אל ניניו/לה נינה

היי שמעתי פה או איפשהו שמשהו דיבר שמהקיץ הולך להיות שנת לה נינה זה נכון ואחד המאפיינים של לה נינה זה לפחות לקיץ מזג האויר יותר קריר האם זה נכון והאם זה ישפיע עליענו

כעקרון רוב קייצי אל ניניו יהיו חמים מהרגיל אבל על קייצי לה נינה אין הרבה חוקיות.

כרגע באמת שהקיץ זה הדבר האחרון שאני יכל לחשוב עליו,   לא ירד פה גשם רציני מאז אפריל בצפון (7 חודשים) ובאמת אני לא רוצה לחשוב על הקיץ שבמהלכו קשה לגרד טיפה מענן. emo_36.png

בעיקרון אני שמעתי ש אל ניניו גורמת לחורף בישראל להיות מאוד קר 

בעיקרון אני שמעתי ש אל ניניו גורמת לחורף בישראל להיות מאוד קר 

ועוד אומרים שבסוף 2015 אל ניניו יגיע לשיאו

אני אישית לא אבנתי מה זה אומר?

ומה יקרה ?

זה לא נכון,  בנוגע להשפעת האל ניניו היא רק מובהקת בקיץ שהוא חם יחסית.

בחורף אין חוקיות ראינו שנים גשומות ושחונות באל ניניו,  כעקרון מבחינה סטטיסטית חורפי אל ניניו גשומים בארץ (אין לזה שום קשר לקור גם חורפי לה נינה יכולים להיות קרים ומושלגים יותר מאל ניניו)  המצב האופטימלי לאל ניניו מבחינה סטטיסטית הוא ביינוני.

כעת האל ניניו במצב חיובי מאד וקיצוני וככל הנראה המצב יהיה קיצוני מאד שישבר כאן הערכים החיוביים ביותר לאל ניניו,   כמו שאתה רואה הפתיחה של העונה מאד הזוייה אצלנו כי אנו חלק מהעולם כעת שסובל מההשפעות הקיצוניות של התופעה,   ניתן לראות שערכי התנודה האנטלתית חיוביים מאד דבר שגורם לכל המערכות הקוטביות להתלכד בצפון בעוד לקווי רוחב ביינוניים הקור פשוט לא מצליח להגיע,   למזלנו אנו מקבלים אפיקי רום מנותקים עם מעט תמיכה קרקעית,   במערב הים התיכון לא מקבלים גשם כמעט לגמרי בחודשים האחרונים ואירופה (פרט לסקנדינביה וצפון מערב רוסיה)  לא מושלגים כלל.

על פי הצפי השיא של האל ניניו יגיע לתפארתו הקיצונית בתקופה הקרובה (החודש)  ולאחריו נראה כי בינואר, פברואר ומרץ תהיה התמתנות דרסטית כאשר במרץ המצב יחזור ככל הנראה לנייטרלי,   מעניין לראות איך ההתמתנות הקיצונית הזאת תשפיע על מערכות סינופטיות בעולם ועלינו.

אני לא מתל אביב,  ויש לי את כל הסיבות להתלונן.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר