סקירה מפורטת שלי למערכת הקרובה.

תאור סינופטי כללי:

אני לא מעוניין לחפור הרבה על ההקדמה הסינופטית למערכת כי דברנו על כך מספיק בפורום

ולכן אני יסכם אותה באופן תמציתי:   רכס רום סטטי וחזק מאד משתלט על מערב אירופה אשר הגיע מכוון אפריקה,  וגורם למזג אוויר נוח יותר ויבש באזור זה,   במקביל הזרם סילון הפולארי מדרים ממזרח אירופה הישר למזרח התיכון עם גלעין קור שמקורו רוסי.

בנוגע לתחזית המפורטת,  אני מתכוון להשתדל לתת לכל גל משקעים תחזית מפורטת נפרדת ולכן מרבית התחזית שלי פה תתרכז בגל הראשון ותדבר באופן כללי על שאר ימי המערכת בסוף.

התחזית:

היום (שבת):

ציר אפיק הרום בדרך אלינו ולכן כבר היום כפי ששמתם לב השינוי ההדרגתי החל,

גובה האינוורסיה עולה, הרבה עננות נמוכה מכסה את הארץ וגשמים מקומיים יורדים

פה ושם בתיפרוסת ארצית.

החדשות הטובות הן שציר האפיק ימשיך להתקדם אלינו כך שככל שנתקדם בזמן היום כך יעשה המזג אוויר יותר לכוון החורפי בהדרגה.

במקביל אי"ס שולח שלוחה קרקעית צפונה לכוון חופי סוריה-מזרח תורכיה ששמה במהלך הלילה עם תמיכה מהרום יווצר שקע קרקעי שיגרום להתחזקות הרוחות.

שימו לב!

מי שישאר ער הלילה יראה איך בעת אחת הגשמים יתחזקו עקב מעבר החזית הקרה הפעילה הראשונה למערכת (חזית פולארית שהיא התנגשות בין האוויר המזרח תיכוני החמים לאירופיי הקר),

יעשה גשום וסוער תחילה לאורך החוף ובמהירות הגשם יעבור גם לאזור ההר.

שלג במהלך היום (שבת) ירד בחרמון אולם יהיה קל בלבד כאשר לקראת אמצע הלילה הוא יעשה כבד מאד.

במקביל יתכן גם שלג באוויר-שלג קל בצפון רמה"ג ופסגת הר מירון במהלך הלילה (לאחר הגעת החזית הקרה הפעילה).

יום ראשון (עיקר התחזית):

זהו היום שכנראה תושבי הצפון הכי יאהבו במערכת ככל הנראה,

מבחינת משקעים יום דיי שוויוני עם אפילו יתרון קל לצפון הארץ.

בוקר:   כמעט כל תושבי הארץ בצפון ובמרכז נתעורר ליום רוחני גשום וסוער.

הרוחות החזקות יגרמו לזה שיתרון הגשמים יהיה בהר,   שמה בשעות האלו קיימים הסיכויים הכי טובים להתפתחות CB עסיסיים,  לחובבי הסופות הרעמים והברד אולי אלו יהיו השעות הטובות ביותר למערכת עבורכם.

סופות שלגים ירדו בחרמון ואני מעריך בהדרגה השלג יעשה כבד גם בצפון רמה"ג והרי הגליל מעל 900 מטר,   יתכן גם הצטברות של שכבה דקה של שלג במקומות מעל 800-850 מטר בצפון אך לא יהיה מדובר במשהו רציני.

בהרי המרכז הגבוהים (900-1000 מטר) יתכנו גם הופעות של שלג באוויר ומשקעי קרח,

בעת מעבר CB סיכויים קלושים להופעת שלג באוויר גם בהרים נמוכים יותר (וכן סיכויים קלושים גם בירושלים, מקווה שלא תערפו לי את הראש במידה ולא יהיה emo_06.png).

קיים חשש להצפות בחופי הארץ!

קיים חשש לחסימת צירים בפסגות הצפון מעל 900 מטר!

קיים חשש לנזקים בחפצים ותשתיות עקב הרוחות החזקות!

emo_51.png 

צהריים:  עד שעות הצהריים המוקדמות יוסיף להיות גשום וסוער אולם לקראת סוף הצהריים תהיה התמתנות בעוצמות הגשם עקב בריחת ציר אפיק הרום מזרחה,   אולם עדין יוסיפו לנשוב רוחות חזקות מאד וגשמים ירדו בצפון ובמרכז בעקר באזורי ההר עקב הרוחות החזקות.

שלג כבד יוסיף לרדת לסירוגין בחרמון וכנל גם בהרי הצפון מעל 900 מטר עם אופציה להערמות דקה של שלג בהרים בגובה 800-850 מטר.

בהרי המרכז יוסיפו לרדת גם משקעי קרח- שלגים באוויר בגבהים של 900-1000 מטר.

קיים חשש לחסימת צירים בהרי הצפון מעל 900 מטר!

קיים חשש להצפות לאורך חופי הארץ!

קיים חשש לנזקים בחפצים ותשתיות עקב הרוחות החזקות!

emo_51.png

אחר הצהריים-ערב: הרוח במעט תחלש (עדין צפויה להיות חזקה מאד) ורכיבה יעשה מעט צפוני-מערבי ולכן יתרון הגשם יעשה של המרכז בהדרגה (אולם גשמים לסירוגין יוסיפו לרדת גם בצפון).

ציר אפיק הרום ימשיך לנוע מזרחה מאיתנו, וההתמתנות במשקעים תמשיך אך הם יוסיפו לרדת לסירוגין מהצפון ועד צפון הנגב.

שלג לסירוגין ירד בחרמון ובפסגות הצפון מעל 850 מטר,  

שלג באוויר-שלג קל יתכן בפסגות המרכז סביב 900-1000 מטר.

קיים חשש לשיטפונות בנחלי צפון הנגב ומדבר יהודה!

קיים חשש לחסימת צירים בהרי הצפון מעל 900 מטר!

emo_51.png

תחזית כללית להמשך המערכת:

בלילה שבין ראשון לשני תהיה שוב התעמקות מחודשת של ציר האפיק וחזית קרה-פעילה שוב תגיע לכאן,     אולם עקב אינוורסיה נמוכה יותר גל הגשם הקודם לו, הגל הזה מבחינת משקעים צפוי להיות פחות איטנסיבי מקודמו,    הקור צפוי להיות יותר עז ולכן נראה שלגים בהרים נמוכים יותר מראשון וגם ירושלים תקבל במהלך ליל ראשון-בוקר שני מנה ראשונה של שלג שיערם על הקרקע.

לקראת צהריי שני שוב ציר אפיק הרום נודד מזרחה, המשקעים ורום ירידת השלג יתמתנו.

עקב זרימות צפון-מערביות כמעט כל המשקעים מהצהריים ירדו במרכז ובצפון הנגב.

לקראת שלישי תגיע בועת קור ברום העליון שמקורה מצפון מזרח אירופה,   הערכים התרמאליים נראים מצויינים.

הבעיה היא העיקרית היא קרקעית,  בגלל מיקום השקע הקרקעי-משני הזרימות צפויות להיות יבשתיות (גם במרכז)  אולם עם קצת שינויים במיקום שאפשריים עוד הדבר קריטי עבור מרכז הארץ בעקר ולכן לא הרחיב יותר מידי כדי לא לעורר ציפיות.

לשאר גלי הגשם במערכת הזאת אני אשתדל להוציא סקירות יום לפני.

וואו תודה רבה! אתה גדול.

אשמח לדעת אם ייתכן שלג בדימונה שבנגב, גובה 600 מ׳.

אין עליך!

חבר בפורום מאז ה24.9.13, עוסק בתחום המטאורולוגיה מאז ה17.11.11.

לכל דבר היושב לכם על הלב או בעיה שמציקה לכם, מוזמנים לפנות אליי בהודעה פרטיתemo_38.png

השירות המטאורולוגי הפרטי:

דף פייסבוקhttps://www.facebook.com/thahazitmezegavirisrael

סקירה יפה

שוב מערכת עם יתרון למרכז ולצפון הנגב - כפי שהתרגלנו בשנים האחרונות 

האמת שאני חושב על זה לפי הסקירה הזו - שלדעתי היא מוצלחת מאוד, אנו עומדים בפני אירוע יחסית ארוך מהרגיל וטמפ' מאוד נמוכות כמה ימים אבל אין ממש בשורה כללית מבחינת עוצמה של מערכת, אני רואה פשוט אוויר קר מאוד שנכנס ויחד איתו לפרקים כניסה של עננים עוצמתיים, לא ברור אם זה מספיק ומספיק תנאי אחד שלא יתחרש כמצופה  וכל העניין יהיה מינורי, בד"כ מערכות כאלה יש את היום או יום וחצי מסוים אם כי קצר שאנו יודעים שיהיה עוצמתי ביותר - הפעם יש תחושה שאין את זה כל כך....

אחלה סקירה בכל מקרה אני מאמין שנראה שלג במקומות קצת יותר נמוכים

תודה לכולם על הפרגונים emo_39.png

לרון אוחנה-  מאמין שתראה שלג במהלך יום שלישי-רביעי,  אלו ימים שעדין על סימן שאלה ומעניינים מאד סינופטית ולכן אני ממליץ לך להמשיך ולעקוב בנוגע לתחזיות.

לעונות- בצפון רמה"ג מאמין שיראו בין 40-20 ס"מ תלוי בגובה עד שני בבוקר.

לברק-  אכן בכמויות הגשם לא נראה משהו קיצוני (בכל מקרה עשרות מ"מ באופן מרחבי בארץ כאשר בהרי יהודה יכולים להראות כמויות תלת ספרתיות זה נכבד וטוב,  מאמין שהרבה מקומות יסגרו את כמויות הגשם לינואר)  מה שיהיה דגש במערכת הזאת זה ככל הנראה הקור שיכל להפתיע לקראת סופה.

אחלה סקירה . תודה רבה CB!

emo_85.pngemo_85.pngemo_84.pngemo_84.png

נחכה להפתעותemo_01.png

תודה רבה על ( עוד ) סקירה מקצועית ומפורטת emo_45.png

מקצוען ולעניין.

תודה.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: שוש
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם