אדר א' הגיע אביב בא

ברוכים הבאים לאביב

אביב היא עונה שיש בה ימים נעימים כמו היום לצד ימי שרב וגם ימי גשם כמו מחר ואף ימים קרים ושלג במירון לעיתים כמו שנה שעברה

אז ברוכים הבאים לאביב הסינופטי שנקווה שיהיה ארוך ולא יבשר על בוא קיץ מוקדם

באביב בהחלט יכולים להיות 22 מעלות וגם בחורף כמובן.
הסינופטיקה היא זאת שקובעת וזה מה שהולך להיות.. אביב.. אולי נסחט מזה גשמים גם.. אבל הטמפ' - אביב לחלוטין..

וזה נכון שהולכת להיות מערכת קרה וסוערת בסוף פב' - תחילת מרץ... אבל הסינופטיקה של החודש אביבית לחלוטין - תחילת אביב, ימים חמימים ואפשרות לשרבים.

אכן כמדי שנה בעשורים האחרונים אנו עדים להתלחות מוקדמות של סינופטיקה אביבית עד שזה הפך לדבר שכיח לגמרי.

בסך הכל היו יומיים אביביים לא צריך להסחף ולקבוע שהאביב הגיע. החורף הוא עד 21.3

אתם מבינים שאין חוקיות.

סינופטיקה אביבית יכולה להופיע בחורף (באופן מתון) וסינופטיקה חורפית יכולה להופיע גם באביב (באופן מתון) השינוי הוא הדרגתי ולא מתרחש בין לילה ולא ניתן לקבוע אותו על פי תאריכים.

צריך לדעת שהשינוי החל, ישנן יותר שעות שמש,  הסובטרופית מתחילה את מסע ההצפנה שלה והים התיכון קר.

לשם שינוי לא מסכים עם שניכם, זה שישנה סינופטיקה שהולידה שקע קטן של שרב ויותר שעות של אור לא הופך את זה לאביב משום שטמפ' כאלה יכולות להיות גם בדצמבר, הדבר היחיד שנכון הוא שהסיכוי לקור קיצוני בלילות ומוקדם בבוקר יורד...אין קשר לחודש אדר או משהו כזה...זה סתם יציאה לא קשורה אדר הגיע אביב בא?

זה מה שאמרתי,   סינופטיקה אביבית מופיעה גם בחורף בעקר בחלקו השני אבל זה לא אומר כלום על הבאות.

גם שנה שעברה הייתה תקופה אביבית ממושכת מהמחצית השניה של ינואר עד לשליש השני של פברואר ואחרי זה כולם זוכרים מה קרה....

כן אבל הוא אמר שהסינופטיקה של החודש היא אביבית ואתה הסכמת, לכן אמרתי שעם זה אני לא מסכים, נראה היה שאתם מתכוונים שהחודש הזה יהיה כבר אביבי

אני לא התכוונתי לכך,  רק אמרתי שהסינופטיקה של אתמול היא הייתה אביבית או טרום אביבית,  לא אמרתי שזה הגורל של החודש הזה.

emo_32.png שלום לכולם,

אל תריבו: מזה כמה שנים, אין חורף קלאסי כפי שהיינו רגילים לחוות , מי מאיתנו ש הוא מעט מבוגר יותר.

השנה במיוחד, למרות גשם וקור , אין תחושה של חורף אמיתי. גם במפות ניתן לראות את מהלכי מזג האויר, אשר הביאו עימם גשם וקור. בנוסף, כל מי שיש בו מעט מהיכולת להביט סביב, ירגיש ויריח את פעמי האביב (ציפורים שרות ומחזרות, עצים שהחלו מלבלבים, ריח של אביב נישא באויר הבקרים). מידי שנה החורף מסתיים מוקדם ממה שהיינו רגילים- כבר באמצע פברואר . גם בשיא בחורף הטמפרטורות לפתע נוסקות. מבחינתי לפחות- אין עוד עונות שנה קלאסיות, אלא קיץ  ועונות מעבר עם תופעות של חורף . זו דעתי .

גם כעת ניתן לראות במפות ומודלים השונים את "מאבקו" של מזג האויר החורפי להיכנס ממערב ומצפון. כמו כן ניתן לראות את הקושי המאפיין את השקעים מהאנטלנטי מלהיכנס לתוך איטליה ויוון , אלינו.

תודה ושבוע טוב.

לא יודע מה הגיל שלך אבל מעניין באמת אם זה לא היה כך לפני 30 ו - 40 שנה, יש תחושה שאנשים לפעמים נהנים מלהיזכר בנוסטלגיה - "אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדתי" , בכל אופן עדיין לא הייתי רואה במצב הסינופטי העתיד לבוא אביבי או "מריח אביב" - הקטע הזה של להגיד אין תחושה או לא מרגישים - זה באמת נחמד מבחינה חוויתית אבל עדיין התחום הוא מטארולוגיה והוא תחום של מדעים ולא תחום של הרוח, לכן עדיף לתת למספרים לדבר...

ברק ערב טוב,

אינינוהגת ל"התקוטט" מעל גבי אימילים.

א. גילי מעל 40. וזו לא נוסטלגיה. פשוט ראיתי הרבה חורפים בחיי.

2. שים לב כי ציינתי גם מרכיבים מטאורולוגיים בתשובתי.

3. לא יזיק להביט סביב , לצד מבט במפות ומודלים. הטבע בד"כ יודע מה כיצד לנהוג.

מעבר לכך-קחו את הדברים בקלות, גם אני אוהבת חורף ,כי נולדתי בחורף, אבך לא שווה לריב על כל דבר.

שבוע טוב.

היי מצטער אם נפגעת , אני דווקא לא פניתי בכוונה להתווכח או להתקוטט, רק רציתי להעלות את הדברים ואת התחושות בצורה די בהירה ולכן זה יצא בהתקפה, בנוסף לכך לא שמתי לב שאת ממין נקבה(חלילה לא משנה משהו) אבל טוב לדעת זאת...בכל אופן אני לקחתי את הכל ברוח טובה - אולי בגלל שהנושא יקר לליבי הרגשת מתקפה מצידי ואני שוב מתנצל על כך אבל הדבר מגיע מרצון להעביר את דבריי ואת כוונתי במלוא הדיוק ולא לריב עם אף אחד, שיהיה שבוע טוב

שלום לך montrey2,   ראשית אני חייב לאמר שלא היה כאן שום ריב אלה שיחה עם חילוקי דעות וזה בסדר גמור שלא כולם באותו ראש אחרת הכל היה משעמם בחיים.

שנית אולי רק "נולדתי אתמול" אבל כרגע סהכ הכל שניים מתוך שלושת חודשי החורף המרכזיים הסתיימו כקרירים מהרגיל לממוצעים של שני העשורים האחרונים וסביב הממוצעים של שנות ה-80 וה-90 (זה מבחינה עובדתית).

אולם לא הייתי קיים בחורפים מלפני שני עשורים אך גם במבט בארכיונים למינהם וכו'... אירועים אביביים בחורפים אינם נדירים בארצנו,   צריך לזכור שאנו גרים במזרח התיכון ולא באירופה והמדינות השכינות לנו (שחלק מאזורי הארץ חולקים איתן את אותו מזג אוויר במשותף) הן מצרים ירדן, סוריה ולבנון.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: רוננין
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר