בדרך כלל הסובטרופית כשמתחזקת מיבשת את השכבות הבינוניות והגבוהות עקב אנברסיית רום הפרסי נחלש ואיתו הזרימות המערביות.

חברה,המפות בימים הבאים יתחילו לזהות את שקע הרום ב17.9 .שימו לב כי  כנחנו מתחילים להיכנס לעונה מעניינת וכפי הנראה פעילה.לא לשכוח שבסוף החודש תפורסם השנתית.

מחכים והמשך יום מצוין

אז בעצם אתם אומרים הפרסי במגמה נחלש? או שעוד לא אמר את המילה האחרונה?

אז בעצם אתם אומרים הפרסי במגמה נחלש? או שעוד לא אמר את המילה האחרונה?

הפרסי הוא סטטי ולא משנה את מקומו במשך כל הקיץ,  שבוע שעבר למשל שירדו גשמי הקיץ האפיק הפרסי היה עמוק במיוחד בלווי אפקיות רום,    גם היום שחם מעט מהרגיל בעונה הוא חיי וקיים אך חלש יותר.

 

האפיק הפרסי הוא שלוחה של השקע המונסוני שנגרם כתוצאה של התחממות ניכרת של היבשת ההודי ביחס לאוקיאנוס ההודי ולכן האוויר נעשה חם ודליל יותר ביחס לאוקיאנוס ולכן נוצר אזור לחץ נמוך בקרקע אדיר מימדים שאנחנו חלק ממנו וכל עוד המונסון נמשך גם האפיק הפרסי ימשיך להתקיים.

 

בחודש ספטמבר שכבר הימים מתקצרים באופן ניכר כבר היחס בטמפרטורות בין היבשת ההודית לאוקיאנוס ההודי מתחיל להשתנות ולכן לקראת סוף השליש הראשון של ספטמבר האפיק הפרסי מתחיל את מגמת ההיחלשות כאשר העשרת השניה של ספטמבר היא "תקופת התפר" בין הקיץ לסתיו כאשר האפיק הפרסי מתחיל לגסוס ובמקומו באופן הדרגתי אפיק ים סוף "לוקח מושכות" על אזורנו בקרקע,   אך כמו שציינתי זה לא קורה ביום אחד ולכן בעשרת השניה של ספטמבר נהוג לקרוא לאפיק העונתי השולט עלינו בקרקע אפיק "פרסוף"  (החלאה בין האפיק הפרסי לאי"ס) ואז משטר הרוחות נעשה בעל רכיב צפוני יותר ופחות ימי ולכן הלחות מתחילה לרדת בחוף ובשפלה (עדין קייצי אך באופן מתון יותר,  מה שנקרא "שלהי הקיץ") ובדרך כלל מתישהו בשליש האחרון של ספטמבר האפיק הפרסי "נפטר" באופן מוחלט ונכנסים באופן רשמי לעונת הסתיו.

 

בקיצור השינוי הדרגתי מתחיל בדרך כלל בתקופה שמתחילה עוד שבועיים וחצי ורק לקראת עוד חודש הסתיו האמיתי יגיע אלינו.

 

כרגע תושבי פנים הארץ יכולים כבר להרגיש במתינות קלה במאפיינים הקייצים כגון הפחתת שעות השמש, לילות ארוכים ונעימים יותר וכמובן התחלת פריחת החצבים,    אצל תושבי החוף כרגע בממוצע אנו בשיא הקיץ עקב טמפרטורת הים ושיא הקיץ יגמר מתישהו לקראת סוף השליש הראשון ספטמבר (סביב עוד שבוע וקצת).

CB, הסבר מעולה !

תודה רבה על הפרגונים חברים emo_01.png

חזרתי מכרתים אתמול, ולהפתעתי הרבה ראיתי במרכז האי העצום הזה פשוט אלפי חצבים! מראה פשוט מדהיםemo_38.png

לראות חצבים בשיא הפריחה שלהם כבר בשלב הזה של השנה. מעבר לכך הסביבה שם מאוד מזכירה את שלנו.

חבר בפורום מאז ה24.9.13, עוסק בתחום המטאורולוגיה מאז ה17.11.11.


לכל דבר היושב לכם על הלב או בעיה שמציקה לכם, מוזמנים לפנות אליי בהודעה פרטיתemo_38.png


 


השירות המטאורולוגי הפרטי:


דף פייסבוקhttps://www.facebook.com/thahazitmezegavirisrael


 

שחר,מה שבטוח שאת הנחליאלי הראשון לפחות תראה כאן בקרוב.

שחר,מה שבטוח שאת הנחליאלי הראשון לפחות תראה כאן בקרוב.

רמזים לסתיו מוקדם השנה?

לא רק אלו הרמזים.המפות כבר מראות או לפחות מתחילות להראות את אשר עליו דיברנו כבר לפני שבועיים.מתחילת ספטמבר טמפ נוחות יחסית ושקע רום שכבר נראה לחדי העיין אשר יגיע סביב 17.9 לאזורינו וימטיר.ספטמבר יהיה בעל אופי סתוי למהדרין עם טמפ נמוכות מהממוצע.

אכן ישנה מגמה כזאת שמחזיקה טוב ביחס לטווח emo_45.png אבל כמעט באופן קבוע מידי שנה השינויים הסינופטים של הסתיו מתרחשים בתקופות שציינתי קודם.

 

כל עוד הפרסי חיי וקיים הסינופטיקה היא קייצית,   והרבה מהפעמים כשהפרסי מתחזק בשילוב חולשת רום המזג אוויר בהחלט נעים ונותן אווירה יותר "סתווית" (כמו רביעי שבוע שעבר) אך הגורמים הסינופטים הם קיציים.

תודה לך על התשובה המפורטת. כל טוב

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: ,
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר