ריבוי הסערות בארה"ב

יש כאלה שאומרים שריבוי הסערות לאחרונה נובע מהתחממות כדור הארץ. האם זה נכון?

This is an interest website

Discover your creativity, activate your possibility, enjoy your profitability and grow with your visibility

בהחלט נכון

אני לא יודע אם לקרוא לזה "התחממות כדור הארץ" יותר שנוי קיצון של האקלים.

האוזון הגז שחוסם את הקרינה העל סגולית להכנס לכדור הארץ נדלף מעל מזרח צפון אמריקה בכמויות אדירות שלא ידענו כאלו פעם והתוצאה היא שהאוויר הקוטבי נשאר באזור למשך זמן רב באופן חריגו חלק מ"גל הרוסבי" הרי שאוקיאנוס האנלנטי תיהיה רמה ברומטרית עקית ואז במערב אירופה תיהיה ירידה של אוויר קוטבי מהצפון גם כן בעוד רמה חוסמת שולטת ביד רמה על המזרח התיכון ומזרח אירופה.

תראה שהמזג אוויר במזרח ארה"ב וקנדה תואם לגמרי את מזג האוויר במדינות מערב אירופה ואזור יפן.

אצלנו המזג אוויר תואם את מערב ארה"ב קנדה,האוקיאנוס האנלנטי ואזור מונגוליה, אנחנו לא לבד קליפורניה גם סובלת מבצורת ויותר חמורה משלנו ובאלסקה במקום חורף קר... אנו מועדים להפשרת קרחונים שם.

לא חושב קולונימבוס, חלק מהדברים זה נכון שזה המצב, אבל אנחנו סובלים מבצורת בגלל שלא סבלנו בצורת יותר מעשור וזה פשוט משהו שהיה צריך לקרות , לשינויי אקלים יש קשר אבל זה לא אומר שבשנה אחרת היינו סובלים כמו השנה. סטטיסטית השנה אנו מועדים לסבול יותר

לא חושב קולונימבוס, חלק מהדברים זה נכון שזה המצב, אבל אנחנו סובלים מבצורת בגלל שלא סבלנו בצורת יותר מעשור וזה פשוט משהו שהיה צריך לקרות , לשינויי אקלים יש קשר אבל זה לא אומר שבשנה אחרת היינו סובלים כמו השנה. סטטיסטית השנה אנו מועדים לסבול יותר

אכן צודק ידידי מבחינת סטטיסטיקה.

לא זכור לי 4 שנים רצופות שהיו ממוצעות-גשומות מהרגיל בצפון (אם לא מחשיבים את 2010 שהיתה בצורת הידרולוגית אז 3 שנים שזה קרה רק פעם אחת).

אכן צודק ידידי מבחינת סטטיסטיקה.

לא זכור לי 4 שנים רצופות שהיו ממוצעות-גשומות מהרגיל בצפון (אם לא מחשיבים את 2010 שהיתה בצורת הידרולוגית אז 3 שנים שזה קרה רק פעם אחת).

צריך לזכור שמזג האוויר לא נקבע ע"פ סטטיסטיקה.

יקוטומה אתה צודק לאטמוספרה יש דרכים משלה ואף אחד לא יודע בכללי כולנו עיוורים.

גם היום התחזיות הרי הן חלק מנושא הפיזיקה שהדוק אם מתמטיקה והאמת זה מעולה ל4 ימים.......

לפני שבוע קראתי באתר החדשות של ״ישראל היום״ על מגמה אקלימית הפוכה לגמרי, כדור הארץ לקראת התקררות. 

הנה הכותרת: "צר לי להודיע: העולם לא מתחמם" 

תיאוריית גזי החממה, שהאג'נדה הירוקה השליטה על העולם, קרסה • המחשבה כי האדם גורם להתחממות כדור הארץ הופרכה, אך הכסף הגדול של תעשיית הירוקים השתיק את מי שהעז לצאת נגדה • משחקי טמפרטורה

להמשך הכתבה: 

http://www.israelhayom.co.il/article/152109

יעל היקרה

תיכנסי לאתרים של גופים שמבינים במזג אוויר "טיפה"  יותר טוב מ"ישראל היום" כמו האתר של נאסא למשל , שכל קשר בינו לבין הירוקים הוא בהחלט מיקרי לחלוטין , תחפשי באתר global warning  ותביני שהטענות "העולם לא מתחמם" הן לא יותר מתאוריות שקל מאוד להפריך עם עובדות.

טוב, אז אני מבין שיש ויכוח בנושא הזה.

This is an interest website

Discover your creativity, activate your possibility, enjoy your profitability and grow with your visibility

הי יוסי,

קראתי לפחות מאמר אחד באתר מדעי שהציג טיעונים נגד הכתבה שהועלתה ב״ישראל היום״. העניין הוא שזו לא הפעם הראשונה שאני שעניין הפרכת תיאוריית ההתחממות עולה לכותרות. כבר לפני שנתיים התעוררה סערה תקשורתית גדולה בעקבות חשיפת מקרים של השתקת מדענים (בינלאומיים) אשר הגיעו למסקנה כי התיאוריה אינה נכונה, בגלל סיבות כלכליות ופוליטיות. 

אני לא מדענית, וקטונתי מלהביע את דעתי בנושא זה, אך כולנו יודעים כמה מדע זה דבר מאוד לא מדוייק, במיוחד כשמנסים להתערב בחשבונותיו של הקב״ה, וכולנו יודעים כמה תיאוריות קמו ונפלו בגלל עניינים של כסף וכבוד. החובה שלנו היא להיות תמיד ביקורתיים ולפקוח עיניים בתבונה על המתרחש סביבנו.

בעוד מדינות מסוימות אכן מתייבשות, מדינות אחרות חוות גלי קור ומשקעים שלא ספגו עשרות שנים. ימים יגידו...

אחד הסממנים של התחממות גלובאלית הוא : הקצנת מזג האוויר , בגלל ההתחממות יש אידוי מוגבר מהאוקינוסים מה שגורם ליותר משקעים, גורם לריקושטים של אוויר קר במיוחד מהקוטב , להגיע למקומות שבדרך כלל הם לא מגיעים בעוצמות כאלה - להזכירך את המערכת המאוד חריגה שהיתה פה בדצמבר.

הטמפרטורה הממוצעת השנתית במגמת עליה ( יש גרפים שמראים את זה באתר של נאסא ) 

אי אפשר להכחיש שבממוצע גלובלי הטמפרטורה עולה מאד.

אך בכל זאת פחות הייתי קורא לזה התחממות עלה שינויי קיצון במזג אוויר.

ידידי היקר

שינויים קיצוניים במזג האוויר הם חלק בלתי נפרד מההתחממות הגלובאלית.

קח לדוגמא את סופות ההוריקן שנוצרות באוקיינוס האטלאנטי , ( לאותן סופות שנוצרות מעל האוקיינוס השקט קוראים טייפון ) , שהולכות ומקצינות בשנה שנתיים האחרונות.

הסופות האלה נוצרות כשאוויר חם מתנגש באוויר קר מעל האוקיינוס , ככל שהאוויר חם יותר , יש יותר אידוי של מי האוקיינוסים , יש יותר "בשר" לגודל ולעוצמה של הסופות , ככל שהאוויר חם יותר , העוצמה של הסופה גדולה יותר וקיצונית יותר.

ידידי היקר

שינויים קיצוניים במזג האוויר הם חלק בלתי נפרד מההתחממות הגלובאלית.

קח לדוגמא את סופות ההוריקן שנוצרות באוקיינוס האטלאנטי , ( לאותן סופות שנוצרות מעל האוקיינוס השקט קוראים טייפון ) , שהולכות ומקצינות בשנה שנתיים האחרונות.

הסופות האלה נוצרות כשאוויר חם מתנגש באוויר קר מעל האוקיינוס , ככל שהאוויר חם יותר , יש יותר אידוי של מי האוקיינוסים , יש יותר "בשר" לגודל ולעוצמה של הסופות , ככל שהאוויר חם יותר , העוצמה של הסופה גדולה יותר וקיצונית יותר.

דעתי האישית הרי צריך שיהיה גם מקור מים חם, השנה היה עדר חריג של הוריקנים.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: , lia5000,
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר