ערב טוב לכולם.

כידוע לכם התחזית החודשית איננה תירגום של המפות.לו היה מישהו מעוניין  לתת תחזית היה מביט במפות ארוכות הטווח ומתרגם את שרואות עיניו מצבעים למילים.אם ניקח בכל זמן ניתן את המפות לשבועיים קדימה וניתן תחזית על פיהן נטעה בודאות של כמעט 100% מכיוון שמה שהן נותנות היום הן מבטלות למחרת וכן להיפך.בתחזית ינואר הקו המנחה שלי לפחות הייתה העובדה שלא היו רמות חוסמות מעל אזורינו כמעט בכל טווח ,הרמה מעל האטלנטי נחלשה וצפויה הייתה לעלות רמה מעל מערב היבשת,על כן במקרה הנל הלכתי בקו חשיבה שלי ומאחר ואיני משנה במהלך החודש תחזיות או שהן מתגשמות במלואן ואם ישנה נפילה כמובן גם היא כוללת את כל קו החשיבה שהיה באותו ניתוח סינופטי.שימו לב שבכל פעם שקו 552 התקרב לאזורינו והייתה אמורה לרדת אפיקיות חדה לעברנו זה לא קרה וללא שום הסבר האפיק המריא לצפון וכשאני אומר ללא שום הסבר הכוונה היא שלא הייתה רמה או רכס שהבריח אותו ועל כן התמיהה גדולה.אין תירוצים למתן תחזית שכשלה הפעם(הכל באופן יחסי לציפיה מנותן התחזית)וברור שניתוח הנתונים והסתברות לתרחיש כזה לא הייתה סבירה בעיני ועל כן לא ניתנה.מרשמלו כשל בתחזית שנתן לינואר עקב הימור לא נכון בתרחיש שרוב הסיכויים לאי התממשותו היו.ואם נרצה לעמוד על גודל האבסורד של מה שקרה נזכיר שוב.אפיק שיורד למרכז ים התיכון ללא רמה במזרחו ומצורפת אליו ממערב רמה בעלת 1030-1040מב והוא מתעקש להתכווץ לנו מול עינינו הבוהות.זה לא קורה הרבה אך קרו מקרים כאלו בשנת 1969 1978 1984.בכל אופן זיכרו שאנו רק ב14 לינואר.יהיה לדבר סוף אך התרחישים למערכת לקראת ה20 לחודש ידחו לכשיגיע האפיק לידי בשלות ועוצמה שתיוצר עקב מרכז הפעילות ממערב והעצירה אצלינו תיפסק.בזהירת המתבקשת אומר שלקראת סוף החודש אני צופה עלייתה המחודשת של הרמה ממערב וירידת גלעין הקור אלינו מצפון כך שהדחייה בת השבוע וחצי שבועיים ממתן תאריכים שנקבתי היא עובדתית ולמי שרוצה זאת ברור יותר אז מרשמלו טעה בניתוח הנתונים עד כמה שזה נראה כרגע והתחזית לאמצע ינואר לא התממשה ועמכם הסליחה.ברצוני רק לבקש לעשות את האבחנה בין מתן תחזית שאני נותן תוך שעות רבות של עבודה לבין נבואות כאלו ואחרות שעפות להן באויר ויוצרות בעיה.זכרו תחזית היא לא מדע מדוייק והפעם זה גם הוכח לצערי.ערב טוב לכולם וזיכרו.יש לדבר סוף ומפאת שיקולים מובנים לא ארחיב מידי בעניין.ברוכים תהיו וערב מצויין.

לא הבנתי מתי ירד גשם?

לא הבנתי מתי ירד גשם?

בקיץ

עזוב מה היה. מה צפוי? אף אחד לא שופט אותך. אתה לא ברור בניסוח. נסח כפי שאתה יודע  בבקשה

אפשר להבין ממה שהוא רשם שלא צפוי כלום עד סוף החודש

החודש הכי גרוע שאני זוכר בנוגע לגשם

איש יקר.  כל הכבוד לך על ביושרה בדבריך . אשריך על צניעותך .  כל אדם יכול לטעות אבל רק יחידי סגולה יכולים להודות בכך .ברור ,לכולם שלא שלפת מישום מקום את הערכתך לצפוי . ברור לכולם ואני מקווה שלכולם שכל מה שהנך כותב עובר דרך ארוכה של בדיקות ומחשבות עד להבשלה .   כיף ליקרא את שהנך רושם וכיף לדעת שמאחורי הכתיבה יש אדם צנוע , ישר והכי חשוב בעל דעה ומחשבה . אשרינו ישראל שישנם אנשים כמוך סביבנו .  ח ז ק  ו ב ר ו ך  איש יקר .

ומי שלא הבין כתבתי מילים אלול מרשמלו .

מרשמלו ידידי

צריך לקחת בחשבון שאנחנו נמצאים במזרח התיכון , והצד האירופי הוא לא הצד היחידי שמשפיע עלינו , ישנן גם השפעות הפוכות שמשפיעות מהכיוון ההפוך ,אנחנו יושבים על הגבול של מזג האוויר המדברי ,  עובדה היא שרוב המשקעים עד עכשיו לא היו בצפון הארץ............

תודה רבה על הרצון הטוב.

מי אכל אותה עכשיו?

כולם שולחים הודעות שאני לא מבין כלום!

הודעתי לכם בהודעה המשמחת-מעציבה שלי ששלג כנראה מחוץ לטווח וכנראה נראה גשם קל.

מרשמלו,כל הכבוד היושרה והאמינות-המשך כך במתן תחזיות.

מותר לטעות.emo_02.png

מרשמלו לא נורא לא קרה כלום.רק אני מקווה שהחורף יגיע בסוף וגם יפתיע כי עד עכשיו החורף איכזב כי זכורה בו רק מערכת אחת חזקה  ולא יותר.ועדיין דע לך שאם לא אתה כמעט ולא הייתי נכנס לאתרי מזג האוויר מבלי חלילה לפגוע בשאר החזאים

פגעת בי,אברהם!

לשלגטוב היקר באמת לא התכוונתי לפגוע בך פשוט אני רגיל לקרוא את התחזיות של מרשמלו זה שנים ואם אני לא טועה אתה יחסית חדש בפורום הזה.ואם זה ישמח אותך אחי אז דע שאני עוקב גם אחר התחזיות שלך  ואם נפגעת אז אני מתנצל.

הייתה הכתובת על הקיר אנו זועקים כבר מסוף הסופה הקודמת שלא נראה כלום. רק חסימה. אבל עכשיו יש סיבה לאופטימיות  נקווה שמרשמלו יתן תחזית מעודכנת

א.תודה לכולם על הדברים.ב.אתן תחזית לאחר עיבוד נתונים נוסף וביום חמישי בשמונה בערב תהיה תחזית שמקוה שתגובש עד אז אך בכל אופן לשמחתי אין בה הרבה שינוי מקודמתה עד כמה שזה נראה כרגע.מדובר על מערכות חזקות מאוד שאמורות להגיע ובעה יגיעו עקב שינו סינופטי קיצוני ותזוזת הרמה ממערב וגלעין הקור מצפון.זה לא יקרה לקראת העשרים לחודש אך יקרה כשבוע עד עשרה ימים לאחר מכן.האפיק בשרני וקר.אוציא עדכונים ככל שידרש בהמשך.

בעזרת השם אחי .על זה נאמר אין יאוש בעולם כלל

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: ירושלים נצורה בשלג
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר