בזמן שתופעות הקיצון העולמיות הולכות ומחריפות

מה שוקרה בעקבות תופעת האל-נינו והתחממות הגלובאלית הופך להיות קיצוני מפעם לפעם.

לפני שבוע רק קיבלנו את אחת המערכות הסוערות שידעה את חודש אוקטובר, לא רק זה אלא שלפני שבועיים הוריקן בין החזקים שתועדו בעולם ככלל ובחצי הכדור המערבי בפרט נשב בעוצמות רוח של בערך 370 קמ"ש - הוריקן פטרישיה שבמקסימו כאשר בפגיעתו נחלש כשעין הסערה נפגשה עם הקרקע.

אז הפעם על הכותרות הראשיות, ציקלון בדרגה 4 הולך לפגוע בתימן בימים הקרובים.

לסקירה המפורטת של אתר התחזית AccuWeather:

http://www.accuweather.com/en/weather-news/strengthening-cyclone-chapala/53282115

לכל עזרה בתחום החיזוי נא לפנות אלי בפרטי emo_04.png

כתב מזג אוויר בארץ ובעולם, מסקר תופעות טבע, ידע בתחום כשלוש וחצי שנים emo_85.png

מנהל קבוצת מזג האוויר בישראל לווצאפ emo_78.png

עובד על פאנל חדש של תחזיות לטווחים הארוכים emo_51.png

אוי כמה התגעגעתי לסקירות שלך, ברוך שובך.

דרך אגב, הציקלון צפוי לפגוע ביבשה כאשר הוא נחלש לדרגה 2, אך עדיין צפויים שטפונות ומפולות בוץ.

חבר בפורום מאז ה24.9.13, עוסק בתחום המטאורולוגיה מאז ה17.11.11.

לכל דבר היושב לכם על הלב או בעיה שמציקה לכם, מוזמנים לפנות אליי בהודעה פרטיתemo_38.png

השירות המטאורולוגי הפרטי:

דף פייסבוקhttps://www.facebook.com/thahazitmezegavirisrael

תודה, תאמין לי שחר התגעגעתי גם אני עם כל האהבה שלי אליכם ולפורום הזה, בזמן הקרוב אני הולך להיות פעיל מתמיד.

כל הסיקורים שנקבל מנובמבר ואילך הולכים להיות מסודרים כאן באשכולות אחד אחרי השני.

אחרי הסערה של השבוע האחרון לא יכולתי להישאר אדיש למצב, לכן בקרוב אעלה סיכום כללי לכל השבוע הזה ולנזקים שלו בענפים השונים בארץ.

ברגע זה נכנסו לחודש נובמבר, בין החודשים האהובים עליי בעונה. השנה בניגוד לשנים עברו צפויות הרבה הפתעות החודש וזה רק בלשון המעטה.

אתחיל ואפתח שכבר השבוע אנו לקראת אי"ס פעיל במיוחד עם ציר מזרחי ( תקנו אותי אם אני טועה ) שכנראה ייסגר בהמשכו גם שקע עזה שישפיע בעיקר על החזית הדרומית והמרכזית ויהיה עתיר במשקעים.

בהמשכו של נובמבר צפויים עוד 2 תרחישים סינופטיים לעת עתה שהאחד מהם יהיה ככל הנראה באמצעו של החודש והשני יהיה בשבוע האחרון שלו, כאשר 2 המערכות הללו באמצעו וסופו של החודש מהוות בעצם את שריקת הפתיחה של עונת החורף.

אם הרוחות שתועדו בראשון האחרון הגיעו למצב של דאון ברסט עם זרימות אנכיות מפסגות הענני קומולונימבוס ומשבים של עד 130 קמ"ש, בהמשך ייתכנו הפתעות ממש מרעננות עם שקעים עמוקים למדי ( עדיין קשה להאריך אם מדובר כרגע בקפריסאי משולב או איס וקרקע ) אבל מה שבטוח שעוד הרבה מלפנינו אז תהיו מוכנים.

דרך אגב לפני כשלושה ימים אורי בץ התראיין במהדורת החדשות המאוחרת ואמר כי נוב-דצמ' צפויים להיות גשומים מהרגיל ואילו ינואר עד מרץ ממוצעים עד יבשים, אני נוטה להסכים איתו מבחינת המשקעים המועטים אך לא מבחינת אירועי הקור והשלגים שיפקדו כאן, ועל כן אוציא סיקור בשלבים מפורטים שיקרא "טרום חורף 2015-2016".

לגבי הציקלון אכן הוא ייאבד מוכחו ככל שהוא יתקרב ליבשה ולאזור מפרץ עדן שממוקם ממערבו, אזהרת שטפונות מפולות בוץ והצפות פורסמו בכל החלק המזרחי של תימן ובחלקו הממש מערבי של עמאן הסמוכה לה.

האקלים משתנה ולאט לאט המדינה גם לא מצליחה לעמוד בדרישות ובשינוי שקורה ומה שוקרה זה שבישראל לא מבינים עד כמה המצב חריג וצריך לפעול בהקדם כדי לצמצם את הנזקים.

אמשיך להרחיב בנושא בחודש הקרוב באשכולות שלי.

שבוע טוב לכולם חברים, התגעגעתי אליכם

כתב מזג אוויר בארץ ובעולם, מסקר תופעות טבע, ידע בתחום כשלוש וחצי שנים emo_85.png

תודה, תאמין לי שחר התגעגעתי גם אני עם כל האהבה שלי אליכם ולפורום הזה, בזמן הקרוב אני הולך להיות פעיל מתמיד.

כל הסיקורים שנקבל מנובמבר ואילך הולכים להיות מסודרים כאן באשכולות אחד אחרי השני.

אחרי הסערה של השבוע האחרון לא יכולתי להישאר אדיש למצב, לכן בקרוב אעלה סיכום כללי לכל השבוע הזה ולנזקים שלו בענפים השונים בארץ.

ברגע זה נכנסו לחודש נובמבר, בין החודשים האהובים עליי בעונה. השנה בניגוד לשנים עברו צפויות הרבה הפתעות החודש וזה רק בלשון המעטה.

אתחיל ואפתח שכבר השבוע אנו לקראת אי"ס פעיל במיוחד עם ציר מזרחי ( תקנו אותי אם אני טועה ) שכנראה ייסגר בהמשכו גם שקע עזה שישפיע בעיקר על החזית הדרומית והמרכזית ויהיה עתיר במשקעים.

בהמשכו של נובמבר צפויים עוד 2 תרחישים סינופטיים לעת עתה שהאחד מהם יהיה ככל הנראה באמצעו של החודש והשני יהיה בשבוע האחרון שלו, כאשר 2 המערכות הללו באמצעו וסופו של החודש מהוות בעצם את שריקת הפתיחה של עונת החורף.

אם הרוחות שתועדו בראשון האחרון הגיעו למצב של דאון ברסט עם זרימות אנכיות מפסגות הענני קומולונימבוס ומשבים של עד 130 קמ"ש, בהמשך ייתכנו הפתעות ממש מרעננות עם שקעים עמוקים למדי ( עדיין קשה להאריך אם מדובר כרגע בקפריסאי משולב או איס וקרקע ) אבל מה שבטוח שעוד הרבה מלפנינו אז תהיו מוכנים.

דרך אגב לפני כשלושה ימים אורי בץ התראיין במהדורת החדשות המאוחרת ואמר כי נוב-דצמ' צפויים להיות גשומים מהרגיל ואילו ינואר עד מרץ ממוצעים עד יבשים, אני נוטה להסכים איתו מבחינת המשקעים המועטים אך לא מבחינת אירועי הקור והשלגים שיפקדו כאן, ועל כן אוציא סיקור בשלבים מפורטים שיקרא "טרום חורף 2015-2016".

לגבי הציקלון אכן הוא ייאבד מוכחו ככל שהוא יתקרב ליבשה ולאזור מפרץ עדן שממוקם ממערבו, אזהרת שטפונות מפולות בוץ והצפות פורסמו בכל החלק המזרחי של תימן ובחלקו הממש מערבי של עמאן הסמוכה לה.

האקלים משתנה ולאט לאט המדינה גם לא מצליחה לעמוד בדרישות ובשינוי שקורה ומה שוקרה זה שבישראל לא מבינים עד כמה המצב חריג וצריך לפעול בהקדם כדי לצמצם את הנזקים.

היה חזאי אחד שאמר שבקרוב יהיה בישראל חורפים של מינוס 20 ובאירופה מינוס 40

היה חזאי אחד שאמר שבקרוב יהיה בישראל חורפים של מינוס 20 ובאירופה מינוס 40

אתה בטוח שהוא חזאי? חחח מה שמו

שמע מבחינה לוגית זה לא הגיוני, מבחינה תיאורטית זה יותר הגיוני אם כי נעבור עוד סוג של עידן קרח ונכנס לתקופה קרה בגלל חוסר פעילות של השמש במחזור האחרון שלה.

דברים כאלה אי אפשר לדעת מהרגע להרגע, זה דבר שקשה לחזות אותו לטווח רציף ממושך וסטטי לכן האימרה הזאת לא מקבלת שום משמעות עבורי, אם כבר התחממות גלובאלית ושינוי במאזן האקלים אז זה יגרום לזרם הגולף להדרים ולגרום לחצי האי בריטניה וחלקה הצפון המערבי לקבל עונות קרות מאוד וחריגות ממה שידענו אך עלינו? נדיר שישפיע כמו שישפיע באירופה.

לכן אל תאמין לדברים כאלו ואחרים של אנשים שלא באמת מבינים ועומדים מאחורי הדברים שהם אומרים ללא שום ביסוס או טענה מוצדקת שמוכיחה את הדבר הזה

גיא ברוך שובך! בדיוק בזמן! שמח שחזרת!!emo_01.pngemo_45.png

"מוסיקה היא לא הצלילים או התווים, מוסיקה היא הרווח שאנחנו לוקחים ביניהם" (ארתור רובינשטיין)

תודה רבה לך זיו, אכן באתי ברגע הנכון וזה הזמן להתניע את גל הדיווחים כאן כבר מנובמבר emo_07.png

גם אני שמח לראות אותך כאן ואת שאר האנשים שנשארים פעילים, קורא הכל ועוקב אחריכם תמשיכו כך!

תודה רבה לך זיו, אכן באתי ברגע הנכון וזה הזמן להתניע את גל הדיווחים כאן כבר מנובמבר emo_07.png

גם אני שמח לראות אותך כאן ואת שאר האנשים שנשארים פעילים, קורא הכל ועוקב אחריכם תמשיכו כך!

"מוסיקה היא לא הצלילים או התווים, מוסיקה היא הרווח שאנחנו לוקחים ביניהם" (ארתור רובינשטיין)

גיא יא אחח התגעגתי אילך ממש! emo_45.png

רק תראו מה קורה באחד המקומות הצחיחים בעולם בצ'ילה בעקבות האל ניניו השנה (הקליקו כאןemo_14.png

ברוך שובך גיא! הרבה זמן אתה לא פעיל פה... שמח מאוד שחזרת!

גיא יא אח מה שלומך? עדיין צריך לקיים את מה שאמרנו שנעשה ! שחר ?

אגב לגבי האטקמה CB, יש שם פקעות של פרחים שמחכים עשרות שנים לגשם, ברגע שהוא מגיע יש שם עולם אחר. מדהים

בוקר טוב לכלל חברי הפורום,

ברוך שובך גיא טוב לראות אותך עמנו.emo_38.png

הכל טוב ויפה רק שאין בכלל התחממות גלובלית. 

הכל טוב ויפה רק שאין בכלל התחממות גלובלית. 

בעולם אני לא בטוח, מה שכן בטוח זה שיש הקצנת אקלים לכל כיוון ובכל מקום בעולם.

בארץ - מרגישים יותר חם בעיקר באזור החוף והשפלה בגלל שבונים יותר מידי בניינים, טמפ' המינימום לא יורדת כמו שצריך וזה גורם גם לעלייה קלה בטמפ' המקסימום לדעתי ולעובדה שלאורך זמן הטמפ' נשארת גבוהה.

ברוך הבא!

שבוע טוב emo_01.png

נכון אתה פוחד כמו אדיוט לשלוף רגשות emo_02.png

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר