תודה רבה מרשמלו אין עליך נקווה שסוף סוף הצפון יקבל את המנה שלו

תודה מרשמלו איש יקר

אני רואה שאפיק הקר לא מצליח להגיע. למה?

ומה יקרה כאשר האויר הקר יתנגש באויר החם?   אני זוכר שלפני כמה שבועות אויר חם יתנגש באויר קר ונאהיו רוחות חזקות

להגיע=להדרים

עדכון צהריים לפי דעתי רק מראה את הפחד של מחשבי גפ"ס ממה שכנראה הולך להתרחש.

פלא שהם לא נשרפו.

לפי דעתי אנחנו לקראת אירוע קיצון. או שנקבל קיץ באמצע החורף או עידן קרח.

כרגע יש מלחמה בין האפיק הצפוני לאפיק המערבי. רק חזק ישרוד.

הוא לא מגזים אורי, זה תרחיש הגיוני במצב כזה, ועדכון צהריים רק חיזק את המצב הזה

מנהל הפורום
1000+

הוא לא מגזים אורי, זה תרחיש הגיוני במצב כזה, ועדכון צהריים רק חיזק את המצב הזה

נכון. זה מאוד הגיוני

emo_45.pngemo_91.pngemo_83.png

נכון אתה פוחד כמו אדיוט לשלוף רגשות emo_02.png

כתבתי על כך אתמול בדף הפייסבוק שלי, אשלח זאת גם לכאן.

ציטוט מהדף: ''השירות המטאורולוגי הפרטי'' בפייסבוק

בימים הקרובים, האטמוספירה מייצבת את עצמה לקראת גל אפיקיות מתמשך שיחל להשפיע על אזורינו ביומיים האחרונים של החודש.
רמה אימתנית מתחזקת לה במערב אירופה ומצפינה בהדרגה מה שגורם לאוויר הפולארי להידחף דרומה דרך מסדרון צר בדיוק למקום שאנו רוצים.

מערכת ראשונה אשר תחל בסוף החודש ותגלוש גם ליומיו הראשונים של חודש ינואר, בעל פונטציאל מכובד לשאת אוויר קר מצפון ולהוריד את כל מסת הכובד על אזורינו במהלך שהייתו באגן המזרחי של הים התיכון, כעת עוד לא ניתן להיכנס לפרטים הקטנים, אך תדעו כי האפיק עשוי לעבור בדרכו אלינו שני מסלולים נפרדים. האחד יבשתי, והשני ימי.

במסלול הימי, עקב מעבר מעל הים החם, ערכי הטמפרטורות מתמתנים אך קיימת אספקה רבה של לחויות מה שיביא לכמויות גשם גדולות יותר. לעומת זאת במסלול היבשתי, האוויר הפולארי עובר דרך יבשתית תוך מעבר מעל רכס הרי הטאורוס בצפון טורקיה, מה שגורם להיווצרות מוקד לחץ אוויר נמוך בעקבות מצב אשר נקרא ''אפקט Lee Low'' או בעברית ''אפקט רגלי ההר''.

במצב כזה הזרימות הן בעל רכיב צפוני מובהק מה שגורם לטמפרטורות נמוכות מאוד, אך עקב דילוג האוויר מעל הים, פחות משקעים צפויים לרדת.
המצב עשוי להשתנות מעדכון לעדכון במודלים, אך זכרו כי זה כעת לא מה שמעניין אותנו, אלא העובדה שאפיק פולארי מדרים וגורם למערכת חורפית מסודרת ראשונה.

מערכת זו צפויה להימשך כארבעה ימים, ולדעוך לקראת השלב הבא בגל האפיקיות שיגיע לקראת סוף השליש הראשון של חודש ינואר.
במערכת זו, הכל פתוח, מדובר על טווח של כמעט שלושה שבועות שהוא אסטרונומי, לכן רק נחזור ונאמר כי למערכת זו יש פוטנציאל ממשי גדול מאוד לשלג במקומות נמוכים בהרבה מהחרמון. לא נפרט אילו מקומות, אך היו מוכנים לכל תרחיש, משני צידי הסקאלה. עד להתקרבותנו למועד האירוע, תנו לראש לפעול ונסו לדמיין את העשוי להתרחש.

חבר בפורום מאז ה24.9.13, עוסק בתחום המטאורולוגיה מאז ה17.11.11.

לכל דבר היושב לכם על הלב או בעיה שמציקה לכם, מוזמנים לפנות אליי בהודעה פרטיתemo_38.png

השירות המטאורולוגי הפרטי:

דף פייסבוקhttps://www.facebook.com/thahazitmezegavirisrael

תודה שחר emo_45.png

האזורים היחידים שאכן תהיה הפתעה לכל המדינה אם ירד בהם שלג זה מישור החוף והאזורים הנמוכים...

כי את הכל כבר ראינו בשנה שעברה 

אורי זו לשון ציורית.

עידן הקרח ביחס למדינת ישראל. אבל כמו ששחר אמר, זה ישב עלינו הרבה זמן יחסית למערכות בשנים הקודמות.

ערב טוב לכלל חברי הפורום,

אני מחזק את דבריו של שחר,כאשר התבשיל על אש נמוכה הוא יוצא מאוד טעים בסופו.emo_85.png

דרך אגב הגיע הזמן שההנהלה תוסיף את האיקון של איש השלג.emo_80.png

י

אני לא הבנתי שום דבר מערכת קיצונית או קיץ באמצע החורף

עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר