכים אשר ציין סנומן.

לכן, עדיף לקחת בעירבון מוגבל תחזיות מעל טווח של כ7 ימים. שכן, אמינותם גבוהה בכ20% מהימור.

חבר בפורום מאז ה24.9.13, עוסק בתחום המטאורולוגיה מאז ה17.11.11.

לכל דבר היושב לכם על הלב או בעיה שמציקה לכם, מוזמנים לפנות אליי בהודעה פרטיתemo_38.png

השירות המטאורולוגי הפרטי:

דף פייסבוקhttps://www.facebook.com/thahazitmezegavirisrael

שלום לכולם,

לא יקרה

העם דורש שלג!emo_85.png

נועם .המודלים לא היו רחוקים מתרחיש כפי שסנומן ציין ואף רמזו על כיוון קרוב לכך. יום בבוקר הם השתנו לחלוטין.כאן המקום גם לציין שזו בדיוק הסיבה שהעיסוק בתירגום המודל למצב מסויים ללא ניתוח מעמיק של האפשרויות הקיימות אם המודל טועה  יכול להיות מסובך.על כן ההבטה במגמות היא החשובה ומה שרואים זה היחלשות הסובטרופית  וכניסה של אויר קר יותר  וזה מספיק על מנת שיסגרו שקעים מערבית לנו.מה גם שאין השתלטות של האפיק מים סוף כעת ומאידך אין התחממות כך שמה שיגיע בהמשך אוקטובר יהיה מערבי ופעיל וזו גם הסיבה שאימצתי תרחיש שהיה תמוה לחלק מהאנשים כאן וכתבתי שעל פי ניתוח שלי צפוי אוקטובר קריר וגשום.

ok

העם דורש שלג!emo_85.png

לדעתי וכפי שמראים המודלים ועוד נתונים ממקומות שונים אוקטובר יסתיים חם מעט מהרגיל ויבש יחסית שיכלול מערכת אחת עיקרית במהלך שליש אחרון.

תרחיש אוקטובר הקר יכול להתרחש אכן במקרה ואפיקים צפוניים ומערביים ישפיעו עלינו בתדירות גבוהה יחסית אך הסינופטיקה כרגע לא תומכת בכך ומי שנהנה מסתיו פעיל וקר בעיקר רחבי אירופה ובדגש על מרכז היבשת אזור איטליה והסביבה.

אפיקי ים סוף פעילים גם חסרים עד לרגע הזה שהיו יכולים להביא לכאן עוד הצטברות של משקעים אך לצערי גם את זה אין.

מאמצע החודש ולהערכתי נתחיל לזהות סינופטיקה שונה לשליש האחרון ורמה יותר חזקה במרכז ומערב היבשת וזה יביא לכאן מערכת גשם ראשונה לעונה במהלך השליש האחרון אך כמה גשם והאם זה יכול לפצות ולהביא את הממוצע החודשי נדע בהמשך

כן זה נראה די ריאלי מה שאתה אומר... גשם לא נראה בעשרת הימים הקרובים...

נקווה רק לטוב 

בנוגע לטווח שמעל ל6-5 ימים כל הסינופטיקה נראית לי פתוחה למדי,  היא מורכבת כזו שכל שינוי קטן שהמודלים לא מזהים יכל להביא לנו משהו טוב או לחילופין המשך התקופה היבשה.

בהחלט אחי אך לדעתי סיכוי גבוה שנקבל מערכת בהמשך

אתה בעיקרון צודק אבל שוב מחכה לראות פעילות בלתי צפויה באזורנו ביינתים הכל די קל לחיזוי... היובש לא קשה לניחוש לטווח שבוע עד שבוע וחצי שם זה הופך קצת מתעתע

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר