בפתח תקווה לא נראתה ולו טיפה אחת של גשם היוםemo_03.png

לא נורא, העונה רק התחילה ולפחות אזורים נרחבים בצפון נהנו.

זה נחשב היורה?

זה נחשב היורה?

כעקרון לא לפי ההגדרה הרשמית שהגשם אמור להיות נרחב,    אבל יניב ריז מתפוז אמר משהו שבהחלט אני מסכים איתו לא חייב להיות יורה אחד ומלקו"ש אחד,   עקב האופי המקומי של הגשמים הראשונים\האחרונים בעונה ניתן להגיד שישנם כמה יורים ומלקו"שים (כי לכל מקום יש יורה מקומי משלו ומלקו"ש מקומי משלו).

לסיכום בחיפה:

באוניברסיטה נמדדו 0.9 מ"מ היום בגל גשם סביבות 8:20 בבוקר.

בטכניון נמדדו 5 מ"מ בשני גלי גשם,  אחד סביב 8:20 בבוקר והשני סביבות 4:10 אחרה"צ.

עקב האופי המקומי אני לא יודע כמה ירד אצלי מכוון שהאזור מגורים שלי רחוק משני המקומות הללו.

זה נחשב היורה?

כעקרון לא לפי ההגדרה הרשמית שהגשם אמור להיות נרחב,    אבל יניב ריז מתפוז אמר משהו שבהחלט אני מסכים איתו לא חייב להיות יורה אחד ומלקו"ש אחד,   עקב האופי המקומי של הגשמים הראשונים\האחרונים בעונה ניתן להגיד שישנם כמה יורים ומלקו"שים (כי לכל מקום יש יורה מקומי משלו ומלקו"ש מקומי משלו).

זהו, לפי ההגדרה של יורה (הגשם הראשון) אז הוא משתנה לפי המיקום

בסוף בפתח תקווה ירד בתשע וחצי גשם קל של כמה דקות... מוזר, זה קצת נגד את כל התחזיות

עברתי כעת על האנסמבלים, סיכוי של כ-75% לאירוע גשם 

ב-30.9-1.10 סטיית תקן גבוהה נקווה שנקבל את התרחישים

המשמעותיים יותר לתקופה...

דווקא נראה לפי המגמות והאנסמבלים שאוקטובר ייפתח שרבי.

בגלל הטווח ועונת המעבר ממליץ כרגע לא להתמקד בזה,    אגב שימו לב לגיחה הראשונית של אי"ס בעונה היום ומחר וזה יתבטא בזרימות צפוניות שבשעות אחרה"צ יעשו חזקות יותר שיגרמו להקלה בלחות שתורגש בעקר בפנים הארץ,  ההקלה בלחות תגיע אף לשפלה מה שלא קורה בקיץ.

אכן  סיבי החלה "נדנדת הסתיו" ביומיים הקרובים (היום ומחר) הטמפ

יעלו אך עומס החום ישאר דומה עקב התייבשות נוספת שנגרמת כפי שציינת,

מזרימות צפונית בעלות רכיב מערבי- ומסלול ימי קצר.

לגבי האנסמבלים, הכוונה יותר לכיוון של ה-30.9...

זה תלוי,  שים לב שגפס כבר התקפל מי זה  בעוד איסי לא כל כך... בקיצור עונת מעבר מתבטאת בחילוקי הדעות בין המודלים למינהם ובזיגזגים שלהם.

אגב צריך להגיד מילה טובה לגפס על החיזוי המדויק באופן יחסי של הגשמים אתמול וגובה האינוורסיה ביחס לאיסי שהקצין את האירוע יותר מדי.

בהחלט, גפס חזה נפלא את האירוע. יש לציין שמפות המשקעים רק נותנות אינדיקציה למה שעשוי להתרחש בפועל.

צריך לקחת אותם בערבון מוגבל תמיד בשכלול המצב הסינופטי.

ברור, מפות גשם זה לא באמת מפות גשם אלא מפות פוטנציאל לגשם emo_07.png.

אבל לפי הטמפרטורות וגרפי האי יציבות שגפס הראה היו מדוייקים יותר משל איסי בפועל.

אפיק ים סוף ידוע משגע בכל עונה את החזאים וכל העוסקים במלאכה ;) אכן משעשע אבל אין לדעת מה יהיה הסתיו הוא הפכפך וכרגע שמחים שהקיץ מאחורינו כמעט לגמרי

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: lia5000, רוננין, ,
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר