הקשר הקליפורני - אפיק מתחילים להופיע, וכך גם בישראל

לאחרונה ערכתי השוואות במפות הסינופטיות של אמריקה הצפונית לאירופה כרגע אני מדבר על הטווחים הבינוניים שמחכים לנו בין 150-200 שעות.

בתחילת דצמבר במפות של אמריקה הצפונית נוצר מצב כזה שרמה גבוהה עולה לאלסקה ולקנדה המערבית, מנגד יש שקע בקנדה הצפון מזרחית ועוד שקע בניו מקסיקו. 

דבר זה תורם לעידוד זרימת אוויר פולארי בקדמת האפיק והוא יורד ומכסה כמעט את כל קליפורניה.

לפי כמות הגשמים שצפויה שם יחסית לא ירדו הרבה גשמים וזאת כי השקע ממוקם מזרית לקליפות יה ורוב הגשמים יורדים בקדמת השקע.

ערכי הטמפרטורות שם יהיו קיצוניות מהרגיל לעונה יעמדו על כ -2 מעלות מתחת לאפס ברום 850 מיליבר - 1400 מטר בשיא הקור!

כך שבלילה יש אפשרות שהטמפרטורה שם תצנח בקלות ל-4 מעלות עד מעלה בודדה.

אוקיי אז איך זה קשור ומשפיע עלינו על ארץ ישראל?

ובכן הקשר הקליפורני עובד טוב מאוד כפי שאתם יודעים והייתם עדים לכך עד עכשיו, גם החסימה עם הטמפרטרות הגבוהות שהיו תורמות להקדמת אפיקים קרים שיגיעו לישראל מוקדם יחסית לעונה.

בקליפורניה האפיק יגיע ב-5 לדצמבר , אצלינו ככל הנראה האפיק יגיע בין 6-7 לחודש דצמבר.

אייסי נותן תרחיש של רמה עולה לאיסלנד וגרינלנד, שקע עמוק מתפתח בסקנדינביה שגורם לירידת אוויר פולארי באירופה התיכונה בו בזמן יהיה שקע ברום בדרום מערב טורקיה שיגרום לכמויות גשמים מרובה אצלינו.

גפס עם תרחיש כמעט דומה.

וכמו מה שמרשמלו אמר גל רודף גל ומערכת ואפיקים יתחילו לבוא בצרורות מאז ה-6 לדצמבר נקבל יפתח טוב ואחריו מערכות עמוקות יותר אין לכם ממה לדאוג כרגע.

אולי אמנם נובמבר יסתיים כחם מהרגיל וכביש מהרגיל ברוב הארץ אבל אני מכיר הרבה מקרים שבזכות סתיו שחון ויבש הביא אחריו חורף מהסרטים ועצבני...

תהייו אופטימים חברים :)

מצטער שעוד לא חזרתי לפעילות מלאה פשוט הפורום הזה התחיל להידרדר מלכה ספאמים והניבולי פה שיש כאן, נמאס לי כבר לקרוא את הדברים האלה וגם לתת להם יחס.

אני בנתיים ממעיט לרשום כאן עד שייעלמו כל האלה שמספיקים מקללים ועושים בעיות ושם רע לפורום.

ואני לא לבד במערכה הזאת, עוד כמה וכמה אנשים ממעיטים להתחבר בגלל הטרור שהולך כאן.

לכל עזרה בתחום החיזוי נא לפנות אלי בפרטי emo_04.png

כתב מזג אוויר בארץ ובעולם, מסקר תופעות טבע, ידע בתחום כשלוש וחצי שנים emo_85.png

מנהל קבוצת מזג האוויר בישראל לווצאפ emo_78.png

עובד על פאנל חדש של תחזיות לטווחים הארוכים emo_51.png

העדפתי לא להתייחס למפת טמפרטורות כי יש עוד מקום לשיפור וזה רק יילך ויקציון בתחילת השבוע הבא במודלים אני בטוח שייראו סימנים לכך.

עד אז תהנו מהשמש הנעימה שמעשירה את הורינו בוויטמינים חשובים לגוף :)

כתב מזג אוויר בארץ ובעולם, מסקר תופעות טבע, ידע בתחום כשלוש וחצי שנים emo_85.png

גיא זה בדיוק מ שאני אמרתי אתנ גאון וגם אני חחחחחח צניעותemo_01.png

אתם רציניים חברים, כל הכבוד לשניכם ובמיוחד לגיא על ההשקעה 

מנהל הפורום
1000+

לי כל הכבוד ברצינות? אילן

אתם רציניים חברים, כל הכבוד לשניכם ובמיוחד לגיא על ההשקעה 

חחחח לוליט כן כולנו גאונים בתכלס =]

רציניים במקרה כשיש משהו מאורגן ומסודר יותר מבחינת הגשמים תושה רבה אחי על המחמאות.

אמשיך להשקיע כשאראה שהמצב הזה הולך להפוך לרציני וגשום וגם כשאנשים חדשים וותיקים יפסיקו לקלל.

תודה לכם

אתה יותר גאון

גיא, בשביל למנף את הפורום הזה צריך לעבוד ביחד עם כל השפויים שיש פה ויש כאלה, לברוח בגלל כמה בודדים לדעתי זו טעות ולא צריך להתייחס, אני באופן אישי מאוד מעריך אותך ואוהב את ההודעות שלך כל הכבודemo_45.png

מנהל הפורום
1000+

גם אני כנל אבל מאז שגיא פחות נימצא פחות נוכח הפורום  מאויש על ידי חוץ מאיתנו כמה בלי בורג  חחחחח

כמובן שגם לוליט משקיעה המון איך שכחתיemo_02.png

מנהל הפורום
1000+

זה בסדר אני צנועה זה בסדר אם תגיד אתזהemo_04.png

גיא תודה על מה שכתבת ועל כל מה שאתה עושה 

יוני מצחיק אותי שום דבר לא יכנס לצערי גם  החמצן למוח שלו

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: ירושלים נצורה בשלג
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם