תחזית לשבוע הקרוב (יום שבת 24.9.2016).

עוד שבוע חלף מהר והגיע לסיומו כמו תמיד אני אכתוב את הסקירה לשבוע החדש.

כמו מדי חודש ספטמבר קלאסי,   גם השנה לקראת סוף ספטמבר מתבהרים הסממנים הסתווים,   לחץ האוויר בקרקע עולה (עקב היחלשות הפרסי),  הטמפרטורות ברום העליון צונחות ואף זכינו לטעימה קטנה של גשמים ראשונים בעונה ממקור לחות ים-תיכוני אתמול.

שימו לב גם להיום למרות העליה בטמפרטורות היום (שבת),  הלחות ירדה אופן גורף בכל הארץ עם דגש על החוף הצפוני,  כעת בחיפה סביבות 12:00 אני חושב לראשונה מאז הקיץ הלחות היחסית בצהריים יורדת מתחת ל-50% ואף לא רק בכרמל אלא בכל החוף הצפוני (ראש הנקרה כעת 47% לחות,  שבי ציון 44% לחות,  אזור התעשיה בחיפה 44%) אז חום קייצי בחוף הצפוני זה ממש לא.

חשוב לי לציין כי גם בחוף המרכזי והדרומי מרגישים בירידה בלחות ביחס לקיץ היום אולם לא ברמה של החוף הצפוני וזה עקב הזרימות שעוברות דרך ארוכה יותר בים.

כל זה נגרם כתוצאה מגיחה ראשונית של אי"ס בעל ציר מזרחי,  משמע הזרימות הן בעלות רכיב צפוני-צפון מערבי תלוי עד כמה ציר האי"ס נמצא מזרחה מאיתנו.

שימו לב גם למשאבי הרוח הערים באזורים המערביים בארץ ביומיים הקרובים לתושבי החוף הצפוני זה יכל להיות קצת דמוי פן לשיער.

גם מחר (ראשון) השבוע ייפתח בהתחממות נוספת אולם עדין נושפע מאי"ס כך שהלחות בעקר בצפון ובפנים הארץ לא תהיה גבוהה במיוחד דבר שיקל את עומס החום וכן, גם מחר רוחות צפוניות ערות באזורים המערביים בארץ.

בשני יעבור אפיק רום רדוד מעל אזורנו ובהתאם הפרסי יתחזק ונחזור שוב להיות מושפעים מאפיק פרסוף בקרקע דבר שיתבטא בירידה בטמפרטורות ועליה בלחות בכל הארץ ועליה באינוורסיה המירנית.

בשלישי ההתקררות תגיע לשיאה ועקב מיעוט עננות באזור פנים הארץ הלילות והבקרים יהיו קרירים למדי עקב התקררות קרינתית דומננטית.

ברביעי תורגש מעט התחממות וחזרה למזג אוויר קלאסי לספטמבר וככל הנראה גם חמישי (כבר טווח ארוך).

בנוגע לסופ"ש הבא עניין שנוי במחלוקת בין המודלים עקב רכס רום דומננטי שיתפתח במרכז אירופה וינוע מזרחה,  ככל הנראה הוא יגיע אלינו ויגרום לאירוע חם אך השאלה היא מתי ולכן עקב הטווח ועונת המעבר ישנם חילוקי דעות בין המודלים,  יתכן שגם לפני האירוע החם תהיה הפתעה (סיכוי נמוך יחסית).

בכל מקרה על פי הצפי ניתן לסכם את ספטמבר כחודש מתון עם מאפיינים קלאסים של חודשי ספטמבר בלי הרבה חריגות לקור,לחום או לגשם וללא ספק תענוג לקבל ספטמבר כזה לאחר התופת של שנה שעברה.

תותח סיבי! סקירה לענייןemo_45.png

emo_45.png כרגיל CB מקצועי ומלוטש,שבוע טוב לכלל חברי הפורום .

כפי שסיכם ידידנו CB שבוע קלאסי לסיום חודש ספטמבר.

חודש אוקטובר בפתח,החגים כבר כאן ועימם גם היורה.  emo_01.png

תודה על התחזית. 

דרך אגב המודלים נראים זוועה לחורף הקרוב..

מדאיג. כנראה שהתחזית של בועז דיין תיהיה נכונה לצערי

בוא נקווה שלא.

"מוסיקה היא לא הצלילים או התווים, מוסיקה היא הרווח שאנחנו לוקחים ביניהם" (ארתור רובינשטיין)

תחזית כתובה היטב ומנוסחת באופן יוצא מן הכלל כמו תמיד! תודה לך! emo_01.png

תודה לכולם על הפרגונים חבריי היקרים.

laloom12 אני ממליץ שלא להסתמך על עונתיות כל כך עקב האמינות הנמוכה שלהן.   בסופו של דבר נדע בסיום החורף מה קיבלנו ומה לא.

כל הכבוד CB!!!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: lia5000,
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר