סקירה כללית לסוף החודש ותחילת אוקטובר

שבוע טוב חברים ברצוני לעדכן אותכם על המצב הנתון שאנו שרויים בו.

אז בהתאם להתרכסות שמכניסה הילוך במערב אירופה היא תתמזרח אלינו וגם אנחנו נושפע ממזג אוויר די יציב וחם לתקופה הנוכחית, אם כי לאחר מכן אנו צפויים לקבל תקופה הרבה יותר מעניינת ופעילה באזור המזרח התיכון.

צפי ראשוני ל״יורה״ ולאפיק עמוק עד מאוד שנראה לכרגע בעל ציר מערבי שיגיע אלינו ויוריד גשמים נכבדים ראשונים לעונה צפוי להגיע אלינו נכון לכרגע בין התפר של חג ראש השנה ליום הכיפורים, 5-11 לחודש אוקטובר לערך 

יש לזכור שאפיקים בעל ציר מערבי נותנים יתרון די משמעותי לגשמים בתפרוסת נרחבה יותר בעיקר לאזור מישור החוף המרכזי הדרומי ופנים הארץ המרכזי כדוגמת ירושלים, ועל הדרך המסלול שהוא עובר דרך הים גורם לו להגיע יותר מהר לתהליך רוויה ולאסוף איתו הרבה לחויות ותאי גשם מפותחים בדרך .

אבל כרגע כמובן שמדובר בצפי ראשוני וכי מפאת הטווח עוד לא ניתן לקבוע איזה ציר יהיה האפיק ואם במקביל להגעתו נושפע מאפיק ים סוף, דבר שגם גורם לשינוי כל התמונה המתקבלת.

איך כמה למה באיזה צורה ומתי בדיוק, לכל השאלות האלו יהיו תשובות בהמשך.

יש מספר הרצות אנסמבל שתומכות בכך, כרגע ניתן להישאר אופטימים לקראת העתיד לבוא.

שבוע טוב לכולם :)

כמו תמיד גיא, תותח על!

חבר בפורום מאז ה24.9.13, עוסק בתחום המטאורולוגיה מאז ה17.11.11.

לכל דבר היושב לכם על הלב או בעיה שמציקה לכם, מוזמנים לפנות אליי בהודעה פרטיתemo_38.png

השירות המטאורולוגי הפרטי:

דף פייסבוקhttps://www.facebook.com/thahazitmezegavirisrael

תודה על מתן התחזית גיא וברוך שובך חבר יקר emo_45.png

רק נראה לי דיברת על אי"ס פעיל בעל ציר מזרחי,    אי"ס פעיל בעל ציר מערבי מאופיין ביובש רב בכל הארץ עם עננות ביינונית וגבוהה שממטירה בעקר באזור ההר עקב קובנציות.

תודה חברים שמח להיות כאן איתכם ולחזור לפעילות במיוחד העונה הנוכחית....

כן קומולונימבוס ידידי היקר התגעגעתי גם אלייך, וכן טעיתי בכיוונים חחחחח טוב נו גם זה קורה בהתחשב בזה שהמודלים מצליחים לבלבל ולהטעות גם אותי emo_86.png

אכן ציר מזרחי תודה שתיקנת אותי, וכבר עכשיו ניתן לראות בעדכון הצהריים על מה שאני מדבר עוד נמצא רחוק מאיתנו אבל העדכונים יתגבשו לכדי מגמה אחת שתלך ותחדד את המצב היסנופטי לזמנים אלו בהמשך 

בעדכון של עכשיו דווקא גפס מראה שקע קפריסין מלווה באפיק רום.

אבל עד אז יש עוד מלא זמן בתקווה שיתממש,  מעדיף לא להכנס לדקויות ובטח שלא לנסות לנתח את המודלים בטווח ההזוי שלהם חחחח.....

כפי שכבר אמרתי, ברוך שובך גיא ויישר כוח על הסקירה! נמשיך לעקוב בתקווה שיתממש.

"מוסיקה היא לא הצלילים או התווים, מוסיקה היא הרווח שאנחנו לוקחים ביניהם" (ארתור רובינשטיין)

שבוע טוב emo_45.png

נכון אתה פוחד כמו אדיוט לשלוף רגשות emo_02.png

גיא אתה רומז על יום כיפורים גשום?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר