ערב טוב.מלחמת העולם בין שני הגושים ,בלבול המודלים ועוד.בבקשה

בראשית דברי אבקש מאוד לחדד את העובדה שכל מה שאכתוב כאן בדבר באג המודלים אינו נכתב על מנת להעצים או להבליט את שיטתי או תחזיתי אלא להבהיר עד כמה המודלים כמעט לא תורמים דבר בתחזיות ארוכות הטווח ומעבר לכך אף מבלבלות ומטעות ואיך זה שבלעדיהם(כמעט)ניתן לתת תחזית לחודש שלם הכוללת תאריכי יעד כמעט בדיוק של יום ולחזות טוב מהם.בנוסף אבקש להבהיר שנניח שמה שהם מראים היום בעניין מערכת סוף החודש לא יתקיים הרי שהם טעו ואף אני אך את מה שהם מראים שבוע לפני ראינו חודש לפני.אך זה לא יקרה כי מערכת חזקה בדרך.אז לדרך.לכל אורך החודש נבנתה רמה אדירת מימדים ולא אופיינית לעונה זו בחלק גדול מאירופה.כל תקופה זו שאירופה ומזרחה יבשו אצלינו פרט לצפון אגרו מאות מלימטרים(485)באזור השרון חוף דרומי ועוד.זוכרים את מושג "פקק שמפניה"?זהו אותו פקק אשר אף מודל שהוא לא יכל ולו בעדכון בודד אחד לאורך כל הזמן לחזות או לצפות שיקרה ורק כאן ידעתם את אשר איש לא חשב עליו.חסימתה של הרמה האימתנית את אותו אפיק מצפון גרמה ל"תופעת ריפלוקס" של האפיק מצפון לחלקו המערבי באטלנטי.החסימה גרמה לרמות קור מטורפות לחזור מערבה וכששם האפיק לא יכל לסבול אותם שיחרר בחזרה למזרח אירופה במבנה חצי פרסה.זיכרו שכל אותה עת הרמה מצפון לנו חוסמת את גושי האויר הקר מלהגיע אלינו הלחץ גדל ואין לאויר לאן לחזור כי ממערב קר מאוד.המודלים לא מסוגלים לנתח את הפוטנציאל של המפץ הגדול הגלום שם ומתחילם מחשבי העל להשתגע!!בפירוש כך!עדכון אחד מחבר את האפיק ממזרח עם המערב.השני משהה את האפיק 800קמ מצפון ,השלישי שולח אותו כטיל מונחה לאחמדינגאד והרביעי משאיר אותו מעל הים השחור.פשוט חוסר ודאות בילבול ותהייה המעלים רחמים על אופן הפעולה ופיענוח ככ ירודים וניתן להבין זאת.תופעת האל ניניו שיגעה אותם.בכל אופן הזכרתי כאן מס רב של פעמים את הצורך להיצמד לתחזית אחת כי לדעתי היא תהיה המדוייקת מכולן ומספר רב של פעמים חזרתי חזור ושנו על כך שיש לזכור את מערכת סוף החודש וכן את הבאה בתור סביב 10.1.זה היה מול יובש וחוסר אחידות ממול אך ברור היה שהם בבעיה ובבעיה לא קטנה באופן הפיענוח.זו סקירה ותזכורת למה שהיה.מה יהיה? האפיק אכן יורד לכיווננו וערכי הקור שלו בכל המפלסים קרים.אין לדעת כעת באופן מדוייק כיצד ישפיע האפיק מיום ד עלינו ומאחר ורמת הדיוק חשובה אעדכן בהמשך את השפעתו הצפויה.מה שברור הוא שמערכת חורפית וקרה מאפיק ראשון העונה צפוי להגיע בסוף החודש ולאחריו אחד נוסף.ארוע אחד כעת הוא ארוע המוגדר כקיצוני ויש לזכור שיהיו מס ארועים קאים בחורף מעניין זה למרות ששמעתי דעות שונות בעניין מחברי.בכל אופן.החורף כאן.המשיכו לעקוב.הרבה גשם וקור בדרך.בסוף החודש הזה תצא תחזית לינואר בו נחווה מס ארועים משמעותיים.אל תסיקו מסקנות כעת בעניין גובה שלג ומיקומו.המתינו ותדעו ראשונים לפני כולם.תהנו!

תודה רבה מרשמלו.

ערב טוב לכלל החברים,איזה הסבר מאלף,תודה לידידנו מרשמלו.

דודה על ההשקעה בע.ה. שתתגשם זקוקים לגשמים יישר כח

תודה מרשמלו. תחזית מעניינת ומקיפה כרגיל. 

emo_45.png

חבר בפורום מאז ה24.9.13, עוסק בתחום המטאורולוגיה מאז ה17.11.11.

לכל דבר היושב לכם על הלב או בעיה שמציקה לכם, מוזמנים לפנות אליי בהודעה פרטיתemo_38.png

השירות המטאורולוגי הפרטי:

דף פייסבוקhttps://www.facebook.com/thahazitmezegavirisrael

עירב טוב חברים אין חזאי יותיר טוב ממכה ידידי מרשמלו ישר כוח

מרשמלו תגיד למה אחרי שאתה נותן ככ ברמה תחזיות בשנתיים שלוש האחרונות כולל הסופה ודיסק ויודע לחזות מה יקרה ולא שם לב למודלים ויודע מה יקרה אם המודלים ונותן את אותה תחזית אתה לא הולך לתקשורת אני יודע שאמרת שאתה לא רוצה פרסום וחשוב לך ליידע אותנו פשוט וגם צנוע אבל במצב שמה שקורה עם כל החזאים וברשתות ומדיה אתה הכי רציני הכי אמיתי הכי יודע להסביר אז לפי דעתי אתה יכול לעזור ל שבעה מיליון יותר מכולם.

תודה אלירן אך:מוצר טוב לא צריך לפרסם.מוצר טוב מתפרסם.זו כבר לא עבודה שלי אלא שלכם.בכל אופן זה לא אוטומטי ולא ככ קל.מאחר ואני לא מתרגם את המודל למילים ומוסר לכם אלא בונה מודל שלי והולך על פיו הנתונים והניתוחים הם כמעט אין סופיים וזה קשה.כל המסר שלי הוא שניתן לעקוף את קו החשיבה שלהם ולהיות מדוייקים יותר ואת זה אני חושב שפיצחתי למרות שיש תמיד עוד מה ללמוד וזאת אני עושה.גם אני טועה לפעמים.תודה לך על המילים.

בוקר טוב.והנה שוב הדבר קורה.נעלמת כמעט כל פעילות מהמפות הן בגפס הן בקנדי.נשארנו עם התחזית לשני אפיקים קרים.האחד בסוף החודש והשני ב10.1 לערך.יהיו קרים וכמו שציינתי האפיק הקר ביותר השנה עד עתה יגיע לראשונהבסוף החודש.

בוקר טוב לכלל חברי הפורום,

גם אני מצטרף למילים החמות של אלירן וזו הזדמנות להבהיר לחברים בפורום

שמרשמלו הינו כינוי של אדם ולכן יש להתרכז יותר במושג "מודל מרשמלו".

אנו יודעים ועוקבים ומנתים את המידע ממספר מודלים אבל יש להפנים ולהדגיש שישנו

מודל נוסף שנותן תחזית לטווח ארוך והוא "מודל מרשמלו".

בוקר טוב.והנה שוב הדבר קורה.נעלמת כמעט כל פעילות מהמפות הן בגפס הן בקנדי.נשארנו עם התחזית לשני אפיקים קרים.האחד בסוף החודש והשני ב10.1 לערך.יהיו קרים וכמו שציינתי האפיק הקר ביותר השנה עד עתה יגיע לראשונהבסוף החודש.

emo_45.png

תודה מרשמלו !!!

הזגזוגים הרבים שרואים אצל המודלים מעדכון לעדכון מוכיחים עד כמה המודלים מבולבלים ולא מצליחים לפענח את המצב הסינופטי הצפוי.

בכל מקרה ובכל עדכון ובכל זגזוג רואים מערכת בסביבה עם חולשות שונות מעדכון לעדכון השאיפה שלנו לנצח את המצב הסינופטי ככל האפשר ולזכות במערכת חורפית וקרה.

עיצה שלי תהיו צמודים לתחזית של מרשמלו ולא תפסידו

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר