ערב טוב.סתיו אלים ופעיל?אכן!טמפ הים התיכון תשבור שיאים

חדשים וזה מחזק את הדברים אשר כתבנו כאן לראשונה לפני למעלה מחודש.זרמים חמים וטמפ גבוהה במיוחד בחלקו הדרומי של הים התיכון בין הדלתא לקפריסין הם התנאים המתאימים לתחזית האופטימית שלנו לסתיו.הטמפ ב25.8 אמורה לעמוד על למעלה מ31 מ!מהלך כזה יגרום לתופעות מטאורולוגיות אלימות באזורנו ולהצפות כבדות באזור מצרים ועזה בהמשך.הן החוף הדרומי והן מזרח הארץ יככבו בסתיו הקרוב וזאת עוד לפני חודש אחד מחודשי החורף שיהיה נדיר מבחינת כמויות ומספר ימי הגשם שבו.תהנו.

תודה רבה מרשמלו, מחזק את דבריך!

emo_45.png

חבר בפורום מאז ה24.9.13, עוסק בתחום המטאורולוגיה מאז ה17.11.11.

לכל דבר היושב לכם על הלב או בעיה שמציקה לכם, מוזמנים לפנות אליי בהודעה פרטיתemo_38.png

השירות המטאורולוגי הפרטי:

דף פייסבוקhttps://www.facebook.com/thahazitmezegavirisrael

אז למעשה הסתיו יחל כבר בתחילת ספטמבר?

אני באמת לא רוצה לקלקל את המצב הרוח החיובי אך טמ"פ ים גבוהה לא בהכרח ישר מקנה לנו מערכות חזקות.

אני מזכיר כשלאחרונה טמפרטורת מיי הים שברה שיאי מקסימום (קיץ 1998) העונה שהגיע אחרי הסתיימה כבצורת קשה שדווקא בניגוד לשנים האחרונות אזור הדרום והמזרח הכי סבלו ממנה.

בהשוואה ל3 הקייצים החמים ביותר שהיו לנו עם טמפרטורות מיי הים הגבוהות ביותר בהתאם ( 1998, 2010, 2012)  רק סתיו 2012 סיפק את הסחורה בתור סתיו אלים ואינטנסיבי וגם אז רוב הפעילות התרחשה בצפון ובחוף.

אני באמת לא רוצה לקלקל את המצב הרוח החיובי אך טמ"פ ים גבוהה לא בהכרח ישר מקנה לנו מערכות חזקות.

אני מזכיר כשלאחרונה טמפרטורת מיי הים שברה שיאי מקסימום (קיץ 1998) העונה שהגיע אחרי הסתיימה כבצורת קשה שדווקא בניגוד לשנים האחרונות אזור הדרום והמזרח הכי סבלו ממנה.

בהשוואה ל3 הקייצים החמים ביותר שהיו לנו עם טמפרטורות מיי הים הגבוהות ביותר בהתאם ( 1998, 2010, 2012)  רק סתיו 2012 סיפק את הסחורה בתור סתיו אלים ואינטנסיבי וגם אז רוב הפעילות התרחשה בצפון ובחוף.

הסתיו האחרון היה מאוד פעיל איך שכחת אותו? גם זה שלפני שנתיים.

יש צדק גם עם דבריו של קלצניקוב מאחר והמערכות הקרות הן אלו שמושפעות יותר מים חם מאחר והעננות יותר מפותחת בגלל הפרשי הטמפ הגדולים.יחד עם זאת תחזיתי מתבססת על נתונים המצביעים על שקעים דרומיים (כבשנים אחרונות) ועל כן הם אלו שיספחו לחות ועוצמה גדולה ואם יתווספו אליהם אפיקי ים סוף (שבשנתיים האחרונות התגברו בעונ  המעבר לאחר שנים מספר שלו נתנו את התון בעונת המעבר)הרי שהסתיו יהיה אלים כפי שדיברנו.

בהמשך לדבריו של קלצניקוב אותן מערכות מים סוף אשר לא יגיעו לחוף ,לים החם באמת לא צפויה השפעה יוצאת דופן עליהם.

קלצ'ניקוב,  הסתיו מלפני שנתיים הגיע לאחר קיץ נוח יחסית וסביל מאד (כך שזה מראה שמה שחשוב זה המערכות הסינופטיות שיפקדו אותנו כי גם אם הים חם מהממוצע או קריר ממנו הטמפרטורה שלו באופן קבוע גבוהה יחסית בסתיו ולכן זה לא מראה שהולך להיות לנו סתיו גשום או שחון).

באשר לסתיו האחרון,  כן הוא היה פעיל במרכז ובדרום עקב הים החם שגרם להתעמקות מערכות רדודות לשקעי עזה אך שוב בשביל שיהיה סתיו פעיל צריך קודם כל ריבוי מערכות רום ולזה הים החם לא אינדיקציה לקבוע אם הסתיו יהיה פעיל או לא, ראה את הדוגמאות שנתתי קודם.

emo_45.png

לכל דבר היושב לכם על הלב או בעיה שמציקה לכם, מוזמנים לפנות אליי בהודעה פרטיתemo_38.png

ערב טוב חברים,

שמתם לב איך הדו שיח שלכם בפורום מתנהל.

אין ספק שהפורום השתדרג ומשתבח עם הזמן.

בהחלט חלק דיי נכבד מחברי הפורום התמקצע.

יישר כח emo_45.png

מסכים איתך מתיתיהו,   מדהים לראות בכמה איכויות עלינו בשנים האחרונות.

כל הכבוד לכל חברי הפורום ובעקר לתומש ושחר על העבודה היוצאת מן הכלל emo_45.png.

תודה CB.

לפי העדכון האחרון של המודל CFS שיש לקחת בעירבון מוגבל, העונה תתחיל באופן שחון אך המצב ישתפר בהדרגה ככל שנתקדם לא עבר החורף. אני אישית פחות סומך על המודל הזה עקב שינוי דעתו לעיתים קרובות, אך טוב לראות תחזית נוספת לשם השוואה.

ואם בתחזיות עסקינן אז קבלו את שקע הרום הראשון לעונה הנוכחית והוא יגיע על פי תחזיתי סביב 17.9 ויוריד גשם.איך כמה ולמה אינני יכול לומר כעת אך בהחלט מומלץ לעקוב ואף להזכיר לי אם טעיתי.יתקיים או לא?נבדוק ונראה.שבת שלום.

ואם בתחזיות עסקינן אז קבלו את שקע הרום הראשון לעונה הנוכחית והוא יגיע על פי תחזיתי סביב 17.9 ויוריד גשם.איך כמה ולמה אינני יכול לומר כעת אך בהחלט מומלץ לעקוב ואף להזכיר לי אם טעיתי.יתקיים או לא?נבדוק ונראה.שבת שלום.

לפי הערכה שלך, עד אזור ה17 לספטמבר לא ירדו כלל גשמים?

מה בנוגע לתופעות טבע אחרות כמו אובך, גל חום\קור קיצוני במהלך החודש הקרוב?

תודה מרשמלו, להערכתי צפוי סתיו חם מהרגיל עם כמות משקעים ממוצעת ומטה.

אני די פסימי... ולא צופה סתיו פעיל באזורינו, לעומת זאת מערב אירופה תקבל,

שלוחות של אפיקיות פולארית על חשבוננו. חשוב להדגיש שהכל פתוח...

שנת לה ניניה לפי סטטיסטיקה לרוב יבשה. אבל להשוואה קחו את חורף שעבר

שנה אל ניניו קיצונית שהייתה צפויה להיות גשומה בסופו של דבר זה לא התממש.

לכן ההערכות בערבון מוגבל וכל התרחישים פתוחים.emo_38.png

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: eitanabrahams
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר