אני רוצה להסביר לכם דבר

למה מרשמלו ועוד אנשים נכשלו ולמה המודלים מבולבלים וכך גם הם ימשיכו בימים הקרובים אני נכשלתי גם וגם אנשים בכירים בפורמים אחרים נכשלו ויכשלו עקב שינויים דרסטיים במזג האוויר שהם מכשילים אותם אנשים מנוסים במזג האוויר שאלה אליכם מרשמלו כמעט תמיד היה פוגע וכולכם סומכים עליו בעיניים עצומות אז בואו ננתח מה קרה הפעם ולמה הוא נכשל : יש אפיק עצום מאוד במערב היבשת שכל עוד והוא לא זז מזרחה המצב אצלינו לא ישתנה נקודה הוא כבר פעמיים דחה את התזוזה שלו והוא מתעקש לשאר במערב היבשת באטלנטי הפעם למה הוא דחה את התזוזה ?? זה קרה בגלל שבצפון ארצות הברית יש חידוש לסערות בקרוב ששם צפוי עוד גל קור וזה השפיע על מזג האוויר ועל האפיק העצום שבמערב היבשת ומנע ממנו לזוז מזרחה אז כך בתקופה הקרובה תחזית לפי צפי שלי ביום שישי נושפע מפעילות חלשה ירידה ניכרת וגשמים קלים בצפון ובחוף ולא מעבר אחר כך עד ה 22 לחודש עקב אוויר קר שיורד לצפון אפריקה ולמרוקו אנחנו נושפע מאוויר חם יחסית ואצלינו תחול עליה ניכרת במעלות החום שיהיו מעל הממוצע ומעל 20 מעלות ברוב האזורים אחרי ה 22 לחודש ולפי המפות כרגע אנחנו נושפע ממזג אוויר חורפי יחסית ירידה ניכרת וגשמים בצפון ובמרכז ושלג בחרמון במיוחד ב 25 לחודש וליותר חשוב שזה אחרי 27 לחודש ולפי מה שנראה כרגע האפיק העצום שבמערב היבשת ינוע מזרחה ואז יש סיכוי אם לא תדחה התנועה שלו עוד פעם למערכת מאד מאד קרה אצלינו אני לא רוצה לתת תאריך מדויק בגלל השינויים שקורים באטמוספירה בזמן האחרון אבל רוב הסיכויים שבסוף החודש/תחילת פברואר נזכה למערכת סוערת

אוסמה ידידי

הסיבה המרכזית לפספוס בתחזיות היא הנסיון לתת תחזית לטווח הרחוק , כשמזג האוויר משתגע כמו שקורה בחורף האחרון ולא רק , הכל יכול לקרות וכמעט בלתי אפשרי לחזות לטווח הרחוק כי הכל יכול לקרות.

אנחנו בסך הכל באמצע ינואר , אמצע החורף , גשם בטוח יגיע ,השאלה היא : מתי? 

מסכים איתך יוסי, מערכת בטוח תגיע כבר זה פחות לחוץ כרגע מתי סוף ינואר תחילת פברואר לא צריך להיות גאון כדי להניח שבסוף כל הדבר ההזוי שעברנו החודש תהיה מערכת, כאמור החורף ההזוי הזה ובעיקר ההתחלה הגרועה גרמו לכך שאחנו במצב משקעים מאוד לא טוב בחלק מהמקומות וזו מבחינתי הבעיה כרגע

צודק ידידי יש בעיה רצינית לחזות לטווח בינוני אפילו החורף הזה אבל הבטחה שמתי שיגמר הסיוט הזה ובכלל ברגע שמערב אירופה מתרכסת אנחנו ישר נחטוף סערה רצינית וזה צפוי מזמן הבעיה היא שזה תמיד נדחה אם אתה חוזר כמה עדכונים אחורה אצל גפס שים לב שתמיד כל עדכון הוא נותן סופה בקצה הטווח וזה תואם לצפי של מרשמלו אבל הבעיה שזה תמיד נשאר בטווח ההזוי וכל זה בגלל הסיבה שהעליתי למעלה

בקיצור בנתיים המוקד הבא זה סוף החודש תחילת פברואר אם בכלל בקיצור סיכוי גבוה שהחודש הזה ישבור שיאים מבחינת יובש

אנחנו נמצאים במזרח התיכון , גם לזה יש השפעות על מזג האוויר אצלנו , את ההשפעות האלה גפס ושאר המודלים לא לוקחים בחשבון..........

תשמע ידידי, משרשמלו ואחרים התבלבלו כי הם ניסו להיות יותר חכמים מבורא עולם ולתת תחזית 20 יום קדימה. תחזית זה גג 5 ימים,זה הכל ובלי לבלבל את המוח

דבריך ניר אינם מתאימים לפורום הנ"ל ו/או אחרים. אם אתה מקובע לתחזית של 5 ימים יש לך את זה בטלויזיה.

כאן מנסים לא להיות אלוהים אלא מנסים לפצח את התהליכים ולנסות לפרשם.  הכי פשוט לשבת ולתת סיסמאות.

מה שמרשמלו עושה זה לנתח את המצב ואת התהליכים ולתת את חוות דעתו.

מי שלא ניראה לו אז שלא יקרא. אין חובה !!!!!!!!!!

מה שכן יש חובה זה לכבד ולא ליזרוק מילים באויר .

מי שלא עובד לא מביא פת לחם הביתה  , אז בבקשה ממך ומכל שאר ה"חכמים " .

מסכים עם אופיר 

המגמה די יציבה לטווח הנל ונראה כי באמת תקופת התרכסות במערב אירופה תיהיה השאלה באמת מה איתנו.

בהחלט הפוטנציאל לסוף החודש-תחילת פברואר קיים...

צודק ידידי קיים וסיכוי טוב שיתקים

המגמה די יציבה לטווח הנל ונראה כי באמת תקופת התרכסות במערב אירופה תיהיה השאלה באמת מה איתנו.

בהחלט הפוטנציאל לסוף החודש-תחילת פברואר קיים...

המורים שלי תמיד אמרו לי שיש לי פוטנציאל אדיר , אבל הראש שלי דופק אותי כי אני אהבל emo_07.png

אותו דבר המזג אוויר , יש פוטנציאל נפלא , אנחנו בחורף , אבל משהו תמיד דופק את החורף הזה  אז הוא יבש............. emo_02.png

מה שכן , למרות שאני אהבל , למדתי דבר אחד חשוב : לא לתת תחזיות לטווח ארוך כי רוב הסיכויים שאני אפול איתן.

אבל בוא נקח סתם דוגמא מרשמלו אף פעם הוא לא נתן תחזית מפורטת חודש לפני הוא תמיד היה כותב הערכה כללית מה הסינופטיקה אומרת ומה יכול לקרות

אוסמה ידידי

הבעיה עם ההערכות הכלליות האלה היא שישנם פה אנשים שלוקחים את זה רחוק , מאוד רחוק , ומוציאים פה תחזיות ש"מבוססות" על ההערכות של מרשמלו , ויוצאים פה עם תחזיות הזויות ( נועם למשל שחייב לצאת לפחות פעם ביומיים עם תחזית חדשה שתמיד מדברת על שלג מתקרב, ותמיד , אבל תמיד נופל..... ) או עוד מישהו שבכלל נסחף ומדבר על שלג בתל אביב , על כמויות שלג אדירות שיחזיקו מעמד עד סוף אוקטובר , ועל חורף זוועתי שיגרום לכולנו לרצות לברוח מפה.........

חזאים מקצועיים מקפידים על לא לתת תחזית למעבר ל 5 ימים וגם בתחזיות כאלה הם לפעמים נופלים , כי מה לעשות , מטאורולוגיה היא לא מדע מדוייק , במיוחד לא השנה כשמזג האוויר משתגע.

צודק 100 אחוז ידידי יש פה אנשים שנסחפים הרבה

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר