שלום לכולם,זה קורה!כנסו.

שלום לכל חובבי מזג האויר,שלום רב לצופי האתר,למשתתפים בפועל ולאלו שלא,שלום רב לחזאי השירות המטאורולוגי אשר עוקבים אחר תחזיותיי,ולכל אלו שמתעניינים.כבר לפני חודש עת לא היו במפות [אפילו ארוכות הטווח]רמז לבאות כתבתי וניתן לראות את התחזית למערכת זו של השבוע הראשון לינואר.התחזית הייתה נחשבת להזויה בעיני רבים,אך עצם העובדה שפעמים רבות הלכתי נגד המודלים[נובמבר האחרון שצפו רמה חוסמת ויובש,טענתי לנובמבר גשום מן הממוצע וכך היה]כך גם קרה הפעם המודלים עצמם מרגע שנכתבה הודעתי לפני כחודש שינו עצמם קרוב ל88 פעמים!!מרגע שעלו על המערכת הנוכחית שינו גירסתם53פעם!!כל עדכון כולל אתמול והיום נתנו תרחיש אחר.ידידי היקרים.את תחזיתי לשבוע זה כולל שלג בהרי הצפון והמרכז לא שיניתי והיא הייתה תחזית אחת בלבד!התחזית ארוכת הטווח התבססה על מודל שלי ותאוריה כזו שעצם הרמה החזקה במערב אירופה יחד עם קור קיצוני במזרחה חייב להוריד לכאן את האפיק בתזמון שחשבתי.יחד עם זאת לא צפו המודלים את שלקחתי בחשבון ועליו ביססתי תחזיתי שזה הפרשי לחצים גדולים שלא יכולים להשאיר את האויר הקר סמזרח אירופה והוא יפרוץ פרוזדור או יצור פרוזדור על מנת להגיע יחד עם האפיק אלינו [כפי שקרה בדצמבר 2002] כמדומני.הייתי יכול לטעות ואני עדיין לא הבסתי את המודלים אך בהחלט קרוב הוא הדבר ובמידה והם ב24 ש הקרובות "יתקיילו"על התרחיש שחזיתי אזי פרט למערכת גשומה וסוערת נקבל שלג ביום ד בכל ההרים מעל 500מ בצפון ומעל 600 במרכז.זה קרוב להתממשות.נמתין ונעדכן.שבת שלום.עדכון הבא מוצאי שבת בעה.

אבל בתחזית הקודמת של צפית שלג מ700 בצפון ו900 במרכז.זה לא אומר ששינית את דעתך?

אני בספק אם ירד שלג בגובה הזה..בדרך כלל השלג בישראל לא ממהר לרדת חח אם תקבלו שלג מ 950 מטר תביאו שמפניה ובמרכז לא ירד שלג בכלל,לא קל ולא כלום רק גשם בכמות בינונית אבל נחכה לרגע האמת.

Europese meteorologie motto is niet alleen gegevens zeggen zonder het vaststellen van duidelijke

וזה מה שעושה אותנו שמחים ידידי היקר.אם בהולנד ירד עכשיו חצי מ וימדדו לך את רמת השמחה,בוא תשווה את זה לירושלמי שיורד לו 30 סמ ותראה מי שמח יותר.חוץ מזה ישראל זה לא רק נזג אויר צדיק.מעט מעבר לכך..

מרשמלו ידידי כל הכבוד!!!

ולamut770 ידידי ,מרשמלו הוא חזאי ואינו קוסם ומותר לו לטעות בקטנה,הוא במילא צודק כאן מעל ומעבר ומגיע לו את כל הפרגון שבעולם על זה!

למה אתה ככה מזלזל?

בממוצע יש שלג מהגבהים האלה(אלה שמרשמלו ציין)אחת לשנתיים,מה גם שהמצב הסינופטי מושלם לשלג בירושלים.

שלג בהרי הצפון מהגבהים שציינת יש פעמיים בגליל ושלוש פעמים בגולן ככה שזה ממש לא אירוע נדיר.

ואיך בדיוק יהיו כמויות גשם בינוניות כשהאפיק יושב עלינו במלוא עוזו 5-6 ימים וזה ככה כבר כמה ימים טובים.

כל הכבוד ידידי אני ממש מתרגש

סוף סוף החורף הגיע 

מישהו יכול להעלות את המפה (גפ"ס) שנראה על מה מדובר...

Europese meteorologie motto is niet alleen gegevens zeggen zonder het vaststellen van duidelijke

מרשמלו אתא גדול וחזי גדוך אם זה יתממש אז זה קרוב להשלג הרשאון ביאנואר 92emo_45.png

חברה,מניסיוני הרב עם מרשמלו משנים קודמות לכו על מה שחזה.

המון ניסיון ומקצועיות יש לצדיק שלנו,אופטימיות לא תזיק ולא

לשכוח מדובר בארץ הקודש,לכן דברים מופלאים לקראתנו.

גדוך = גדול סליחה

הערה: מפליא אותי שהטרולים הקבועים עוד לא הגיבו לתחזית של מרשמלו.

חח נקווה גם שלא יגיבו...

מרמשלו יש לך כל כך הרבה ידע בעניין אני רוצה שתלמד אותי עוד.

איך אתה מגיע לכל הפיענוחים האלה של רמה חוסמת ויצירת פרוזדור חדש שאמור להתחבר אלינו זה ממש מפתיע אותי איך שאמרתה את זה ככה יש לי עוד הרבה מה ללמוד ואני רוצה שאתה תיקח דוגמא בשבילי ותהיה המאסטר שלי בעניין החיזוי.

דרך אגב מרשמלו שים את ה-24 בצד ובוא נתרכז בגל הראשון והשני שבאים לקראתינו אחר כך נדבר על דברים אחרים.

לכל עזרה בתחום החיזוי נא לפנות אלי בפרטי emo_04.png

כתב מזג אוויר בארץ ובעולם, מסקר תופעות טבע, ידע בתחום כשלוש וחצי שנים emo_85.png

מנהל קבוצת מזג האוויר בישראל לווצאפ emo_78.png

עובד על פאנל חדש של תחזיות לטווחים הארוכים emo_51.png

נכון באמת צריך לחכות עוד עשרים וארבע שעות ואז יתחיל הגשם לבוא לאזורינו...

בשבת בצהריים זה יתחיל בדיוק יממה מהיום אתה צודק ידידי סליחה טעות שלי על מה שרשמתי מקודם

לכל עזרה בתחום החיזוי נא לפנות אלי בפרטי emo_04.png

כתב מזג אוויר בארץ ובעולם, מסקר תופעות טבע, ידע בתחום כשלוש וחצי שנים emo_85.png

מנהל קבוצת מזג האוויר בישראל לווצאפ emo_78.png

עובד על פאנל חדש של תחזיות לטווחים הארוכים emo_51.png

עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אורח
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר