ניתוח המצב הסינופטי של השבועיים הקרובים

1.12 - 3.12 :   בימים ראשון עד שלישי נושפע מעננות גבוהה עד בינונית, ינשבו רוחות מזרחיות חזקות בעיקר בצפון ובפנים הארץ (שרקיות ) , קיים חששות משריפות וצפוי להיות אובך קל עד בינוני ברחבי הארץ.

מחר בתאריך ה-2.12 נציין שנתיים לאסון שריפת הכרמל , בדומה ל-2010 אנחנו נמצאים באותו מצב של שרב עם אובך ורוחות מזרחיות ערות ככה שישנם סיכויים להתחוללות שריפה נוספת ( לא עלינו ) אכן זה נושא מאוד רגיש והמצב הסינופטי של לפני שנתיים ועכשיו הוא די זהה.

3.12 - 5.12: גשמים מקומיים בשלישי, בעיקר קלים. גפס מכחיל את הצפון בעיקר ברביעי בעיקביות, יש שם התכנסות לחויות. 

תחילת יום שלישי יהיה מעונן עם עננים בינוניים, לקראת הצהריים צפויים לרדת גשמים מקומיים וקלים מהצפון ועד הנגב.

ביום רביעי יהיה מעונן חלקית ובצפון בלבד צפוי גשם מקומי, לקראת שעות הערב יתחזקו הגשמים ויגיעו גם למרכז.

ביום חמישי צפויה ירידה נוספת בטמפרטורות ויהיה נוח לעונה, צפויים גשמים מדי פעם בצפון הארץ ובחופים, גשם מקומי יירד במרכז ובנגב צפוי להיות מעונן חלקית.

6.12 - 8.12:  ביום שישי תחול ירידה נוספת בטמפרטורות וירדו גשמים מקומיים בעיקר בצפון ובחוף.

ביום שבת צפוי להיות קר מהרגיל לעונה, בצפון יוסיפו לרדת גשמים מקומיים יש סיכוי לשלג קל בחרמון או לגמב"ש, במרכז הארץ ובדרום יהיה מעונן עד מעונן חלקית.

ביום ראשון הגשמים צפויים להתחדש ורוחות ערות מערביות עד צפון מערביות צפויות לפקוד את החופים בעיקר.

9.12 - 11.12:  ביום שני ייתכן גשם מקומי ויהיה קר מהרגיל, אפיק מרוסיה צפוי להגיע אלינו ולגרום לטמפרטורות קרות וגשמים מקומיים.

ביום שלישי לקראת הצהריים הגשמים יתחזקו ויירדו לפרקים מצפון הארץ ועד לנגב. רוחות מערביות עד דרום מערביות יפקדו אותנו, האפיק מתעמק סמוך לאזורינו ואוויר קר במיוחד מגיע אלינו מסיביר, לקראת הלילה שלג קל עד בינוני צפוי לרדת בחרמון . ברמת הגולן באיזורים הגבוהים מ-1300 מ' צפוי לרדת שלג קל.

ביום רביעי תחול ירידה משמעותית בטמפרטורות צפוי להיות קר וסוער מן הרגיל, התעמקות האפיק בטורקיה גורמת לירידת אוויר קר מאוד עד לאזורינו ונושפע מטמפרטורות נמוכות מאוד לעונה, גשמים לפרקים ירדו מהצפון עד צפון הנגב, במהלך היום שלג בינוני עד כבד יירד בחרמון, שלג קל יוסיף לרדת ברמת הגולן, בהר מירון סיכוי גם לשלג.

לקראת הלילה ייעשה קר יותר והשלג צפוי להגיע גם להרי המרכז שמעל גובה 1000 מטרים.

12.12 - 14.12:  ביום חמישי צפוייה המגמה להישאר ושלגים יוסיפו לרדת באיזורים הגובהים מ- 1,000 מטרים , בשאר הארץ יוסיפו לרדת גשמים מדי פעם שילכו ויתמעטו לקראת הערב. אירועי קרה צפויים להתרחש בעיקר בהרים .

ביום שישי האפיק מתחיל להתקדם צפון מזרחה וכך גם הטמפרטורות יתמתנו בהדרגה. שלג קל צפוי ברמת הגולן ובחרמון, בשאר הארץ יוסיף להיות קר מהרגיל גשם מקומי ייתכן בבוקר שיילך ויפסק לקראת שעות הערב. ייתכנו אירועי קרה בעיקר בהרים.

ביום שבת ישנם סיכויים לשלג קל בחרמון בעיקר בבוקר, צפוי להיות מעונן עד מעונן חלקית בכל הארץ ויהיה קר מהרגיל לעונה.

( נתונים של השבוע הקרוב אפשר להתייחס אליהם כרציניים, המצב אחרי שבוע מנותח על פי עדכוני גפס האחרונים ככה שלא צריך לקחת את זה כמובן מאליו ).

לא להגיב יש המשך לאשכול זה.

לכל עזרה בתחום החיזוי נא לפנות אלי בפרטי emo_04.png

כתב מזג אוויר בארץ ובעולם, מסקר תופעות טבע, ידע בתחום כשלוש וחצי שנים emo_85.png

מנהל קבוצת מזג האוויר בישראל לווצאפ emo_78.png

עובד על פאנל חדש של תחזיות לטווחים הארוכים emo_51.png

עדכון טוב עוד שעה איסי מדעתכן.

עדין לא ברור התמונה המלאה של הסופש, שיא המערכת נדחה לשישי.

אני מאמין כי הצפון יקבל חורף חורף, אבל לפני זה איס פעיל

תמונה מספר 1 - הרצה ראשונה מתוך 21 הרצות של אנסמבל לתאריך 11.12:

על פי ההרצה הזו ניתן לראות כי עובי האפיק יגיע בארצינו לכ -5340 מטר שזה נמוך מאוד וקיצוני מאוד.

לפי טמפרטורות זה נותן תרחיש של 36- , 37- מעלות ברום 500 מיליבר דבר שהוא קיצוני וחריג מאוד.

ברום 750 מיליבר הוא נותן תרחיש של 17- מעלות שזה גם דבר מאוד קיצוני.

ברום 850 מיליבר הוא נותן תרחיש של 6- מעלות שזה יחסית נורמאלי עד קיצוני.

על פי נתונים כאלה אפשר להסיק ששלג צפוי להתרחש כמעט בכל הרי ישראל, אך כמו שאתם יודעים זוהי הרצה אחת של אנמבל מתוך המון הרצות וסיכויים שדבר בגודל כזה ייקרה הוא נדיר עד לא קיים בכלל, סתם רציתי לשתף אותכם בתמונה כדי שתראו.

תמונה מספר 2 - ממוצע טמפ' ברום 850 מיליבר לחודש נובמבר על פי GEOS 5:  

כמו שניתן לראות בתמונה בגובה 1400 מטר מעל פני הים נמדדו בממוצע כ-12.8 מעלות צלזיוס ברום זה בחודש נובמבר, לא כזה טוב הייתי אומר אבל גם לא כזה קריטי.

תמונה מספר 3 - מטאוגרמת משקעים לשבוע הקרוב: 

צפויים לרדת עד כ-12 ממ גשם בתל אביב.

צפויים לרדת עד כ- 45 מ"מ גשם בחיפה נהריה ובעכו.

בגליל ובגולן בין 20-35 ממ גשם.

בירושלים צפווים 5-7 ממ גשם.

זה על פי עדכון הבוקר צפו לעוד שינויים.

לא להגיב יש לי עוד מה להעלות

כתב מזג אוויר בארץ ובעולם, מסקר תופעות טבע, ידע בתחום כשלוש וחצי שנים emo_85.png

תמונה מספר 4 - רום הקיפאון ליום שבת ה-9.12: 

קו הקיפאון יגיע לארצינו בשיא שלו לכ- 2400 מטרים מעל פני הים.

דבר זה אומר כי ביום שבת ייתכן גראופל או שלג קל בפסגת החרמון הישראלית. בחרמון הסורי ובחרמון הלבנוני צפויים שלגים קלים.

תמונה מספר 2 - שקע עזה מתפתח על דלתת הנילוס ביום רביעי ה-7.12: 

כפי שניתן לראות במפת לחץ ברומטרי בגובה פני הים רואים שבטורקיה יש מעין מיני רמה סיבירית שבמרכזה נמדד לחץ גבוה של כ-1030.

בעוד דלתת הנילוס מתפתח שקע עזה שיביא לחזית קרה ולהמון גשמים מהחוף הדרומי דרומה.

עדכון טוב עוד שעה איסי מדעתכן.

עדין לא ברור התמונה המלאה של הסופש, שיא המערכת נדחה לשישי.

אני מאמין כי הצפון יקבל חורף חורף, אבל לפני זה איס פעיל

אכן עדכון בין הטובים שראיתי בדומה לעדכון הצהריים של אתמול ידידי קומולונימבוס, אני מחכה כמוך לעדכון של אייסי.

נכון זה עדיין מתחיל להתגבש לקראת הסופ"ש נראה כי שיא המערכת יהיה בין שישי לשבת בפרמטר של הקור בלבד.

אכן הצפון הולכת לקבל המון משקעים וקור.

12 לדצמבר 2013:

בצפון ערך של 28- מעלות בגובה 500 מיליבר דבר שמאפשר לירידת שלגים.

במרכז ערך של 23- מעלות בגובה 500 מיליבר שזה די קר.

בצפון ערך של 5.5- מעלות בגובה 850 מיליבר , תנאי טוב שמאפשר לירידת שלגים מגבהים נמוכים יותר.

במרכז ערך של 1- מעלות בגובה 850 מיליבר, בחוף צפוי להיות קר מהרגיל עם 9-11 מעלות.

גיא.פשוט תענוג לקרוא את הניתוח שלך.רק דבר אחד ,המושג "יהיה נוח לעונה"אותו כתבת בתחזית 3-5לדצמבר לא במקומו.מושג זה נוהגים להוסיף בתחזיות קיץ.לתשומת ליבך.פרט לכך המקצועיות שלך ניכרת ורצינות נראית היטב מניסוח דבריך.עלה והצלח!עוד תגיע רחוק בע"ה.דבר נוסף,יש להמשיך לעקוב אחר תרחישים רבים שהאפיק הנל יכול לנהוג בהם ועל כן התחזית לשלג לא רלוונטית כרגע למרות שהיא לא מן הנמנע.במצב כזה אתה צריך להתמקד בתאריך הרחוק ביותר שאתה מאמין שהתרחיש רלוונטי(כל  יתקיים,לצורך העניין 174 שלדעתי האפיק אכן יהיה היכן שהוא כרגע,ואז לבחון אפשרויות שרק על פי נסיון החזאי יכולות להיות הגיוניות ולקחת את זו שאתה מאמין בה ביותר.לדוגמא,האפיק מגרד את קפריסין בתאריך זה ומאחר והרמה במערב היבשת ככ חזקה אין סבירןת שהאפיק מתקפל מערבה אך יש בהחלט סיכוי שהוא ניתק ממקורו ואז הסכנה היא שבועת האויר הקר נשארת מנותקת צפונה מאיתנו ואנו נשארים עם הקור.כלומר צריכים להרוויח מה שיותר הדרמה שלו ואז הניתוק משאיר לנו אופציה של". שלג ללא הגבלה".בכל אופן התרחישים ישתנו ואת התרחיש שאני מאמין בו אפרסם בהקדם.כל הכבוד.

פשש איזה השקעה

כל הכבוד גיא. ותודה 

מנהל הפורום
1000+

עבודה מדהימה גיא ואין לי ספק אתה עוד תצליח בגדול! ישר כוח emo_45.png

אשריך גיא. עוד כמה דקות התחזית של מרשמלו לדצמבר:)

לא סתם העם המובחר קיבל את א"י, יש פה את המזג אוויר הכי טוב בעולם ;)emo_30.png

גיא.פשוט תענוג לקרוא את הניתוח שלך.רק דבר אחד ,המושג "יהיה נוח לעונה"אותו כתבת בתחזית 3-5לדצמבר לא במקומו.מושג זה נוהגים להוסיף בתחזיות קיץ.לתשומת ליבך.פרט לכך המקצועיות שלך ניכרת ורצינות נראית היטב מניסוח דבריך.עלה והצלח!עוד תגיע רחוק בע"ה.דבר נוסף,יש להמשיך לעקוב אחר תרחישים רבים שהאפיק הנל יכול לנהוג בהם ועל כן התחזית לשלג לא רלוונטית כרגע למרות שהיא לא מן הנמנע.במצב כזה אתה צריך להתמקד בתאריך הרחוק ביותר שאתה מאמין שהתרחיש רלוונטי(כל  יתקיים,לצורך העניין 174 שלדעתי האפיק אכן יהיה היכן שהוא כרגע,ואז לבחון אפשרויות שרק על פי נסיון החזאי יכולות להיות הגיוניות ולקחת את זו שאתה מאמין בה ביותר.לדוגמא,האפיק מגרד את קפריסין בתאריך זה ומאחר והרמה במערב היבשת ככ חזקה אין סבירןת שהאפיק מתקפל מערבה אך יש בהחלט סיכוי שהוא ניתק ממקורו ואז הסכנה היא שבועת האויר הקר נשארת מנותקת צפונה מאיתנו ואנו נשארים עם הקור.כלומר צריכים להרוויח מה שיותר הדרמה שלו ואז הניתוק משאיר לנו אופציה של". שלג ללא הגבלה".בכל אופן התרחישים ישתנו ואת התרחיש שאני מאמין בו אפרסם בהקדם.כל הכבוד.

ואי מרשמלו כבוד שאתה מגיב לי בכלל על האשכול זה כבר הישג גדול עבורי.

לעניין, אכן טעות שלי ידידי אני רגיל להשתמש במונח זה בכל השנה כנראה הוא באמת לא מתאים לתקופה שלנו.

תודה רבה על המחמאות אחי אני בהחלט רציני לכל דבר ומנסה לנסח זאת בשפה שכולם יבינו את דבריי ובעזרת השם יש עתיד גדול לפניי כמו שאמרתה.

אכן אתה צודק תחזית השלג ממש לא רלוונטית נכון לכרגע לכן מעל טווח השבוע פשוט ניתחתי את המצב הסינופטי של עדכוני גפס האחרונים ולכן זה לא מן המנע שהרצות מסוג זה יתממשו אך אני מטיל בכך ספק זאת רק הרצה אחת מן המון הרצות שיתרחשו עד התאריך הסופי.

נכון אתה ממש צודק פעם הבאה כשאתייחס למצב סינופטי בטווח הרחוק אני ינסה למתן במידתיות את המלל ויותר להתמקד בטווח הבינוני.

אכן ידידי ההרצה של גפס בצהריים נתנה תרחיש של התפרקות האפיק בשל כניסה חזקה של רמה סיבירית לאזורי סקנדינביה והאפיק עוד לא הספיק להדרים בכלל אז במצב כזה הבועה הייתה תקוע בין יוון לטורקיה ופשוט לא הצליחה להגיע לאזורינו וקיבלנו רק מעט אפיקיות ממנה.

אבל כמו שאמרתה במצב שהאפיק באמת אכן ידרים לאזורינו ורק אז הרמה תתקדם צפון מזרחה ותקרע את האפיק בדיוק אזז תהיה עלינו בועה לכודה עם המון אוויר קר ושלג ללא הגבלה בדיוק כפי שאמרתה.

איך לא חשבתי על זה לפני לא יודע, אני מרוב סקרנותי ישר רץ להציץ במה שהכי רחוק ומתלהב ... אני צריך ללמוד למנף את הסקרנות שלי ולהתמקד באמת במה שחשוב.

תודה על כל העצות והעזרות שלך ידידי באמת עזר לי המידע שלך מעריך אותך המון ותודה לך.

אני כבר מחכה בקוצר רוח לתרחיש האפשרי שאתה מאמין בו, נשתמע =]

תודה רבה גוב, אני מנסה להשקיע כמה שיותר כדי שתקבלו את כל המידע ההכרחי.

תודה רבה לך אילן ובבקשה אתה נכס מעולה כאן לפורום כל הכבוד לך על הנוכחות הסדירה כאן.

תודה רבה עמית עובדים קשה כדי שהפורום שלנו ייזכה למידע הטוב ביותר, אכן אני צופה שגם אתה תצליח באותה מידה שאני יכול. 

תודה רבה מטין, אכן אני מחכה לתחזית שלו בקוצר רוח.

הרגע דני רופ בעצמו הודיע בתחזית בערוץ 10 כי ייתכן שלג בחרמון, אני מחכה גם לסופש לבדקות כל שנייה מצלמות חרמון עליון ותחתון אין יותר תענוג מזה =]

אפשר לסכם את תקופת הקיץ סוף סוף חחחחחחח

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
, , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: , Multiple, fridashlush, ganso24, שוש
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר