באירופה קר יותר גשום ומושלג יותר  אבל עד כמה אפשר ללבוש מעיל כל השנה הגוף גם צריך לפעמים כצת שמש וזה בריא 

לא תמיד קר למשל יש היום בצהריים 16 מעלות ואפשר ללכת לים עם בירה ויש שמש נכון שלא שרב כמו בארץ אבל עדיין שמש ידידי

Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut

16 מעלות נקרא אצלך ללכת לים?

      גם אני אוהב את המזג אוויר של ישראל, יש פה די הרבה אקשן וגיוון בין העונות.

המקומות שאני הכי אוהב בישראל הם ירושלים וצפת, אקלים של הרים, אבל לא בצורה מוגזמת, כמו החרמון,הגליל והגולן.

העם דורש שלג!emo_85.png

16 זה לא מתאים לים עם כל הכבוד לך לים מתאים 27 מעלות 30 ,32   16 מעלות זה קר יחסית

בסופו של דבר כל אחד והטעם שלו והמזג אוויר שהוא התרגל אליו אתה התאקלמת עם המזג אוויר שיש שם וה 16 מעלות בשבילך זה מצוין לים בשבילנו פה זה לא מתאים לים וזה קר יחסית

נכון מאוד!

העם דורש שלג!emo_85.png

ידידי מהולנד, באמת המחרים פה גובהים וגם החינוך טעון לשיפור.

 

אבל כמה דברים שאתה לא מדייק בטענה שלך:

 

עכו זה ממש לא ה"גליל" שאני ואוסמה מתכוונים עליו, וכן הולנד הרבה יותר קרה מהגליל לא מכחיש אך אני הרבה יותר אוהב את הגליל והגולן מכל אזור אחר שהייתי בו, וכן הייתי באירופה בחודש הקודם גם בגלל זה נעדרתי.

 

אני מעדיף את האקלים של לוטם על של דן הלדר.

 

וגם חלק מהכיף שלצאת לים זה שחם בחוץ ואז נכנסים למים, הרבה יותר כיף להכנס שהאוויר בחוץ עומד על 30-26 מ"צ אלו הטמ"פ האידאליות.

 

בנוגע לשאר אני בהחלט מסכים איתך לאומת שאני חולק עליך דברים המונים השתנו ממלפני 21 שנים

 
 
 
מנפרד גרסטנפלד יו"ר המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה  |  תגובות  |  מקור ראשון הצטרפות ל- VIP
 
האנטישמיות בהולנד מרימה ראש: "היטלר שכח אחד"
 
אמסטרדם. מי שמסתובב בה בלבוש יהודי סופג מפעם לפעם קללות. בשכונות מסוימות זה מגיע לתקיפות ממש [גיא נוימן/דיסקברי]
 

לראשונה מאז מלחמת העולם השנייה נאלצה קהילה יהודית באירופה לבטל את תפילות השבת לאור איומים שקיבלה. האנטישמיות בהולנד מרימה ראש, והרשויות מתעלמות

 
 
 
> התבוללות או עזיבה

 

 
▪  ▪  ▪
האם על שוטרים הולנדים להתחפש ליהודים חרדים כדי ללכוד עבריינים שתוקפים יהודים? הצעה חביבה זו העלה חבר הפרלמנט שזה עתה נבחר מטעם מפלגת הלייבור ההולנדית, אחמד מארקוץ', יליד מרוקו. כמה יהודים תמכו ברעיון, שכן שום רעיון אחר לא עזר לפתור את בעיית התקיפות נגד יהודים, שנמשכת זה שנים.
אחרים אמרו באופן פרטי שמארקוץ' רוצה להשתמש ביהודים לקידום הצעה אחרת שהוא חושב עליה: הסוואת שוטרות לנשים מוסלמיות מכוסות ראש. גם נשים אלו התלוננו שפגעו בהן. מארקוץ' הציע גם להכריז על "יום הכיפה", שבו כולם יחבשו כיפות.
הוויכוח הפתאומי והחריף שפרץ בשבועות האחרונים בגלל בעיית האנטישמיות המתמשכת בהולנד ראשיתו במאמר בעיתון NRC, האנדלסבלאד, שציין שש שכונות ספציפיות באמסטרדם שבהן יהודים אינם יכולים להסתובב כשכיפות לראשם מחשש לתקיפה נגדם. רב אחד אמר שהוא יוצא לרחוב כמה שפחות, משום שכמעט תמיד הוא סופג עלבונות ופגיעות מצד מרוקנים שצועקים לו: "היטלר שכח אחד".
כמה ימים לאחר מכן שידרה תחנת טלוויזיה יהודית קטנה תוכנית שצולמה במצלמה נסתרת ושעקבה אחרי רב שהלך ברחוב, מלֻווה בשניים מתלמידיו. בדרכם הם ספגו קריאות פוגעות מפי צעירים מרוקנים, כמו "הייל היטלר". עיתון אחר דיווח שבתהלוכות שנתיות של בתי ספר באמסטרדם תלמידי בית הספר היהודי היסודי 'ראש פינה' נעלבים ומותקפים כמעשה שגרה בחמש השנים האחרונות. עוד דווח שכמעט בכל התקריות האנטישמיות הרציניות מעורבים צעירים מרוקנים. לא מעט מהטוקבקים למאמרים אלה היו מלֻווים בהערות אנטישמיות. כמה ימים לפני כן נודע שהקהילה המסורתית בעיר וואסף ביטלה תפילת שבת לאור איומים שקיבלה. דבר כזה לא קרה באירופה החופשית מאז מלחמת עולם השנייה.
התבוללות או עזיבה
 
בהולנד יש גוף וולונטרי שעוקב אחר גזענות באינטרנט ואוסף התבטאויות שניתן להגיש בעקבותיהן תביעות משפטיות. כמחצית מתוך 557 התבטאויות כאלה שזוהו בשנה שעברה כוונו נגד יהודים. האחראים על הגוף אמרו שאילו הקפידו לבדוק את האתרים המרוקָנים בהולנד הם ודאי יכלו להוסיף עוד אלף התבטאויות אנטישמיות.
בעקבות המאמרים הנזכרים בעיתונות ביקשה מפלגה נוצרית קטנה ליזום ויכוח פרלמנטרי בנושא. בעקבות הבקשה שיגר ארגון הגג של הקהילות היהודיות בהולנד,CJO , מכתב לחברי הפרלמנט על האנטישמיות המשתוללת.
הארגון ציין שעוד ועוד יהודים מסתירים את זהותם, וכי הבעיה קיימת בכל המדינה. עוד צוין שיש מידע מתמשך על תקריות נגד ילדים יהודים בבתי הספר, כדוגמת אלו שחווים נערים הומוסקסואלים או אפילו כאלה שנחשדים בהומסקסואליות. כמה ילדים אף החליפו בתי ספר בגלל ההצקות הבלתי פוסקות. תלמידים אחרים מצאו צלבי קרס על התאים שלהם. מנהלי בתי ספר לא פועלים נגד התופעה.
במכתבם מציינים נציגי הקהילות היהודיות שבכמה בתי ספר לא ניתן עוד ללמד על השואה בגלל מחאות של ילדים לא-יהודים, וכי הקהילה היהודית נאלצת לנקוט פעולות ביוזמתה על-מנת לאבטח את עצמה. אין שום קבוצה אחרת באוכלוסיה ההולנדית שחייבת לדאוג לביטחון בטיולי בתי ספר, באסיפות של ילדים או של זקנים או בכינוסים בעלי אופי דתי. ארגון הגג של הקהילות כתב שהנטל הכספי בשל כך נעשה בלתי נסבל. חותמי המכתב מזכירים שהיהודים היו חלק בלתי נפרד מהחברה ההולנדית במשך כ-400 שנה, וכי הממשלה נכשלה במתן תחושת ביטחון לקהילה.
התשובה של שר המשפטים והפנים הקתולי ארנסט הירש באלין הייתה חלשה מאוד. זאת הייתה אכזבה גדולה, דווקא משום שאביו של הירש הוא יהודי שמשפחתו ברחה להולנד מגרמניה לפני מלחמת העולם השנייה. הוא הזכיר את חוסר המידע ואמר שלא ברור שניכרת עלייה בתקריות האנטישמיות. בסיום תשובתו הזכיר הירש ארגון משותף של יהודים ומרוקנים שהוקם על-מנת לטפל במשותף בבעיה. ברם, אילו הציץ מישהו מהפקידים שלו באתר של הגוף הזה, היה רואה שנכנסו בו אייטמים מעטים בתחילת 2006, ומאז לא בוצע בו שום עידכון.
צעיר יהודי ששמו יואל סרפוס שרואיין לאחרונה אמר שהוא וחבריו מזהים שלוש אופציות: "לקבל את המצב כמו שהוא ולהסתיר את זהותנו, להתבולל ולחדול מאמונתנו או לעזוב את הולנד". לדבריו, צעירים רבים כבר בחרו באופציה השלישית.

מזעזע!

העם דורש שלג!emo_85.png

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר