חבל שזה המצב שמקבלים בפברואר אבל צריך להשלים עם זה כי בסך הכל קיבלנו שנה גשומה , הכנרת שבמצב נפלא ואי אפשר לקטר ללא סוף . אני מעריך שעד 15 לאפריל נקבל עוד מערכת ״ בשרית״ אחת לפחות מה שיתרום לסגירת ההפערים בתחנות שעדיין לא סגרו את הממוצע השנתי כמו כן חשוב שלא נושפע משקעים שרביים לפחות עד מאי והטמפרטורות לא יעלו באופן דרסטי כי לאף אחד אין את החשק להתבשל בחום מוקדם מהצפוי . 

שיהיה המשך שבת נפלאה ואף רטובה במעט .

תודה זאב ידידי. צריך לזכור שהשנה הזאת די תנודתית במזג אוויר לי זה מזכיר רק באופן קיצוני יותר את חורף 2002 שבוא אוקטובר ונובמבר היו פעילים יחסית ודצמבר וינואר היו גשומים מאד. ואז בא פברואר ממש רע אך לא קלקל את המצטבר ומרץ בסוף החודש היה מעניין וגם בתחילת אפריל

emo_45.png

תודה על תמיכתך זאב אכן קיבלנו שנה רווית גשמים, נקווה לטוב ביותר ןבלי שינויים מפתיעים של ממש

לכל עזרה בתחום החיזוי נא לפנות אלי בפרטי emo_04.png

כתב מזג אוויר בארץ ובעולם, מסקר תופעות טבע, ידע בתחום כשלוש וחצי שנים emo_85.png

מנהל קבוצת מזג האוויר בישראל לווצאפ emo_78.png

עובד על פאנל חדש של תחזיות לטווחים הארוכים emo_51.png

אצלי בכפר סבא ירדו בחודש פברואר 73 מ״מ גשם

בנווה אטיב ( אני בצימר. זה ליד החרמון) כל היום ירד גשם עם מטח חזק מאוד של גשם וברד

יפה עמית אני מקווה שאתה נהנה שם בחרמון

כתב מזג אוויר בארץ ובעולם, מסקר תופעות טבע, ידע בתחום כשלוש וחצי שנים emo_85.png

צלם לנו תמונות ידידי,אתמול גם אלינו היגיעו מספר שיברי ענן נחמדים בצהרים אך בזה זה הסתכם
צלם לנו תמונות ידידי,אתמול גם אלינו היגיעו מספר שיברי ענן נחמדים בצהרים אך בזה זה הסתכם

למי שרוצה קצת להתעודד:

דוגמאות לפברוארים יבשים באופן בולט ומה שקרה אחריהם:

פברואר 2006 יבש,מרץ 2006 יבש מאוד מאוד.

פברואר 2002 יבש מאוד,דומה לנוכחי,תחילת מרץ שרב גדול אבל מהפך גדול עם שתי מערכות גדולות שהורידו יחדיו 100-160 מ"מ בצפון,80-120 מ"מ בהרי המרכז,90-70 מ"מ בחוף הדרומי ו50-70 מ"מ בחוף המרכזי.

פברואר 1999 היה יבש למדי אך לא בצורה קיצונית,מרץ היה יבש גם הוא.

פברואר 1998 יבש,מרץ 1998 גשום מאוד עם שלג בירושלים.

פברואר 1996 יבש מאוד,דומה לנוכחי,מרץ גשום באופן חריג(גשום במקצת אף ממרץ 2003).

פברואר 1991 יבש מאוד ודומה לנוכחי,מרץ גשום מאוד,אחד הגשומים עם הא"יס הכי פעיל אי פעם באביב.

פברואר 1989 יבש עם שרב קיצוני בסוף החודש,מרץ גשום מאוד.

פברואר 1987 יבש וחם מאוד(ממוצע 850 היה 8.31)מרץ קר וגשום מאוד עם שלג קל בירושלים ב12 לחודש.

פברואר 1984 יבש מאוד(דומה לנוכחי)שרב רציני בתחילת מרץ אבל מתחילת הדקדקה השנייה של מרץ עד סוף הדקדקה השנייה של אפריל רצף מערכות חורפיות(לפחות פעם בשבוע)שגרמו למרץ להסתיים גשום מאוד ולאפריל להיות גשום באופן חריג.

פברואר 1979 יבש וחם מאוד(ממוצע 850 היה 8.28)מרץ סביב הממוצע.

פברואר 1978 יבש וחם,מרץ 1978 גשום.

פברואר 1977 יבש וחם באופן חריג(ממוצע 850 היה 9.72)מרץ גשום מאוד עם שלג כבד בירושלים ב4 לחודש ואפריל גשום באופן חריג.

פברואר 1973 יבש וחם(ממוצע 850 היה 8.64)מרץ 1973 גשום יחסית.

בסך הכול ב40 השנים האחרונות הסתיימו 13 יבשים מהרגיל במידה ניכרת(פלוס מינוס שליש)מתוכם 2 מרצים הסתיימו כיבשים,1 סביב הממוצע ולא פחות מ10 גשומים ככה שיש סיכוי טוב מאוד למרץ גשום.

Rברוך שובך עמית.

אני חושב שהשנה מרץ יהיה עם אופי גשום  עד מאוד יש עוד למה לחכות ;)

מתוכם ירדו 3 פעמים שלג בירושלים שזה סיכוי של כמע 25% לשלג בירושלים.

זה מה שבאתי לרשום אבל נמחקה לי ההודעה....

25 אחוזים לירידת שלג בירולשים לא בחודש פברואר אלא בחודש מרץ שזה טוב עד מאוד ובעיקר משפיע על השלישי הראשון של חודש מרץ שהוא עד ה-10 לחודש.

אני אנסה להשיג עוד מידע על התאריכם הללו

דבר 1: ברוך שובך ידידנו התגעגנו להשוואות לעבר שאתה תמיד עושה וכן סטטיסטיקה לטובתנו. יש לציין כי ב2006 אפריל היה קיצוני מאד עם מלא איזורים מעל 100 מ״מ ובירושלים ביממה באפריל ירדו מעל 100 מ״מ וכך גם באום אל-פחם באפריל ההוא היה טורנדו בגליל המערבי. ותיקון קטן ידידי ב1989 לא היה שרב קיצוני להפך דצמבר,ינואר,פברואר ומרץ היו חודשים קרים במידה ניכרת בלי שרבים וינואר ופברואר היו יבשים בימיוחד באופן חריג ולא סתרו שלגים נרחבים בארץ

אין כמו טורנדו בארץ... =]

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר