טווח רחוק או לא, קבלו לפי המפות את הטמפרטורות שיפקדו בעוד כשבוע בכל מזרח אמריקה:

המפה נראית מצויין לכל מזרח אירופה ותתפלאו אפילו למיאמי שממוקמת בקו רוחב 24 מעלות צפון ששם אמור להיות אקלים מדברי.

שימו את קו הרוחב נגיד של הצפון או המרכז בארץ ישאל על המפה שכאן בבמזרח אמריקה ותראו כי אם זה היה פוקד בארץ הטמפרטורות באיזורי הצפון והמרכז היו יכולים להגיע ל 12- מעלות ברום 850 מיליבר, שזה 3- מעלות בגובה הקרקע =]

עכשיו אני באמת תוהה כבר זמן מה איך זה הגיוני שהקור והטמפרטורות הקיצוניות האלה ידרימו ישר עד פלורידה ומיאמי זה דבר הזוי לדעתי .

ולפי איך שאני מסתכל על זה בהשוואה לאותם קווי רוחב בארץ ישראל נגיד 31 מעלות צפון לבין קווי רוחב בחופי מזרח אמריקה גם נגיד 31 מעלות צפון שזה בגבול של צפון פלורידה אתם תוכלו לראות כי כל שנה כשיש מערכת בעיקר לחופים המזרחיים של אמריקה הטמפרטורות הרבה יותר קיצוניות מאותן נקודות רוחב אצלינו בישראל כאשר בא הקור מאירופה.

איך זה הגיוני? אשמח אם הצבתי כאן אתגר להרבה אנשים אבל זה יעזור גם לי וגם לכם לדעת יותר בנושא.

מי שיודע את התשובה אשמח לשמוע 

לכל עזרה בתחום החיזוי נא לפנות אלי בפרטי emo_04.png

כתב מזג אוויר בארץ ובעולם, מסקר תופעות טבע, ידע בתחום כשלוש וחצי שנים emo_85.png

מנהל קבוצת מזג האוויר בישראל לווצאפ emo_78.png

עובד על פאנל חדש של תחזיות לטווחים הארוכים emo_51.png

עידכון ערב - דיכא את כל עדכון הצהריים שהיה.

ההתרכסות תיכנס חזק למרכז אירופה בטווח הארוך מאוד וזה לא טוב בשבילינו כי אז ההתרכסות תנוע גם אלינו וזה ייקרע את האפיק מעל טורקיה ובעצם כל מה שיהיה אמור להיות יתפוגג.

זאת אני אומר רק על פי המפות של עכשיו בלבד , ההתרכסות לא באמת תשפיע על כל אירופה זה טווח ארוך מאוד שהוא פחות אמין ככה שאני פחות מודאג.

מה שכן מפת הטמפרטורות הוציאה את ה-0 מעלות באזורינו ב-850 מיליבר עוד פעם ככה זה שגפס מתנדנד מעדכון לעדכון...

אבל במפה של 26 לפברואר בשעה 00 ניתן לראות כי יש 10- מעלות כבר באזורים של צפון טורקיה וה 5- גם מתקרב.

האפיק לא טוב בטווח הארוך הוא ממש נראה כמו בננה מקופלת שלא נותנת לאוויר הקר להיכנס בינו בגלל שהוא כל כך דק וההתרכסות משפיעה עליו.

האוויר הקר תקוע ברוסיה עדיין.

לכל עזרה בתחום החיזוי נא לפנות אלי בפרטי emo_04.png

כתב מזג אוויר בארץ ובעולם, מסקר תופעות טבע, ידע בתחום כשלוש וחצי שנים emo_85.png

מנהל קבוצת מזג האוויר בישראל לווצאפ emo_78.png

עובד על פאנל חדש של תחזיות לטווחים הארוכים emo_51.png

זה חריג אפילו שם שישבור שיאים,כמובן זה היה בישראל בעידני קרח קטנים או  עדין הקרח הגדול לפני המדידות.

הכל תלוי בגורמים עכשווים שהם פעילות השמש,מצב אל ניניו,מצב זרם הגולף,מצב פעילות השמש ורוחות הסחר כמובן זה הכל עיניין של תזמון.

ומבחינה סינופטית זה מאד פשוט להבנה אזור לחץ נמוך מאד בכיפת הקוטב הצפוני(דבר שזה לא קורה כל יום!!) יגרום לחסימה חזקה מעט דרומה ואז האזור החסימה הוא מאד קר וצפוף במידה כזאת שהוא יתפרץ בעקר לאיזורים חמים יותר עם טמ"פ יותר גבוהה עם אוויר קל ולא צפוף וכך הגלישה מגיעה כל כך דרומה.

דבר דומה היה ב1950 באמיריקה הצפונית לפי מה שראיתי וזה די מלחיץ.... אך הטבע מחליט את שלו יהיה מה שיהיה. 

איזה צירוף מיקרים ההודעה שכתבתי את ההסבר היא ה1950 חחח....

יש לציין כי חורף 1992 גם התאפין בפרקי גשם אינסיבים ואחריהם עצירת גשמים ממושכת יחסית.

בנובמבר היה פרק חזק בתחילת החודש ואז עצירת גשמים למשך כמעט חודש ואז סערת נובמבר-דצמבר ואז שוב פרק פה פרק שם אך רוב הזמן יבש.

ואז סערת ינואר 1992 שהלבינה את הרי הארץ אחריה שוב עצירת גשמים ואז פברואר היגיע עם מלא ימי גשם.

לא נכון.

דצמבר היה היה הדצמבר הכי גשום אי פעם עם 18 ימי גשם באוניברסיטת חיפה ובמקומות מסויימים מעל 20 ימי גשם.

בינואר הייתה הפוגה עד אמצע החודש אבל לאחר מכן היו שתי מערכות.

המערכת הכי ארוכה בחורף הזה הייתה מה28 לינואר עד ה13 לפברואר(17 יום).

ולאחר מכן היה עוד פרק גשם של עשרה ימים בין ה19 ל28 לחודש.

אם כבר החורף הזה הולך לכיוון של 2001-2002 במקרה הטוב ו1957-8 במקרה הרע(עד סוף ינואר היו גשומים מאוד)

ב2001-2 הגשמים גם חזרו והרבה,אני מאמין שזה מה שיקרה אבל זה יהיה באמצע פברואר במקום באמצע מרץ.

ב1957-8 מתחילת פברואר ירדו 20-30 מ"מ עד סוף עונת הגשמים שזה המקרה הכי קיצוני שהיה.

עמית תודה על העדכון סליחה בנוגע לדצמבר אך ידעתי שהוא הגשום מאז ומעולם אני הסתכל במאגר הנתונים של השמ״ט ובאריכיוני מפות. תודה ידידי, בנוגע ל2002 הסתיו היה ממוצע מכל הבחינות דצמבר גם קיצוני ונשבר בו כמות גשם יומית מקסימלית מתחילת המדידות בזכרון יעקוב. ינואר היה גם גשום(לא כמו השנה) וקר,בירושלים ירדו פעמיים שלג. פברואר היה חם במידה ניכרת ויבש במידה ניכרת באופן חריג מרץ היה בחלקו הראשון חם מהרגיל ואף בחלק מהימים חם במידה ניכרת,בשבוע האחרון של החודש היה קר וגשום מאד בעקר בצפון ובצפון הארץ מרץ אז היה גשום מהרגיל. אפריל היה קר וגשום,בחלק מהימים היה קר במידה ניכרת,בתחילת החודש ירד שלג בחרמון. מאי היה גם הוא קריר המלקוש ירד ב12 בחודש אך העונה הזאת יותר דומה לשנה שעברה.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: קרמבו
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר