הקצנה של המודלים

חברה האלו נרדמתם????

ישנה הקצנה של המודלים בנוגע לסוף שבוע עם טמפרטורות קיצוניות בכל המפלסים (בעיקר בנמוכות) וחזרה לחוסר יציבות אטמוספרי.

המצב נוצר כתוצאה מהתעמקות מחודשת של האפיק ואויר קר בשכבות הנמוכות שיגיע כתוצאה מהווצרות רמה בתורכיה ושקע באיזור מרכז מערב ירדן אשר ישאב את האויר הקר מתורכיה ויוריד את הטמפרטורות בצפון לרום 850 = -7 מעלות. 

יום שבת נסיגה מסוימת באפיק כאשר בערב הוא עושה סיבוב פרסה מתעמק שוב (הפעם ברמה של 550 מב) ומתחבר עם שקע שמגיע מאזור צפון ומתעמק למול חופי דרום ישראל ופותח שוב את האפשרות לירידת שלגים חזקה יותר בפסגות ההרים הגבוהות  וההשפעה תהיה ברובה על המרכז דרום. 

דבר ראשון זה מאד שמח לראות שזה לא נגמר ויש לנו ויש עוד שלושה גלים מכובדים לפנינו.

 

דבר שני בנוגע לשישי, למרות הקור העז והשיפור ברום זה לא נראה במיוחד היום של הצפוניים, במידה ויכנס גוש כל שהוא הוא בהחלט יכל להוריד שלגים מרום נמוך באופן חריג אבל בגשם מקומי זה תמיד עניין של מזל.

 

אבל בהחלט למרכז והדרום שישי רק יטיב

נכון ישנה בעית משקעים אבל אתמול בכלל לא ראו תמיכה קרקעית, אז יש עוד זמן לשיפורים. מקסימום נעלה לאויר מטוס כיבוי אש שיפזר קצת מים emo_01.png

emo_45.png

חבר בפורום מאז ה24.9.13, עוסק בתחום המטאורולוגיה מאז ה17.11.11.


לכל דבר היושב לכם על הלב או בעיה שמציקה לכם, מוזמנים לפנות אליי בהודעה פרטיתemo_38.png


 


השירות המטאורולוגי הפרטי:


דף פייסבוקhttps://www.facebook.com/thahazitmezegavirisrael


 

נכון ישנה בעית משקעים אבל אתמול בכלל לא ראו תמיכה קרקעית, אז יש עוד זמן לשיפורים. מקסימום נעלה לאויר מטוס כיבוי אש שיפזר קצת מים emo_01.png

שלא תבין אותי אני אומר תודה על הכל.

 

פשוט גם עוד לפני התמיכה מהרום במעט המשקעים שהמודלים הראו הייתה תמיכה במרכז ובדרום, הזרימות הן צפון-מערביות מובהקות היו עדכונים קודם שנתנו מערביות שיכולות לתת גם גשם בצפון (אם כי לא הרוב יהיה שמה).

האם יש סיכוי לשלג מגובה 400 מטר בצפון? בחזון??

CB מאוד מבין

נראה לי שלגבי שישי שבת המודלים עוד בהתהוות וצריך לחכות יום יומיים להבין מה קורה. לגבי הרוח בגובה 1500 הרוח היא מערבית בשונה מהמפלסים הנמוכים. לפי חתחי הלחות ישנו מחסור במפלס 500 אצל הצפון יחסית למרכז אבל עדיין ישנו חלון של כמה שעות עם לחות בגבוהות. 

לגבי השישי שבת משקעים יהיו בצפון אבל פחות מהמרכז והדרום ולא פוסל שלג קל בינוני בהרי הצפון יש קור ולחות וזה יכול לעזור להווצרות עננים ממטירים בצפון ואגב אם התנאים נשארו איך שהם נראים עכשיו יהיה אפשרי גם לראות שלג בבאר שבע בסוף השבוע לא כבד כמובן שלג קל 

רק עכשיו ראיתי את יום ראשון לפנות בוקר  - נראה מעולה עם לחויות וטמפרטורות לשלג בצפון ובמרכז בפסגות. הבעיה היא עובי השכבה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: goodsky
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר