המקום הכי גשום בעולם הוא :

לוארו (Lloro) במערב קולומביה עם 12200 מ"מ שהם 12 מטר בשנה

וההפך הגמור המקום הכי יבש בעולם הוא אטקמה (צ'ילה) עם 1 מ"מ בשנה במרחבים הצחיחים בין הרי האנדים לאוקיינוס השקט. היכן שהאוויר כל כך יבש, שאפילו הגופות של מתנגדי השלטון לא יוכלו להירקב בהיעדר טיפת לחות גם קקטוסים לא צומחים בגלל היובש הקשה, ואפילו מתכת לא מעלה חלודה באטקמה בגלל האוויר היבש.

Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut

2 מקומות קיצוניים ביבשת אחת

ואו נחמד לשמוע זאת את האמת על לוארו תמיד ידעתי , יש גם מקומות באסיה שמגיעות ל-10 מטר בשנה אבל לוארו מתנוססת במקום ה-1.

גם על צ'ילה ידעתי שהיא מספר אחד בהיעדר גשמים במהלך השנה אך לא ידעתי מקום ספציפי אך זה באזור של קו ה-19 מעלות דרומה שם ממוקמת אטקמה לפי דעתי.

מפחיד מאוד שהאוויר שם כה יבש ודליל בהחלט מי שנוסע לשם מקבל חלחלה מהיעדר פעילות אטמוספירית עד כמה שזה נשמע קיצוני בטח מעונן שם זה גם מצב נדיר עד מאוד ומחזה מרגש עבורם חח ולחשוב שאנחנו אשר חיים בארץ ישראל לפחות חלקינו פה מתלוננים שהשנה הזאת הייתה חמה ובקושי ירדו גשמים.

מי שאומר ככה פשוט לא יודע להעריך את הכוחות שהטבע מביא איתו ולא מעריך גם את חלקת האדמה שאנו חיים עליה

לכל עזרה בתחום החיזוי נא לפנות אלי בפרטי emo_04.png

כתב מזג אוויר בארץ ובעולם, מסקר תופעות טבע, ידע בתחום כשלוש וחצי שנים emo_85.png

מנהל קבוצת מזג האוויר בישראל לווצאפ emo_78.png

עובד על פאנל חדש של תחזיות לטווחים הארוכים emo_51.png

זכור ידידי שגם צ'ילה מדינה ארוכה מאד, בחלק מהאיזורים בהרי הרוקי וארץ האש יורדים גשמים\שלגים בכמויות גבוהות יחסית, למשל ארץ האש מכוסה כל השנה בשלג עבה

זוכר ידידי צ'ילה מתפרסת על 4 אזורי אקלים: אקלים טרופי-משווני, אקלים סוטרופי- סוואנה טרופית, אקלים ממוזג חם, אקלים תת-קוטבי שנפוץ מקו 50 דרומה באזור חצי הכדור הדרומי.

זאת מדינה ססגונית מאוד שם יש את כל סוגי האקלים יחדיו מהאזור עם גשמים רבים בשנה שנמצאים ממש בצפונה בקו 15 דרומה לפי דעתי ועד ארץ האש שנמצאת דרומה ממש קרוב למפרץ הארקטי , ככה אני מכנה אותו.

הקיעור בקוטב שקרוב לאנטררקטיקה נראה די מוזר אבל בהחלט משפיעה על ארגנטינה הדרומית והאיי שמפריד בינה לבין הקיוער התת קוטבי.

ידוע לי שגם בארץ האש יש את אחד מהצוקים הגבוהים ביותר בעולם כאשר יפן נמצאת במקום הראשון. יש שם מקום בצ'ילה שנקרא כף האש משהו כזה וממש צוק גבוהה מאוד ומים עמוקים ממש.

צ'ילה הדרומית ממש צרה בהיקפה אך הגבול בינה לבין ארגנטינה שרוע עד דרום היבשת ובכך באזורים אלה האקלים הוא תת-קוטבי הנובע בעיקר מזרימות הים הארקטיות.

דרך אגב אתה ידעתה שאיי גלפאגוס גם נחשבות לחלק מצ'ילה?

כתב מזג אוויר בארץ ובעולם, מסקר תופעות טבע, ידע בתחום כשלוש וחצי שנים emo_85.png

תודה רבה על ההסבר המנומק לא חשבתי על זה אבל תודה רבה ידידי תרמת לי מאד חבל שאתה באמת לא יכל להיות יותר זמן

כן באמת חבל אבל בשעות הפנאי שלי פה ושם אני רואה כמעט כל היום את הערוצים של הדיסקברי והנשיונל גיאוגרפיק זה ממש עולמות חדשים מראה לך יש שם תוכניות ממש מסקרנות, ממלי. לכל חברי הפורופ בחום לצפות בערוצים אלה בעיקר בתוכניות:

זהב הג'ונגל, מחפשים את ביגפוט, הכרישים של איי הפסחא, עדויות לאסון מיפן, קסמי המדע, החיות המדהימות ביותר, והתוכנית "חקר כדור הארץ".

וואי הייתי רואה את "חקר כדוה"א" פעם ו"קופים גונבים" תגיד לי מתי זה משודר אתה יודע?

גם אני רואה קופים גונבים אבל בקושי יש את זה חח זה מדבר על הקופים באפריקה שגונבים מזון מהבתים של האפריקאנים ושודדים אותם...

לגבי חקר כדור הארץ יש נושא ספציפי שהיה תוכנית עליו שהתעסק בחזאות בטורנדו ובמזג האוויר אני יודע לך בהקדם האפשרי מתי הוא משודר, זאת סדרה ממש יפה.

לא בכללי אני רוצה לדעת מתי זה משודר בלי קשר למטאורולוגיה

אה בכללי אז זה לא בעיה אני עכשיו יגיד לך...

אצלי התוכנית האחרונה שהקלטתי של חקר כדור הארץ הייתה ב-6 לחודש נראלי ומאז לא היה עוד אחד וגם היום לא היה וגם מחר לפי לוח השידורים אין, אבל כשיהיה אני יודיע לך ידידי

תודה רבה ידידי

בכיף

גלאפגוס היא אי כ- 1000 קילומטר מאקוודור וגם שייכת לו .

סתם שתדע שחלודה נוצרת ממתכת וחמצן ,כלומר חלודה היא תחמוצת של חמצן ומתכת. לחות ומים רק מזרזים את תהליך ההחלדה של מתכות, לא הם מה שגורמים לכך. 

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר